گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

چگونه مذاکره کنیم!
بازدید : 103

همه ما هر روز بارها مذاکره میکنیم ، خواه بخواهیم مال و اموال یا ارث و میراثی تقسیم کنیم ، خواه تقاضای افزایش حقوقی در کار باشد ، باید راه متعادلی وجود داشته باشد که به درد همه بخورد تا در مسیر راحت و کم تنش در مورد خواسته هایشان صحبت و مذاکره کنند .

روش های رقابتی را فراموش کنید.

اغلب مردم به مذاکره به چشم یک رقابت نگاه می کنند که در آن باید حریف را شکست دهند. این رویکرد تهاجمی کمترین اثرگذاری را دارد. هرچه بیشتر تلاش کنید که مساله را از دید طرف مقابلتان ببینید، موفق تر خواهید بود.

چگونه مذاکره کنیم!

چگونه مذاکره کنیم!

محدودیت بگذارید

بالاترین و پایین ترین محدوده مذاکره را مشخص کنید. واقع بینانه آنچه که کمترین توقعتان از مذاکره است و آنچه که فکر می کنید در بهترین حالت ممکن است را تجسم کنید. این کار به شما کمک می کند که برای هدف گذاریتان بهتر تصمیم گیری کنید و بدانید کجا باید کوتاه بیایید و کجا باید مذاکره را ترک کنید.

رابطه تان چیست؟

مقیاسی میان کسی که هرگز دوباره نخواهید دید(مثلا فروشنده ای که می خواهد خانه ای به شما بفروشد.) و دوست صمیمی تان در نظر بگیرید . هرچه فرد نزدیک تر باشد شما راحت تر می توانید با به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی وارد رویکرد همکاری متقابل شوید. اما ابدا این کار را با غریبه ها نکنید، چرا که ممکن است از اطلاعاتی که گرفته اند علیه تان استفاده کنند.

تحقیق کنید

برای مثال وقتی می خواهید تقاضای افزایش حقوق بدهید (خصوصا خانم ها که در این موارد دچار اضطراب می شوند که کارفرما درخواستشان را قبول نکند.) اول به خوبی راجع به وضعیت مالی موسسه تان و نقش اساسی شما در سازمان ٬تحقیق کنید. وقتی بدانید که موسسه تان در چه وضعیتی است و حقوق ماهیانه همکاران شما در موسسات دیگر چقدر است، با اعتماد به نفس بیشتری درخواست می دهید .

حتما بخوانید :   تعاریف پایه در ان ال پی ( NLP )

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب