گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

زبان بدن عصبانیت
بازدید : 75

عصبانیت

زبان بدن بخش قدرتمندی در ابراز عصبانیت است. ممکن است هنگام رویارویی با شخصی به او چپ‏ چپ نگاه کنید، با بدبینی به او اخم کنید، به او نزدیک شوید، در حالی‏که سینه ‏تان را بیرون داده ‏اید صاف‏ تر و بلندتر بایستید با این‏که مشتتان را به شدت تکان دهید. تمام این‏ها رفتارهای غیرکلامی هستند که به وضوع به شخص مقابل می‏فهماند شما عصبانی هستید. وقتی از دست کسی عصبانی هستید زبان بدنتان کاملاً به سوی آن شخص نشانه می‏رود. برمی‏گردید تا به او نگاه کنید، به سوی او اشاره می‏کنید. اما زمانی که از دست خودتان، یک موقعیت، یک اتفاق یا هر چیزی غیر از شخص دیگر ناراحتید چطور؟ در این حالت‏ ها زبان بدن هم به طور خودآگاه و هم ناخودآگاه کمی تغییر می‏کند. ممکن است دندان‏ها یا مشت‏هایتان را به هم بفشارید، لبانتان را گاز بگیرید، پاهایتان را تکان دهید، بلندتر و سریع‏تر نفس بکشید یا حالت صورتتان را تغییر دهید. اجازه بدهید درباره حالت چهره و اجزای آن به طور مفصل توضیح دهیم.

زبان بدن عصبانیت

زبان بدن عصبانیت

  • حالت چهره ؛ به راستی چهره شما به صورت آگاهانه یا ناآگاهانه پنجره ‏ای به سوی عواطف و پیام‏هایتان است. ممکن است زمانی که عصبانی می‏شوید اخم کنید تا عصبانیتتان را نشان دهید یا در حالی‏که دندان‏ هایتان را محکم به یکدیگر می‏ فشارید هم‏زمان لبخند بزنید تا عصبانیتتان تأمل‏ برانگیزتر به نظر برسد. همکاری و تعامل اجزای چهره شما با یکدیگر این عصبانیت را به دیگران نشان می‏دهد.
  • دهان ؛ دهان شما عصبانیت را با منقبض شدن خود نشان می‏دهد، لب‏ هایتان ممکن است به هم فشرده شوند یا گوشه یک طرف دهانتان در حالی‏که پوزخند می‏زنید به سمت بالا برود. حالت دیگر دهان هنگام عصبانیت به این صورت است که چانه ‏تان به سمت جلو آمده و لبانتان را در حالی‏که گاز می‏گیرید کمی به جلو و به سمت بیرون هل می‏دهید.
  • چشم‏ها و ابروان ؛ چشم‏ها با منقبض کردن مردمک ناخودآگاه عصبانیت را نشان می‏دهند. ممکن است کمی چشمانتان را جمع کنید تا کوچک‏تر و ترسناک‏تر به نظر برسند. ابروان چروک می‏خورند و به سمت یکدیگر جمع می‏شوند یا خطوط عمودی در وسط پیشانی به وجود می‏آیند که همه این‏ها نشان‏ دهنده عصبانیت است.
  • ماهیچه ‏های صورت ؛ صورت شما در هر طرف ۲۲ ماهیچه دارد. تمام این ماهیچه‏ ها با هم فعال می‏شوند تا احساسات و خلق ‏و خوی شما را نشان دهند. در کل ماهیچه‏ های صورت شما زمانی‏که عصبانی هستید منقبض و سفت می‏شوند و در حالت خوشحالی آرام و نرم هستند.
حتما بخوانید :   شخصیت دارای مانع، حرکت را متوقف می کند!

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب