گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

 • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

  ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

  خرید این محصول

زبان بدن در رابطه با جنس مخالف
بازدید : 101

زبان بدن در روابط

زمانی که زن و مرد در دوران آشنایی به سر می‏برند، اگر مرد توجه بیشتری به زن نشان دهد، رابطه آنها احتمالاً خیلی محکم نیست. اما اگر زن بیشتر اوقات به مرد توجه نشان دهد، رابطه احتمالاً بادوام خواهد بود. اغلب مردم «صمیمیت» را با رابطه جنسی یکی می‏دانند. شاید این تعبیر غلط به این دلیل باشد که گاهی اوقات کلمه «صمیمیت» به‏ عنوان یک لغت مؤدبانه و به جای «رابطه جنسی» حساب می‏شود. ولی این دلیل کافی نیست تا یک رابطه صمیمانه به یک رابطه جنسی ختم شود. حتی جالب است بدانید که رابطه جنسی در اکثر روابط صمیمی جایی ندارد و بررسی زبان بدن معیار بهتری برای شناخت عمق رابطه است.

زبان بدن در روابط

زبان بدن در روابط

اجازه دهید تا ببینیم چگونه زبان بدن می‏تواند حالت‏ های هر کدام از این تعاریف را برای ما تشریح کند:

 • رابطه شخصی نزدیک ؛ نزدیک همدیگر نشستن، به سوی یکدیگر خم شدن، ایما و اشاره‏ ها و حالات چهره آرام و دوستانه.
 • جو ساکت و خصوصی ؛ حالت بدن کاملاً باز، وضعیت بدن آرام، حرکات آهسته و نرم، لبخند و لحن آهسته صدا.
 • شناخت کامل به واسطه توجه یا معاشرت طولانی و صمیمی ؛ حرکات مطمئن، نشان دادن جهتی مشخص با هل دادن یا کشیدن دست شخصی که با او صمیمی هستیم، نزدیک یکدیگر نشستن، گوش دادن و سر تکان دادن.
 • عمل یا سخن شخصی یا خصوصی ؛ گوش دادن و سر تکان دادن، به جلو خم شدن هنگام گفتگو، برقراری تماس چشمی ثابت، لمس آرام دست یا بازوها.

آیا می ‏توانید این حرکات را در حالی‏که خودتان انجام می‏دهید تصور کنید؟ چطور از زبان بدن و رفتارهای غیرکلامی در هر کدام از این موقعیت‏ها استفاده می‏کنید؟ اگر مطمئن نیستید، دفعه بعد که در حال تعاملید به زبان بدنتان توجه کنید که چگونه ارتباط برقرار می‏کنید و تعامل شما چگونه در هر کدام از این حالت‏های مربوط به صمیمیت قرار می‏گیرد.

فرمول پیچیده برای موفقیت در جلب توجه جنس مخالف

پژوهش ‏ها در دنیای واقعی همراه با اطلاعات معتبر اینترنتی، تصویری روشن از آنچه زنان می‏خواهند، که تقریباً همه آنها به صورت غیرکلامی است، به شما نشان می‏دهند. اکثر اطلاعات این مطلب از دانشکده مدیریت ام ‏آی‏ تی اسلوان گرفته شده است. پژوهش پایگاه‏های اینترنتی دوست‏ یابی حقایق تأمل‏ برانگیزی را آشکار می‏سازد.

 • جذابیت: تأثیر جذابیت بسیار زیاد است. آنهایی که جزء ۵ درصد اول مردان جذاب هستند دو برابر ۵ درصد بعدی مردان تماس دریافت می‏کنند. بعضی زنان ممکن است بر این باور باشند که ظاهر در نظر آنها خیلی مهم نیست اما درواقع هست. مردانی که در دهک چهارم جذابیت قرار گرفته‏ اند دو برابر بیشتر از پایین‏ترین دهک تماس دریافت می‏کنند. این مورد برای زنان هم صادق است.
 • قد: مردانی که قدشان ۱۹۰-۱۸۷ سانتیمتر است بیش از دوسوم تماس‏های اولیه به وسیله ایمیل را، نسبت به مردانی با قد بین ۱۷۲-۱۶۷ سانتیمتر، از آن خود می‏کنند. زنان با قد بین ۱۷۰-۱۵۷ سانتیمتر بیشترین تماس‏ها را از طریق ایمیل دریافت می‏کنند و هر چقدر قدشان نسبت به این محدوده تعیین شده بلندتر باشد میزان تماسی که دریافت می‏کنند به مراتب کمتر می‏شود.
 • وزن: زمانی که بحث از وزن بدن می‏شود و این‏که چه وزنی برای بدن مناسب است به شگفتی‏های جالبی برخورد می‏کنیم. مردانی که شاخص جرم بدنشان BMI 27 است (دارای کمی اضافه وزن اما نه زیاد) بیشترین تماس‏ های ایمیلی را دریافت می‏کنند. زنانی که BMI آنها ۱۷ است تماس‏های ایمیلی را دریافت می‏کنند. BMI سوپر نمونه‏ ها ۱۷ است. زنانی که BMI آنها ۲۵ است نصف آنهایی که BMI معادل ۱۷ دارند از طریق ایمیل تماس دریافت می‏کنند.
 • مو: تا آنجا که به رنگ مو مربوط می‏شود زنانی که مویی با رنگ بلوند دارند کمی بیشتر، نسبت به آنهایی که موهایشان قهوه ‏ای است، ایمیل دریافت می‏کنند. زنان با موهای خاکستری و جوگندمی ایمیل‏های بسیار کمتری دریافت می‏کنند. مردانی که موهای بلند و فر دارند به طرز چشمگیری کمتر از آنهایی که موهایشان صاف و نسبتاً کوتاه است ایمیل دریافت می‏کنند. اما در مورد زنان، با آنهایی که موهای صاف و بلندی دارند نسبت به زنانی که موهایشان کوتاه است تماس بیشتری گرفته می‏شود.
 • قومیت: ۳۸ درصد زنان ترجیح می‏دهند کسی را ملاقات کنند که از لحاظ قومی دارای پیش ‏زمینه ‏ای مشابه خودشان باشد ولی در مورد مردان این آمار به ۱۸ درصد می‏رسد. مردان آمریکایی- آفریقایی تبار و آمریکای لاتین تنها نصف مردان سفیدپوست، از زنان سفیدپوست ایمیل دریافت می‏کنند. مردان آسیایی تنها حدود یک‏ چهارم اولین تماس‏های ایمیلی را نسبت به مردان سفیدپوست، از زنان سفیدپوست کسب می‏کنند. یک مرد آمریکایی- آفریقایی تبار در ایالات متحده آمریکا برای این‏که به اندازه یک سفیدپوست ایمیل دریافت کند بایستی مبلغی به اندازه ۱۵۴ هزار دلار بیشتر از آن مرد سفیدپوست درآمد داشته باشد. مردان آمریکای لاتین بایستی ۷۷ هزار دلار و مردان آمریکایی- آسیایی نیز ۲۴۷ هزار دلار بیشتر از یک مرد سفیدپوست برای کسب همین میزان ایمیل، درآمد داشته باشند. تجربه جبران قومیتی با درآمد بیشتر برای زنان جواب نداد، زیرا مردان به هنگام جستجوی شریک خود به این متغیر توجهی ندارند. یک زن آمریکایی- آفریقایی تبار بایستی از لحاظ زیبایی نمره ۸ از ۱۰ را بیاورد تا بتواند به اندازه یک زن سفیدپوست، که نمره ۵ از ۱۰ را در زیبایی کسب می‏کند، با یک مرد سفیدپوست ارتباط بگیرد.
 • ترازوی قد و پول: در ابتدا یک مرد با قد ۱۷۷ سانتیمتر و درآمد ۶۲۵۰۰ دلار که جزء ۴۰ تا ۵۰ درصد اول مردان جذاب است را موضوع مثال قرار می‏دهیم. سپس جدول تناسب قد مردان با میزان درآمد سالانه آنها را می‏ آوریم. این جدول کمک می‏کند تا بدانیم یک مرد با مشخصات جدول زیر، باید چه میزان درآمد داشته باشد تا بتواند زنی که جزء ۵۰ درصد اول زنان جذاب است را به دست بیاورد.
حتما بخوانید :   نقش صدا در زبان بدن

