گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

چگونه بدون اینکه حسادت کنیم در شادی دیگران شریک شویم؟
بازدید : 81

چهار راه برای اینکه در شادی دیگران شریک شویم ، بدون اینکه حسادت کنیم :

۱- ازبالا به آن نگاه کنید

نتایج برخی بررسی ها در جهان حاکی از آن است که آرزوی اول افراد ، شادی خانواده و دوستانشان است. اما وقتی این موضوع محقق می شود، نمی توانیم حسادت نکنیم. حسادت حسی است که به سرعت گسترده میشود ، به گونه ای که می تواند احساس ناامنی را در ما به شدت افزایش دهد. سعی کنید از بالا به ماجرا نگاه کنید. موفقیت دیگران شما را فرد شکست خورده داستان نمی کند.

۲- رقابت ممنوع

طبیعی است که خودمان را با دیگران مقایسه کنیم ، اما لازم نیست که ما هم مانند دیگری شویم. تنها به این دلیل که موفقیت فردی در یک موضوع باعث شادی اوست، تضمینی نیست که همان موضوع یا دستاورد ما را هم شاد کند. از خودمان بپرسیم چه قدر اهمیت دارد که همان چیزی که او دارد را من هم داشته باشم؟ آیا من از قبل چنین خواسته ای داشته ام؟

چگونه در شادی دیگران سهیم شویم؟ بدون اینکه حسادت کنیم!

چگونه در شادی دیگران سهیم شویم؟بدون اینکه حسادت کنیم!

۳- نقاط عطف خود را به یاد آورید

اگر تلاش بسیاری متحمل شده اید اما نتیجه رضایت بخشی را به دست نیاورده اید، طبیعی است که احساس کنید وضعیت برای شما ناعادلانه بوده است. به جای اینکه از خودتان بپرسید”چرا من جای او نیستم؟” به ماجرا این گونه نگاه کنید : ” من لیاقت موفقیت را دارم اما دیگران هم به اندازه من لایق هستند.” . به موفقیت های پیشین خود نگاه کنید و به یاد بیاورید چقدر برایتان مهم بود که شادیتان را با دیگران قسمت کنید.

حتما بخوانید :   پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

۴- الهام بگیرید

وقتی کسی به جایی می رسد، ما هم می توانیم از او الهام بگیریم، و هم می توانیم او را تخریب کنیم. احساس حسادت را به محرک هایی برای ارتقا خودتان و زندگی تان تبدیل کنید. اگر با دیگران صادق باشید و به آن ها بگویید که دوست دارید مانند آن ها و در آن جایگاه باشید، شاید حتی بتوانید از تجربیاتشان برای رسیدن به اهدافتان بهره ببرید.

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب