برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟

برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟

برای تغییر نتایج ٬ باید باور ها و ذهنیت ها را تغیر دهید . فرایند تبدیل افکار به نتایج را می توان با برنامه ریزی مجدد ذهن ناخودآگاه ، در کنترل درآورد .

قسمت های قبل این سری مقالات را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق” و “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند” مشاهده کنید.

همان طور که در مقاله های قبلی اشاره کردیم :

برنامه ریزی ، افکار ، احساسات ، عملکردها ، نتایج
بدون برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه ٬ شما در راس چرخه خلاقه قرار نخواهید گرفت (اشاره به تجسم خلاق یا همان قانون جذب) این برنامه ریزی ذهن ناخودآگاه است که شما را در جایگاهی قرار می دهد ، که بتوانید زندگی خود را بسازید . برای گرفتن نتیجه مطلوب ٬ باید باور های جدید را جایگزین باورهای فرسوده قبلی نمود . پیشنهاد میکنیم مقاله “قانون جذب و عصر قدرتمندی انسان!” را نیز مشاهده کنید.

باور ها و تصاویر ذهنی ٬ “قالب” های خواسته ها و اهداف شما را شکل میدهند و” احساس ” مثبت ٬ همان چیزی است که این قالب ها را پر میکند با صدایی که برای خودتان قابل شنیدن باشد تکرار کنید :  “دنیای درونی من ٬ دنیای بیرونی مرا می سازد” ، “من ذهن یک میلیاردر را دارم” .
تکرار یک جمله ٬ به مرور زمان آنرا به یک باور تبدیل می کند و باور ٬ قوی ترین نیرویی است که یک انسان در اختیار دارد . این تمرین می تواند ابتدای حرکت به سمت خلق یک ذهن ثروتمند باشد .

برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟

برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟

به خاطر داشته باشید که :

  • الگو سازی ( و نه تقلید) از افراد موفق یک راه برای موفقیت است .
  • برای ثروتمند شدن باید ویژگی های شخصیتی یک ثروتمند را داشت .
  • شما به همان میزان پول خواهید داشت که در باورتان بگنجد .
  • شماشبیه کسانی خواهید شد که بیشترین رابطه را با آنها دارید ٬ پس با کسانی نشست و برخواست کنید که ذهنی ثروتمند دارند و از افرادی که ذهنی فقیر دارند تا حد امکان پرهیز کنید .
  • برای ثروتمند شدن علاوه بر داشتن ذهنی ثروتمند ٬ شما باید اصول مدیریت کسب و کار خود را نیز بدانید .
  • ثروتمند کسی است که هم پول دارد هم اعتبار و هم خوشبختی پس هر پولداری ثروتمند نیست .
  • طرح کلی ذهنی شما از ثروت ٬ تعیین کننده وضعیت مالی شما در زندگی است و نه میزان تلاشتان .
  • وضعیت زندگی شما برآیند اعمال و عملکردهای شماست . اعمال و عملکردهای شما ٬عمدتا از روی احساس شما صورت می گیرند و احساس به نوبه خود ٬ نتیجه افکار و باورهای شماست . پس برای تغییر نتابج باید افکار ٬ باور ها و دیدگاه ها را تغییر داد .
  • شرطی شدن ذهن هر فرد از دوران کودکی آغاز می شود . برای تغییر در زندگی بیرونی ٬ فرد باید ذهن خود را دوباره برنامه ریزی کرده و شرطی نماید .
  • باید باورهای ناکارآمد گذشته را شناسایی کرد و کنار گذاشت . سپس باورهای کارآمد جدید را جایگزین آنها کرد و قانون جذب را به نفع خود به کار گرفت.
از دست ندهید :   قیمت موفقیت چقدر است؟

برای ثروتمند شدن باید شیوه های ثروتمندان را الگو برداری کنید . هم از لحاظ روشهای تجارت و هم از لحاظ طرز فکر . برای ثروتمند شدن به عوامل بیرونی : دانش تجارت و مدیریت مالی و عوامل درونی : ویژگیهای شخصیتی و نظام باورها ، بطور همزمان نیاز است . اغلب افراد از توانایی درونی برای خلق و نگهداری پول های کلان برخوردار نیستند . ذهن ناخودآگاه ما طی سالیان و در تماس با محیط پیرامون ٬ شرطی شده و اکنون تصویر و تعریفی کلی از وضعیت مالی ما در آن ترسیم گردیده است و این طرح کلی ذهنی ٬ وضعیت مالی ما را در جهان بیرون شکل میدهد .

اگر میخواهید در دنیای بیرونتان تغییری به وجود اورید ابتدا باید دنیای درونتان را تغییر دهید . ما در دنیای علت و معلول زندگی میکنیم و اگر در دنیای بیرون کارها خوب پیش نمی رود علتش را باید در درون خود جستجو کنید . آنچه در دنیای ذهنی شما میگذرد ( افکار ٬ تصاویر ٬باورها و دیدگاه ها) در دنیای عاطفی شما منعکس میگردد و عواطف شما ٬ رفتارها و عملکردهای شما را کنترل میکنند و عملکردها به نوبه خود به نتایج منتهی می شوند و در یک چرخه ٬ نتایج بیرونی یا همان تجربیات زندگی ما ٬ بر نظام فکری و باورهای ما تاثیر میگذارند . شما در مورد پول شرطی شده اید و این شرطی شدن شما را به سوی آینده مالیتان هدایت میکند مگر آنکه خودتان در پرونده های ذهنی مربوط به پول ٬ آگاهانه و عمدی دخالت کنید و آنها را به نفع خود تغییر دهید .

از دست ندهید :   2 راز موفقیت یک فرد موفق چیست؟

این فرآیند را برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه گویند که در آینده بررسی خواهد شد . (پیشنهاد میکنیم مقاله “ان ال پی ( NLP ) و چگونگی تحقق هدف از طریق ضمیر ناخودآگاه” را نیز مشاهده کنید.)

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 8 میانگین امتیاز: 3.9]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *