گروه مشاورین خود باور

w w w . k h o d b a v a r . c o m

کسب ثروت

راز موفقیت

مقالات رایگان

عضویت در خبرنامه

اگر میخواهید از آخرین خبر ها و مقالات و محصولات ما با خبر شوید میتوانید در خبرنامه ما عضو شوید ایمیل شما برای ما محفوظ میباشد

Please wait...

Thank you for signing up!

محصولات خود باور آرشیو محصولات

  • ژرف بین و ژرف اندیش (رایگان)

    ژرف بین و ژرف اندیش باشیم : ژرف به معنای عمیق، گود، دور و دراز است و ژرف بین کسی است که در امور زندگی تعمق می کند و به علل، عوامل، آثار و نتایج پدیده ها حساسیت دارد. ژرف بینی نوعی قابلیت و مهارت برای یافتن ...

    خرید این محصول

مدیتیشن چیست؟
بازدید : 224

مدیتیشن چیست؟

مزیت های بیشمار هیپنوتیزم (پیشنهاد میکنیم مقاله “هیپنوتیزم چیست؟” را مشاهده کنید) باعث میشوند که مضرات آن از اهمیت چندانی برخوردار نباشند. این احتمال نیز وجود دارد که هیپنوتیزور فراموش کند که یکی از تلقین های فرو رفتن در حابت هیپنوتیزم را خنثی کند؛ مثلا این دستور که ” شما کاملا خسته میشوید و یا دستهایتان سنگین میشوند.” و لذا اثر مزاحم و ناراحت کننده ای برای چند ساعت باقی بماند. احتمال دیگر آن است که یک هیپنوتیزور کم تجربه احتمالا تلقین نا آشنایی کند که ذهن نیمه هوشیار هیپنوتیزم شده آن را به صورت دایمی نمیپذیرد.

مدیتیشن چیست؟

مدیتیشن چیست؟

خودسازی روان

مدیتیشن در لغت به معنای عبادت، تفکر، توجه و جنبه روحانی واقعه ای در عمق روح است. میتوان گفت که مدیتیشن خودسازی روح و روان و راهی برای هماهنگی بین جسم و روح و روان است. کاربرد صحیح آن آرامش درونی، شفافیت روحی و تندرستی به همراه دارد. کسی که مدیتیشن را به درستی انجام دهد، در زندگی، شخصیتش به هماهنگی مورد نظر میرسد و احساس شادی میکند؛ افزون بر آن این هماهنگی و شادی به محیط اطرافش هم پرتو می افکند. مدیتیشن جستجوی اصل خدایی در درون خودمان است.

 

اظهارات یک عارف

عارف یزرگ ایرانی ” مولانا جلال الدین محمد مولوی” در سده سیزدهم میلادی به حقایق زیر دست یافت؛
“من تمام دنیا را در جستجوی خداوند گشته ام و هیچ کجا اورا نیافتم. تا اینکه روزی در راه برگشت به خانه او را جلوی در قلبم دیدم. او به من گفت: من از ازل اینجا منتظر تو هستم و من همراه او وارد خانه شدم.”
به سادگی نمیتوان هدف اصلی مدیتیشن را بازگو کرد. کسی که مدیتیشن را به صورت نظری یاد نگرفته، در اجرای آن دچار مشکل میشود. یکی از مشکلات آن است که شخص ممکن است با قسمت های منفی هویت خود ارتباط داشته باشد و نتواند این مواجهه را تاب آورد و در نتیجه دچار اختلالاتی همچون ترس دائمی و افسردگی شود.

حتما بخوانید :   چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!

 

 

 

ارسال نظرو پرسش و پاسخ در مورد این مطلب