گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

طرح کلی یک ذهن موفق
بازدید : 205

وضعيت مالی شما نتيجه طرح کلی ذهنی شما از پول است . طرح کلی ذهنی شما از مسایل مالی ٬ ترکيبی است از افکار ٬ احساسات و عملکردهای شما در زمينه های مالی و اقتصادی .

قسمت های قبل این سری مقالات را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!” و “قوانين مالی بيرونی و درونی” مشاهده کنید.

فرمول شماره ۱ : طرح کلی ذهنی ، وضعيت مالی
فرمول شماره ۲ : افکار ، احساسات ، عملکردها ، نتایج
فرمول دوم صورتی از قانون جذب یا همان قانون عمل و عکس العمل است . در بالاترین بخش این فرمول افکار ٬ تصاویر ذهنی ٬ باورها و دیدگاه های ما قرار ميگيرند . در دومين قسمت ٬ احساسات ما قرار ميگيرند . احساسات ما نتيجه مستقيم تمام آن چيزیست که در ذهن ما ميگذرد . در جایگاه سوم ٬ اعمال ٬ اقدامات و عملکردهای ما قرار ميگيرند . عملکردی که از روی احساس مثبت انجام گيرد بسيار متفاوت است از عملکردی که نتیجه حسی منفی باشد . و در نهایت این اعمال ما هستند که نتایج را در زندگی ما پدیدار ميسازند .

طرح کلی یک ذهن موفق

طرح کلی یک ذهن موفق

این فرمول در قالب یک فرمول خطی ارائه شد اما در واقع یک چرخه است ، چرا که در نهایت نتایج ٬ روی افکار ما اثر ميگذارند و افکار ٬ احساسات ما را شکل می دهند و احساسات به نوبه خود به اقدامات می انجامند و …
کسی که نتيجه ای ضعيف دارد به این فکر ميکند که وضع بازار بد است و یا من نميتوانم بيشتر از این درآمد داشته باشم و این چرخه معيوب همچنان ادامه پيدا خواهد کرد و برعکس کسی که موفقيت بدست می آورد باورهای مثبت بيشتری را در ذهن خود شکل ميدهد و با تکيه بر این باورها ٬ احساس قدرت و خودباوری بيشتری خواهد کرد . در ادامه ٬ راه شکستن این چرخه ی معيوب ارائه خواهد شد و به سمت داشتن یک ذهن موفق پيش خواهيم رفت .

حتما بخوانید :   نقش احساس در موفقیت انسان چیست؟

از دوران کودکی ، از خانواده و مدرسه ، از فرهنگ جامعه ؛ اینها عوامل اصلی شرطی شدن ذهن ناخودآگاه انسان هستند ، چه مثبت باشد و چه منفی . کودکی که در خانواده و فاميل و کلا در محيط ثروتمند متولد می شود ٬ بدون هيچ زحمتی نصف راه ثروتمند شدن را رفته است . شخصی که در خانواده و فاميلی با تحصيلات فوق تخصص رشد می کند ٬ رویایش ورود به دانشگاه نيست ٬ او به اینکه از کجا فوق تخصص بگيرد می اندیشد . کودکی که در برزیل به دنيا می آید نصف راه فوتباليست شدن را طی کرده است . برزیلي ها به ورود به جام جهانی فکر نمی کنند آنها به بردن جام جهانی می اندیشند.
اکنون همه اینها را برعکس کنيد . کودکی که در خانواده و محيطی ضعيف رشد می کند کار بسيار سختی در پيش خواهد داشت .( اما نه غير ممکن )
تا کنون اندیشيده اید که چرا همه سنگ ها مال پای لنگ است؟ آیا پای لنگ خودش سنگ ها را جذب نمی کند؟

چگونه ميتوان این چرخه علت و معلولی را به نفع خود به کار گرفت ؟

در فرمول بالا گفتيم که افکار و تصاویر ذهنی و باور های یک فرد در نهایت ٬ زندگی بيرونی او را می سازند و تجربيات زندگی ٬ به نوبه خود افکار و باورهای او را شکل می دهند . این چرخه اگر منفی باشد می تواند مانند گرداب شخص را به درون خودبکشد . راه رهایی از این چرخه ٬ برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه ماست در ادامه ٬ راهکارهای برنامه ریزی ضمير ناخودآگاه  برای داشتن یک ذهن موفق بررسی خواهد شد .

حتما بخوانید :   ۲۱ روش انضباط‌ شخصي‌ برای دستیابی به هدف - قسمت اول

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند” مشاهده کنید.

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب


فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!