گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

مهم ترین ضرر تقلید کورکورانه از دیگران چیست؟
بازدید : 182

تقلید و یک سوال

با آن که دلم نمی خواهد دنباله رو و مقلد دیگران باشم ولی معمولا اینگونه ام. برایم سخت است چیزی مخالف دیگران بگویم و به همین دلیل همیشه از دیگران پیروی و تقلید می کنم. آیا اشکالی دارد؟

همه انسان ها گاهی اوقات در بعضی از مسائل تقلید و دنباله روی می کنند، از جمله مد لباس و مواردی مانند آن. پیروی از آنچه دیگران انجام می دهند یکی از شیوه های سازگاری در انسان اســـت. به خصوص در میان جوانان پیروی از الگوهای خاص بیشتر باب می شود که دلیل آن نیز روشن است:

برای ایجاد احساس تعلق و پیوند با سایرین.

باید به یاد داشـــته باشید که تقلید از دیگران در مواردی که باعث ضرر و زیان به شخص شود، مانند مصرف مواد غیر قانونی، رفتارهای ناسالم و ناشایست اجتماعی و مواردی از این قبیل ،به شدت ناسالم و مشکل راست. وقتی از نظر سلامت جسمی یا روانی احساس خطر می کنید، بر اساس عقل خود و نه بر اساس همنوایی و تقلید از دیگران عمل کنید.

تقلید و یک سوال

تقلید و یک سوال

نکته دیگری که باید بدانید این است که بسیاری از شما در سنی هستید که باید راه زندگی آینده، ارزش ها، اعتقادات، هدف و مسیر خود را تعیین کنید. به عبارت دیگر ،باید هویت خود را پیدا کنید. تقلید از دیگران و همنوایی مفرط، شما را از خود واقعی تان دور می کند. فرآیند هویت یابی چیزی نیست که با تقلید و همنوایی با دیگران به دست آید. اگر فقط مطالبی را بپذیرید و قبول کنید که دیگران می گویند، نمی توانید به هویت واقعی خود دست بیابید.

حتما بخوانید :   قدرت حالات چهره در زبان بدن

برای آن که بهتر بتوانید خود را بیابید بهتر است افکار و تجارب خود را بنویسید. این کار به خودشناسی کمک می کند. علاوه بر این، سعی کنید با افرادی غیر از دوســـتان خود نیز تماس داشته باشید تا بتوانید با دیدگاه ها و نظر های مختلف آشنا شوید و از میان آنها، طرز فکری را که بهتر می پسندید، انتخاب کنید.

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب