گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر می‌خواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما نزد ما محفوظ می‌باشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

زبان بدن عصبانیت
بازدید : 98

عصبانیت

زبان بدن بخش قدرتمندی در ابراز عصبانیت است. ممکن است هنگام رویارویی با شخصی به او چپ‏ چپ نگاه کنید، با بدبینی به او اخم کنید، به او نزدیک شوید، در حالی‏که سینه ‏تان را بیرون داده ‏اید صاف‏ تر و بلندتر بایستید با این‏که مشتتان را به شدت تکان دهید. تمام این‏ها رفتارهای غیرکلامی هستند که به وضوع به شخص مقابل می‏فهماند شما عصبانی هستید. وقتی از دست کسی عصبانی هستید زبان بدنتان کاملاً به سوی آن شخص نشانه می‏رود. برمی‏گردید تا به او نگاه کنید، به سوی او اشاره می‏کنید. اما زمانی که از دست خودتان، یک موقعیت، یک اتفاق یا هر چیزی غیر از شخص دیگر ناراحتید چطور؟ در این حالت‏ ها زبان بدن هم به طور خودآگاه و هم ناخودآگاه کمی تغییر می‏کند. ممکن است دندان‏ها یا مشت‏هایتان را به هم بفشارید، لبانتان را گاز بگیرید، پاهایتان را تکان دهید، بلندتر و سریع‏تر نفس بکشید یا حالت صورتتان را تغییر دهید. اجازه بدهید درباره حالت چهره و اجزای آن به طور مفصل توضیح دهیم.

زبان بدن عصبانیت

زبان بدن عصبانیت

  • حالت چهره ؛ به راستی چهره شما به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه پنجره ‏ای به سوی عواطف و پیام‏هایتان است. ممکن است زمانی که عصبانی می‏شوید اخم کنید تا عصبانیتتان را نشان دهید یا در حالی‏که دندان‏ هایتان را محکم به یکدیگر می‏ فشارید هم‏زمان لبخند بزنید تا عصبانیتتان تأمل‏ برانگیزتر به نظر برسد. همکاری و تعامل اجزای چهره شما با یکدیگر این عصبانیت را به دیگران نشان می‏دهد.
  • دهان ؛ دهان شما عصبانیت را با منقبض شدن خود نشان می‏دهد، لب‏ هایتان ممکن است به هم فشرده شوند یا گوشه یک طرف دهانتان در حالی‏که پوزخند می‏زنید به سمت بالا برود. حالت دیگر دهان هنگام عصبانیت به این صورت است که چانه ‏تان به سمت جلو آمده و لبانتان را در حالی‏که گاز می‏گیرید کمی به جلو و به سمت بیرون هل می‏دهید.
  • چشم‏ها و ابروان ؛ چشم‏ها با منقبض کردن مردمک ناخودآگاه عصبانیت را نشان می‏دهند. ممکن است کمی چشمانتان را جمع کنید تا کوچک‏تر و ترسناک‏تر به نظر برسند. ابروان چروک می‏خورند و به سمت یکدیگر جمع می‏شوند یا خطوط عمودی در وسط پیشانی به وجود می‏آیند که همه این‏ها نشان‏ دهنده عصبانیت است.
  • ماهیچه ‏های صورت ؛ صورت شما در هر طرف ۲۲ ماهیچه دارد. تمام این ماهیچه‏ ها با هم فعال می‏شوند تا احساسات و خلق ‏و خوی شما را نشان دهند. در کل ماهیچه‏ های صورت شما زمانی‏که عصبانی هستید منقبض و سفت می‏شوند و در حالت خوشحالی آرام و نرم هستند.
حتما بخوانید :   7 عرصه موفقیت

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب


ورود به سایت


Username
Create an Account!
Password
Forgot Password? (close)

ثبت نام


Username
Email
Password
Confirm Password
Want to Login? (close)

فراموشی رمز ورود


Username or Email
(close)
فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!