قد ۱۵۳ سانتیمتر= درآمد (۳۱۷۰۰۰ دلار)
قد ۱۵۹ سانتیمتر= درآمد (۲۶۹۰۰۰ دلار)
قد ۱۶۵ سانتیمتر= درآمد (۲۲۱۰۰۰ دلار)
قد ۱۷۱ سانتیمتر= درآمد (۱۷۵۰۰۰ دلار)
قد ۱۷۷ سانتیمتر= درآمد (۱۳۸۰۰۰ دلار)
قد ۱۸۰ سانتیمتر= درآمد (۲۴۰۰۰ دلار)
قد ۱۸۳ سانتیمتر= درآمد (کمتر از ۲۸۰۰۰ دلار)
قد ۱۸۹ سانتیمتر= درآمد (کمتر از ۳۰۰۰۰ دلار)
قد ۱۹۵ سانتیمتر= درآمد (کمتر از ۵۱۰۰۰ دلار)
قد ۲۰۰ سانتیمتر= درآمد (کمتر از ۶۳۰۰۰ دلار)
قد ۲۱۰ سانتیمتر= درآمد (کمتر از ۶۳۰۰۰ دلار)

اکنون می‏دانیم مبادله واقعی ظاهر به درآمد وجود دارد که زنان آن را در نظر می‏ گیرند. اگر مردی با ظاهر معمولی بخواهد زنی که جزء ۱۰ درصد اول زنان جذاب است را داشته باشد بایستی درآمدی حدود ۱۸۶ هزار دلار در سال بیشتر نسبت به مردی که نمره ۵/۹ از ۱۰ را در زیبایی دارد و درآمدش ۶۲۵۰۰ دلار در سال است را کسب کند. برای مردانی که به دنبال شریک زندگی هستند درآمد زن مهم نیست.

زبان بدن جدایی

شما می‏توانید با کمک زبان بدن خود که قابل رؤیت و بسیار قدرتمند است، جدایی‏تان از کسی یا چیزی را نشان دهید. شما می‏توانید از چیزهایی که ناراحتتان می‏کند، مخالف آن هستید یا باعث می‏شوند تا اصول اخلاقی‏تان را زیرپا بگذارید، دوری کنید. برای مثل اگر در جمعی هستید و یکی از افراد حاضر در آن جمع بلند صحبت می‏کند، توهین می‏کند یا قشقرق برپا می‏کند، شما ممکن است برای نشان دادن نارضایتی خود از طریق زبان بدن ، به دور نگاه کنید، اخم کنید، یا به عقب تکیه کنید تا خود را از او دور سازید، یک یا دو قدم از او دور شوید یا حتی پشتتان را به آن شخص برگردانید.

زبان بدن جدایی

زبان بدن جدایی

زوج‏ ها از زبان بدن خود برای نشان دادن همراهی خود استفاده می‏ کنند. همچنین وقتی هم که رابطه‏ شان به هم میخورد باز هم با زبان بدن آن را نشان می‏دهند. آنها ممکن است زمانی‏که در جمعی قرار می‏گیرند از یکدیگر روی‏گردان شوند یا به هنگام راه رفتن در سالن هر کدام اصرار داشته باشند تا در سمت دیگری قدم بزند. تماس چشمی‏شان ممکن است خیلی کوتاه باشد و یا اصلاً تماس چشمی نداشته باشند. تمام این رفتارهای غیرکلامی به خودشان و بقیه نشان می‏دهد که آنها دیگر زن و شوهر نیستند و همچنین دوست ندارند که دیگران فرض کنند رابطه ‏ای بین آنها وجود دارد.

حتما بخوانید :   زبان بدن عصبانیت

نوجوانان برای نشان دادن جدایی خود از والدینشان بسیار ماهرانه از زبان بدن استفاده می‏کنند. آنها چشمانشان را به اطراف و بالا می‏چرخانند تا آزرده ‏خاطر بودنشان را نشان دهند. همچنین پشتشان را به والدین می‏کنند، هنگام قدم زدن در بازار یا خیابان چند متر دورتر از والدین هستند، وقتی یکی از والدین چیزی می‏گوید نوجوان با بی‏ علاقگی شانه‏ هایش را بالا می‏اندازد و یا طوری مخالفتش را نشان می ‏دهد که دلالت بر جدایی او از والدین می‏کند.

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب


فقط 4 ثانیه تا دانلود فاصله دارید!