گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

یک نکته طلایی برای استفاده از زبان بدن در فروش محصولات
بازدید : 84

زبان بدن در فروش

توانایی شما در فرستادن علایم زبان بدن مناسب و خواندن دقیق زبان بدن دیگران عنصری کلیدی برای فروش موفق است. مهم نیست که شما چه می‏ فروشید، محصول، خدمات یا حتی ایده و مفهوم. مهم آن است که شما با استفاده از زبان بدن و علائم غیرکلامی می‏توانید روند فروش را به سمت موفقیت سوق دهید.

زبان بدن در فروش

زبان بدن در فروش

  • تفاهم برقرار کنیم: زمانی که ابتدا می‏خواهید با مشتری آشنا شوید تفاهم، عامل مهمی است و زمانی که برای فروش با مشتری در تعامل هستید ادامه این تفاهم نیز بسیار مهم است. سعی کنید زبان بدن او را تقلید کنید، به زبان بدنش گوش کنید و متقابلاً به آن پاسخ دهید تا مشتری احساس راحتی با شما داشته باشد. لحن صدایتان آرام و با طمأنینه باشد و سؤالاتی بپرسید که نیاز به توضیح دارند.
  • ایما و اشاره‏ های خود را به حداقل برسانید: دستانتان را خیلی تکان ندهید، به چیزی اشاره نکنید یا با دستانتان حرف نزنید مگر این‏که لازم باشد فرآیند یا فعالیتی را با دست نشان دهید. طوری به آرامی دست‏ها و پاهایتان را حرکت دهید که مشتری احساس نکند تحت فشار است.
  • مکان مناسبی را انتخاب کنید: زمانی که با مشتری در حال گفتگو هستید توجه کنید که کجا نشسته ‏اید و یا ایستاده ‏اید. اگر با مشتری تنها هستید به او اجازه بدهید طوری بنشیند که پشتش به دیوار و پشت شما به در باشد. اگر در مورد قیمت فروش در حال گفتگو هستید طوری ننشینید که درست روبروی همدیگر قرار گیرید، چون این حالتی رقابتی را به وجود می‏ آورد. هرگز نسبت به مشتری طوری قرار نگیرید که بترسید یا احساس کند گیر افتاده یا تحت فشار است.
  • در هر حالتی شکل فیزیکی بدن خود را حفظ کنید تا صدایتان تغییر نکند: زمانی که تلفنی با مشتری یا مشتری احتمالی صحبت می‏کنید و وقت زیادی را صرف حرف زدن می‏کنید، چون زبان بدنتان آشکار نیست ممکن است وسوسه شوید که هنگام صحبت کمی قوز کنید، پاهایتان را بالا آورده و روی میز قرار دهید، یا هنگام گفتگو خیلی سطحی برخورد کنید. به خاطر داشته باشید که زبان بدن شما روی کلام و صدایتان تأثیر می‏گذارد. پس طوری رفتار کنید که انگار مشتری روبروی شما ایستاده است. صاف بنشینید یا بایستید، لبخند بزنید و حرکات دستانتان کاملاً آرام و راحت باشند، زیرا تمام این حالات به وضوح در صدایتان نشان داده می‏شود
حتما بخوانید :   معنی ایما و اشاره ها در زبان بدن افراد

نکته طلایی در مورد استفاده از ارتباط غیرکلامی و زبان بدن در فروش

این درس برای من صدها هزار دلار ثروت آورد. اگر طرف مقابل شما در امر فروش، راست‏ دست است، زمانی که شما در سمت راستش می‏ نشینید حرف‏های شما را بهتر می‏ فهمد و احتمال آن‏که بتوانید محصولاتان را به فروش برسانید بسیار بالا می ‏رود. این رویداد فوق ‏العاده که کمتر کسی از آن اطلاع دارد، کاملاً مرا شگفت‏ زده کرد و آن را زمانی دریافتم که یک روز بعدازظهر مشغول به تدریس مدیران اجرایی سطح بالا در دانشگاه توماس بودم و موضوع بحث این بود که چگونه از ارتباط غیرکلامی برای بالا بردن فروش استفاده کنید. آنچه که در این رویداد اتفاق می‏ افتد به این صورت است که افراد راست ‏دست، وقتی به سمت چپ نگاه می‏کنند قسمت راست ذهن آنها فعال می‏شود و این باعث می‏ شود که شخص در این حالت به یکباره و به مدت کوتاهی احساس اضطراب، ترس یا نگرانی کند، بدون این‏که خودش هم دلیلش را بداند. اما زمانی که افراد راست‏ دست، به سمت راست نگاه می‏کنند قسمت چپ ذهنشان فعال می‏شود و آنها در حالت آرام، راحت و ریلکس قرار می‏گیرند. تشریح کامل چگونگی روی دادن چنین حالت‏ هایی مربوط به علم اعصاب است. قسمت راست نیمکره مغز شما محل ثبت خاطرات مربوط به زندگی‏ نامه شخصی و احساسات شماست. بسیاری از این خاطرات آزاردهنده ‏اند و به آسانی در شرایط استرس فعال می‏ شوند. وقتی به کسی سلام می‏کنید چشمانتان باید مستقیم و در یک جهت قرار گیرند یا به عبارتی بهتر، کاملاً صاف و مستقیم به شخص نگاه کنید، در این حالت هیچ احساس بدی را به شخص مقابل منتقل نمی‏ کنید. اگر شخص مقابلتان که راست‏ دست است به سمت چپش نگاه می‏ کند و این حالت مقداری طول کشید، تقریباً مطمئن باشید که او احساس راحتی ندارد و شما به احتمال زیاد قادر نخواهید بود که محصولتان را بفروشید و یا حتی شاید مورد بی ‏احترامی قرار بگیرید. در حالت خوش‏بینانه‏ تر این‏که شخص مقابل به حرف‏ هایتان توجهی ندارد.

حتما بخوانید :   نقش لمس کردن در زبان بدن

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب


فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!