ارزش یک فکر چقدر است؟

ارزش یک فکر چقدر است؟

هیچ فکر و هیچ عقیده ای به خودی خود ارزشی ندارد. ارزش هر فکر به میزان اهمیتی است که شما به آن می دهید. اگر شما به افکار و عقاید یک شخص یا یک گروه در گوشه ای دیگر از جهان اهمیت ندهید ٬ چه تاثیری بر شما و زندگیتان خواهد داشت؟ قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟” و “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

شما به هر فکر و عقیده ای اهمیت دهید صاحب آن خواهید شد و آن را در زندگی خود فعال خواهید کرد. پس به افکار و الگوهای ذهنی ناکارآمد اهمیت ندهید ٬ ارتباط خود را با آنها قطع کنید ٬ آنها را از زندگی خود بیرون کنید و باورشان نداشته باشید.

ارزش یک فکر چقدر است؟

ارزش یک فکر چقدر است؟

آیا هنوز هم باور دارید که با شرایطی که دارید نمی توانید پولدار شوید؟ آیا هنوز هم باور دارید پول درآوردن سخت است ؟ آیا هنوز هم باور دارید… اینها افکار کهنه ای هستند که تاریخشان سر رفته . دیگر به آنها اهمیت ندهید. وقت آن رسیده که افکار جدیدی را جایگزین آنها کنید. در آینده ٬ شما با طرز فکر و ساختار ذهنی ثروتمندان آشنا خواهیدشد. هر چه بیشتر خود را در معرض این افکار قرار دهید ٬ آنها بیشتر و بیشتر از آن شما خواهند شد. ثروتمند بودن یک ویژگی درونیست نه صرفا حاصل اتفاقات و وقایع زتدگی هر چند در هر قانونی استثناء هایی نیز هست اما اگر شما از آن استثنائات نیستید پس تنها گزینه شما این است که دست بکار شوید و زندگی خود را بسازید. یادآور می شوم که ثروتمند و پولدار لزوما یکی نیستند. هر ثروتمندی ٬ پولدار هست اما هر پولداری لزوما ثروتمند نیست. ثروتمند کسی است که هم پول دارد هم اعتبار و هم شاد و خوشبخت است. اما چه بسیار پولدارهایی که اندیشه ای فقیر و کوچک دارند. مهم نیست چقدر پول داشته باشیم .تا زمانی که به پول “احساس” نیاز کنیم ٬ فقیر هستیم. برای یک ثروتمند مهم است که پولش را از طریق کار و خلاقیت بدست آورده باشد چرا که آن پول قرار است برایش شادی و خوشبختی بیاورد. ذهن ما در حالت عادی فقط قادر است سه بعد زندگی را درک کند در حالی که ابعاد نامرئی ٬ بخش بزرگی از زندگی ما را تحت تاثیر خود دارند. تصور کنید موجودی دو بعدی هستید که فقط طول و عرض را درک می کند و ادراکی از عمق و ارتفاع ندارد (مانند یک نقاشی روی یک برگ کاغذ)  اکنون دایره ای در دنیای شما پدیدار می شود. در دنیای شما ٬ این فقط یک دایره است . اما در جهان سه بعدی ٬ این دایره سطح مقطع یک میله است. شما با دید دو بعدی خود هرگز درک نخواهید کرد که آنچه از دنیای شما گذر کرده آیا یک چوبه دار است ؟ یا یک تیر چراغ برق یا هر چیز دیگری. پولی که وارد زندگی شما می شود از مسیری گذشته که انرژی های خاصی را به خود جذب کرده و همانها را با خود به زندگی شما می آورد. درست مثل آبی که می نوشید . آب از مسیرهای زیادی می گذرد و مواد زیادی را در خود حل می کند ٬ گاه مواد معدنی مفید ٬ گاهی هم آلودگی و بیماری. پس برای ثروتمند شدن تنها راه ممکن کسب پول سالم است. به این معنا که در مسیر ثروتمند شدن شما کسی آسیب نبیند. فردای شما کپی پررنگ تری از امروز شماست. کائنات مانند یک دستگاه فتوکپی عمل می کند. با این تفاوت که هر روز کپی های پررنگ تری از روز قبل می سازد. فردای شما کپی پررنگ تری از امروز شماست. آینده را هر طور که می خواهید ٬ امروز کمی از آن را در زندگیتان پیاده کنید. منتظر فردا نمانید.

از دست ندهید :   تا دیر نشده ساعت رولکس را از دستت باز کن

کلید موفقیت در داشتن ذهن ثروتمند :

یادگیری و بکار گیری دو فرایند مکمل هستند. بدون بکار گیری ٬ یادگیری ارزش خاصی نخواهد داشت. پس از یادگیری ٬ به مرور زمان ٬ بیشتر مطالب از حافظه پاک می شوند و تاثیر خود را از دست میدهند. شاید دیده باشید اشخاصی را که ده ها و صد ها جلد کتاب خوانده اند اما نغییر خاصی در زندگیشان ایجاد نشده است در واقع فرایندی که در ذهن این افراد اتفاق افتاده ٬ یک روند یک طرفه بوده ٬ یعنی ورودی داشته اما خروجی نداشته است. اگر میخواهید آموزشها برای شما مؤثر باشند و تغییر واقعی در زندگی تان به وجود بیاورند حتما باید آنچه را که در زیر توضیح میدهم انجام دهید. باید مطالب را در چند زمان مختلف دوره کنید تا از حافظه کوتاه مدت شما وارد حافظه بلند مدت بشوند. متخصصین حافظه و یادگیری توصیه می کنند که بعد از یادگیری اولیه ٬ مطالب 4 بار دیگر در زمانهای مختلف تکرار بشوند تا بطور کامل در حافظه بلند مدت جا گرفته و ناخودآگاه شوند. باید هر کدام از آموزشها ٬ بار ها تکرار و تمرین گردد تا بصورت یک عادت در آید. منظورم دقیقا این است که پس از یادگیری ٬ تازه کار شما شروع میشود و به ابتدای راه می رسید. باید برگردید و هر کدام از موارد راتمرین و تکرار کنید. تا زمانی که تک تک این موارد به عادت تبدیل نشوند ٬ تاثیر عملی در زندگیشما نخواهند داشت.

از دست ندهید :   نگاهی به تغییر و ضمیر ناخودآگاه با کمک ان ال پی ( NLP )

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 4.5]