گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

بخشش شما چقدر است؟
بازدید : 130

قدرت بخشش می تواند از آن چه شما تصور می کنید قدرتمند تر باشد.

در سال ۲۰۰۳ مردی در اعماق جنگل های کلمبیا، توسط شورشیان مارکسیست ربوده شد  و برای ۱۰۱ روز در آن جا اسیر بود. ۹ ماه پس از آزادی نامه ای از جانب یکی از آدم رباها به او رسید. او در حال فرار از کلمبیا بود و در نامه تقاضای کمک کرده بود. به طرز غیر قابل باوری مرد اسیر شده به همراه سه تن دیگر از اسیران قدیمی موافقت کردند که آدم ربا را مخفیانه ملاقات کنند و راهی برای کمک به او بیابند. اکنون فیلمی به نام “آدم ربای من” این داستان باور نکردنی را نقل می کند و دوستی ای که میان این مرد و آدم ربا شکل می گیرد را به نمایش می گذارد.

بخشش شما چقدر است؟

بخشش شما چقدر است؟

علی رغم این که این داستان باور نکردنی به نظر می رسد، این تنها مثال بخشش انسانها در مقیاس بزرگ نیست. نمونه دیگر از این بخشش ها منجر به نوشته شدن کتابی مشترک شد. کتابی که درباره تجربیات یک قربانی تجاوز و فردی که بی گناه ۱۱ سال به اتهام تجاوز به او حبس کشیده بود.

آن دسته از افرادی که ارزش بیشتری برای معنویت قائل هستند ، نسبت به کسانی که  ارزش هایشان را بر پایه عصبانیت بنا نهاده اند، تمایل بیشتری به بخشیدن دارند. علاوه بر این با رها کردن کینه ها حداق چیزی که به دست می آورید ، کاهش فشار خون و دردهای مضمن است.

مارتین کانتاکیوزینو، که در زمینهبخشش تحقیقات و بررسی های زیادی را انجام داده است، زمان زیادی را با افرادی که بخشیدن را به جای انتقام و خشم انتخاب کرده اند، گذرانده. شواهد تحقیقات نشان می دهد که کسانی که قادر به بخشیدن هستند از هویت سالم تری برخوردارند. و این سلامت شامل همه جوانب معنوی، احساسی و فیزیکی انسان بخشنده می شود. بخشش رویه ای است برای معنی بخشی به آنچه پیشتر بی معنی بوده و این امر می تواند سلامت عمومی جامعه را ارتقا ببخشد. همچنین بخشش بیش از آن که رفتاری مهربانانه باشد، در درجه اول رفتاری برای ترمیم خود و دفاع از خود است چرا که بیشترین منفعت حاصل از آن متوجه فرد بخشنده میشود .

حتما بخوانید :   عقده حقارت چیست و چطور درمان می شود؟

با بخشیدن دیگران زندگی به دور از رنجش های ریز و درشت و همچنین ذهنی آماده و بدون اتلاف انرژی در اثر مسایل حاشیه ای و بی اهمیت ، فرد بخشنده را برای اوج گرفتن به سمت یک زندگی فوق العاده آماده میکند.

۵ استراتژی بخشش که به شما عزیزان توصیه میکنیم تا به کمک آنها از ایجاد رنجش جلوگیری و یا به رفع آن کمک کنید ،عبارتند از: ابراز عقیده، تمرکز بر جنبه های مثبت و نوشتن درباره آنها در دفتر خاطرات، خود را جای دیگران گذاشتن ،محافظت از خود و ادامه به زندگی، و در صورت لزوم کمک گرفتن از یک مشاور.

بخشش شما چقدر است؟بخشش شما چقدر است؟

بخشش شما چقدر است؟

بخشیدن همیشه ساده نیست اما مهم است که به یاد داشته باشیم که عمل بخشش همیشه به معنی چشم پوشی و فراموش کردن نیست.

در آخر می توان گفت که اگر بخشش در ابعادی همچون بخشیدن یک آدم ربا و یا بخشیدن کسی که ۱۱ سال به اشتباه شما را متهم کرده است امکان دارد و قبلا کسانی این کار را انجام داده اند، بخشیدن یک همکار متقلب و یا یک دوست فراموشکار حتما امکان پذیر است.

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب