بخشش شما چقدر است؟

بخشش شما چقدر است؟

قدرت بخشش می تواند از آن چه شما تصور می کنید قدرتمند تر باشد.

در سال 2003 مردی در اعماق جنگل های کلمبیا، توسط شورشیان مارکسیست ربوده شد  و برای 101 روز در آن جا اسیر بود. 9 ماه پس از آزادی نامه ای از جانب یکی از آدم رباها به او رسید. او در حال فرار از کلمبیا بود و در نامه تقاضای کمک کرده بود. به طرز غیر قابل باوری مرد اسیر شده به همراه سه تن دیگر از اسیران قدیمی موافقت کردند که آدم ربا را مخفیانه ملاقات کنند و راهی برای کمک به او بیابند. اکنون فیلمی به نام “آدم ربای من” این داستان باور نکردنی را نقل می کند و دوستی ای که میان این مرد و آدم ربا شکل می گیرد را به نمایش می گذارد.

بخشش شما چقدر است؟

بخشش شما چقدر است؟

علی رغم این که این داستان باور نکردنی به نظر می رسد، این تنها مثال بخشش انسانها در مقیاس بزرگ نیست. نمونه دیگر از این بخشش ها منجر به نوشته شدن کتابی مشترک شد. کتابی که درباره تجربیات یک قربانی تجاوز و فردی که بی گناه 11 سال به اتهام تجاوز به او حبس کشیده بود.

از دست ندهید :   سخنان بزرگان در مورد عشق و دوست داشتن

آن دسته از افرادی که ارزش بیشتری برای معنویت قائل هستند ، نسبت به کسانی که  ارزش هایشان را بر پایه عصبانیت بنا نهاده اند، تمایل بیشتری به بخشیدن دارند. علاوه بر این با رها کردن کینه ها حداق چیزی که به دست می آورید ، کاهش فشار خون و دردهای مضمن است.

مارتین کانتاکیوزینو، که در زمینهبخشش تحقیقات و بررسی های زیادی را انجام داده است، زمان زیادی را با افرادی که بخشیدن را به جای انتقام و خشم انتخاب کرده اند، گذرانده. شواهد تحقیقات نشان می دهد که کسانی که قادر به بخشیدن هستند از هویت سالم تری برخوردارند. و این سلامت شامل همه جوانب معنوی، احساسی و فیزیکی انسان بخشنده می شود. بخشش رویه ای است برای معنی بخشی به آنچه پیشتر بی معنی بوده و این امر می تواند سلامت عمومی جامعه را ارتقا ببخشد. همچنین بخشش بیش از آن که رفتاری مهربانانه باشد، در درجه اول رفتاری برای ترمیم خود و دفاع از خود است چرا که بیشترین منفعت حاصل از آن متوجه فرد بخشنده میشود .

از دست ندهید :   جملات زیبا در مورد شاد بودن | متن زیبا در مورد شادی

با بخشیدن دیگران زندگی به دور از رنجش های ریز و درشت و همچنین ذهنی آماده و بدون اتلاف انرژی در اثر مسایل حاشیه ای و بی اهمیت ، فرد بخشنده را برای اوج گرفتن به سمت یک زندگی فوق العاده آماده میکند.

5 استراتژی بخشش که به شما عزیزان توصیه میکنیم تا به کمک آنها از ایجاد رنجش جلوگیری و یا به رفع آن کمک کنید ،عبارتند از: ابراز عقیده، تمرکز بر جنبه های مثبت و نوشتن درباره آنها در دفتر خاطرات، خود را جای دیگران گذاشتن ،محافظت از خود و ادامه به زندگی، و در صورت لزوم کمک گرفتن از یک مشاور.

بخشش شما چقدر است؟بخشش شما چقدر است؟

بخشش شما چقدر است؟

بخشیدن همیشه ساده نیست اما مهم است که به یاد داشته باشیم که عمل بخشش همیشه به معنی چشم پوشی و فراموش کردن نیست.

از دست ندهید :   قوانین مالی بیرونی و درونی

در آخر می توان گفت که اگر بخشش در ابعادی همچون بخشیدن یک آدم ربا و یا بخشیدن کسی که 11 سال به اشتباه شما را متهم کرده است امکان دارد و قبلا کسانی این کار را انجام داده اند، بخشیدن یک همکار متقلب و یا یک دوست فراموشکار حتما امکان پذیر است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 3.6]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *