حذف آدمهای سمی از زندگی در ۹ گام! بعضیارو باید از زندگی حذف کرد

آدم های سمی زندگی تان را با 9 گام حدف کنید.

فهرست

حذف آدمهای سمی از زندگی سخت است؟

بله حذف آدمهای سمی از زندگی آسان نیست؛ چرا که گاهی آدم های اضافی قابل شناسایی نیستند و گاهی هم به طرز غیرقابل اجتنابی به کار یا زندگی ما گره خورده اند. با این وجود برای حذف آدم های اضافی گام های هوشمندانه و کاربردی ای وجود دارند که شما را از آسیب های ناشی از این روابط حفظ می کنند. بعضیارو باید از زندگی حذف کرد

حذف آدمها از زندگی

بیایید نگاه دقیقی به نحوه عملکرد سریع و دقیق حذف تاثیر این آدمهای سمی از زندگی بیاندازیم:

1. انتظار نداشته باشید که آنها تغییر کنند.

برای حذف آدمهای سمی از زندگی، اول از همه چیز و مهمتر از همه چیز باید قبول کنید که آدمهای سمی نمی توانند خودشان را تغییر دهند. هرچند خودشان ممکن است اظهار کنند که می توانند تغییر کنند و یا شما ممکن است مشتاق باشید که ناجی آن ها برای بهتر شدن باشید، اما غالبا این یک امید واهی است.

بعضیارو باید از زندگی حذف کرد

حذف آدم های سمی از زندگی

آدمهای سمی با چیزی که برای خودشان یا رابطه شان با شما خوب است تحریک نمی شوند. وقتی تسلیم می شوید و دیگر نمی خواهید تغییرشان بدهید، رها کردنشان هم راحت تر می شود.

2. ایجاد و حفظ حد و مرزها

آدمهای سمی دائما منابع شما را تخلیه می کنند. آنها تمام مدت شما را وادار می کنند که برای راضی کردنشان بیشتر و بیشتر تلاش و سازش کنید. این کار نه تنها طاقت فرسا و ملال آور است، بلکه تمام حد و مرزهای معقول رابطه را درهم می شکند.

از دست ندهید :   چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟ | 10 راه کاربردی برای داشتن افکار مثبت!

بنشینید و به جد با خودتان فکر کنید. چیزهایی که برایتان قابل تحمل است و چیزهایی که برایتان قابل تحمل نیست را بشناسید. اگر همسرتان، اعضای خانواده تان، همکارتان و دوستانتان چه حدی را بشکنند غیرقابل تحمل است؟ وقتی حس کردید که چیزی در تعاملاتتان با فردی درست نیست، به سراغ لیست حد و مرزهایتان بروید و به شدت و با جدیت تمام به آن عمل کنید.

3. به بحران کشیده نشوید

آدمهای سمی معمولا اظهار می کنند که در بحران هستند و به شما نیاز دارند. اما مهم است که بدانید، این بحران ها ساختگی اند.

انسان های سمی، برای جلب توجه عمدا و بسیار ماهرانه داستان هایی را سرهم می کنند؛ پس دفعه بعدی این موضوع را به یاد داشته باشید و فریب نخورید. ممکن است حس بدی داشته باشید، اما یادتان نرود که بعضیارو باید از زندگی حذف کرد و شما با یک انسان واقعا گرفتار رو به رو نشده اید.

4. روی راه حل تمرکز کنید

آدمهای سمی دلایل زیادی برای عصبانی و ناراحت بودن به شما می دهند. اما اگر بخواهید روی این موضوعات تمرکز کنید همچنان پر از بدبختی و ناامیدی می مانید، حتی اگر این آدم را از دایره روابطتان حذف کنید.

درعوض، به این توجه کنید که دارید از نظر روانی و احساسی، زندگیتان را خانه تکانی می کنید. اگر زمان زیادی را صرف بازنگری و فهم رفتارهای منفی افراد سمی زندگی تان بکنید، همچنان به آن ها اجازه داده اید که منابع شما را تخلیه کنند؛ حتی اگر از زندگی تان رفته باشند.

از دست ندهید :   نکاتی در مورد زبان بدن زنان و مردان

5. مشکلات و نقاط ضعف خودتان را داشته باشید

وقتی در یک رابطه سمی از هر نوع آن هستید، درمی یابید که طرف مقابلتان از عیب های شما علیه خودتان سو استفاده می کند. با این وجود شما به سادگی می توانید به طرز چشم گیری اثر این حرف ها را خنثی کنید. راه  آن شناخت خودتان و فراگیری مهارت پذیرش ضعف هایتان است.

میان نقاط قوت خود تعادل ایجاد کنید، باور کنید که آدم خوبی هستید و به ارتقا دادن خودتان پایبند بمانید. اینگونه است که می توانید در برابر تاکتیک های قدیمی آدمهای سمی (استفاده از نقطه ضعف ها) به راحتی متاثر نشوید.

6. برنامه ریزی را درک کنید

بخشی از فرایند حذف آدمهای سمی زندگی، کاهش  اثر آنها بر احساسات شما است. برای این کار لازم است که دریابید، آنها وقتی آزارتان می دهند، شما را در نظر نمیگیرند.

در حقیقت روی شما به عنوان بخشی از خودشان که نه می خواهند بشناسند و نه بپذیرند حساب می کنند. پس می توانند تمام آن از خود بیزاری های سرکوب شده شان را بر سر شما خالی کنند. حالا می توانید ببینید که رفتارهای بی رحمانه شان راهی برای فرار از خود واقعی شان است.

7. بدانید که آنها ممکن است مقاومت کنند

آدمهای سمی وقتی که طرد می شوند، کج خلقی می کنند. وقتی که دیگر نمی توانند کنترلتان کنند و یا رویتان اثر بگذارند، کارهای قبلی شان را ده ها برابر بدتر می کنند. ولی نهایتا بی خیال می شوند و در جای دیگری به دنبال تامین نیازشان می گردند.

از دست ندهید :   معنی ایما و اشاره ها در زبان بدن افراد

حذف آدمها از زندگی

حذف آدمها از زندگی

وقتی که رفتارشان بدتر شد، تسلیم نشوید. در عوض به یاد بیاورید که با مقاومت می خواهید به طرف مقابلتان بفهمانید که رفتار نادرست او دیگر اثرگذار نیست.

8. جنگتان را هوشمندانه انتخاب کنید

در ارتباط با مورد 7 باید بگوییم که مراقب باشید جنگتان را عاقلانه انتخاب کنید. درگیری با آدمهای سمی مستلزم صرف انرژی و وقت زیادی است. فقط یادتان باشد که لازم نیست در هر دعوایی که آن ها می خواهند وارد شوید. در عوض انرژی تان را برای مراقبت از خوتان و روابط سالم جدیدتان ذخیره کنید.

9. اطراف خودتان را با روابط سالم پر کنید

در آخر باید بگوییم که حذف آدمهای سمی بسیار کار دردناکی است؛ چرا که ممکن است عمیقا به طرف مقابلتان اهمیت بدهید و بخواهید با همه سختی ها در زندگی تان حفظشان کنید.

برای اینکه بتوانید مقاومت کنید و با غصه هایتان کنار بیایید، با کسانی که به شما حس امنیت، شادی و خوشحالی می دهند، در تماس باشید. این ها کسانی هستند که می توانند الگوی دوستی و روابط سالم باشند و به شما یادآور می شوند که چرا تصمیم گرفتید آدمهای سمی را از زندگی تان حذف کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 107 میانگین امتیاز: 3.1]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *