تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!

تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!

اندیشه و عمل سازنده

بزرگ ترین و عالی ترین قدرتی که ما در اختیار داریم، قدرت فکر کردن و اندیشه است، اما تنها عده کمی می دانند که چگونه فکر سازنده داشته باشند و درست بیاندیشند. در نتیجه تنها عده کمی به نتایج متفاوتی دست پیدا می کنند. وقتی ذهنی به بلوغ می رسد، می فهمد که اندیشه خودخواهانه تولید شکست می کند.

ذهن آموزش دیده می داند که در هر معامله و اقدامی همه اعضای درگیر در آن معامله باید سود ببرند. می داند که هرگونه خود خواهی و رعایت تنها سود شخصی باعث می شود که دیگران هم همینطور رفتار کنند. کسانی که از این اصل آگاهی دارند، از امتیاز مهمی در زندگی برخوردارند. می توانند اندیشه های نادرست را از ذهنشان پاک کنند و می توانند روی مهم ترین موضوعات متمرکز شوند.

در شروع این دوره در مطلب “آشنایی با دنیای درون” ارتباط دنیای درون انسان با ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه را بررسی کردیم و سپس در مطلب “راز قدرت درون انسان را کشف کنید!” آموختیم که چگونه باید منبع قدرت درونمان را بشناسیم و اولین تمرین این دوره رایگان را انجام دادیم. اگر هنوز این مطالب را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد میکنیم آن ها را از دست ندهید.

اندیشه و عمل سازنده

اندیشه و عمل سازنده

باید بدانیم که تا چیزی ندهیم چیزی نمی گیریم. تا قوی نباشیم نمی توانیم کمک کنیم. قدرت بی انتها و نامحدود، ورشکسته نیست و ما که نمایندگان این قدرت بی انتها هستیم نباید ورشکسته باشیم. اگر می خواهیم به دیگران خدمت کنیم، باید از قدرت بهره مند باشیم. اما برای رسیدن به قدرت باید به دیگران قدرت بدهیم و باید خدمتگزار باشیم.

از دست ندهید :   چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز

هرچه بیشتر بدهیم، بیشتر به دست می آوریم. باید تبدیل به کانالی شویم که عالم هستی بتواند از طریق ما خودش را ابراز کند. اگر درگیر مشغله های ذهنی خود باشید و فقط به خودتان فکر کنید، عالم هستی نمی تواند از طریق شما خودش را ابراز کند.

ذهنتان را آرام کنید و به دنبال الهام بگردید. حواستان را متوجه درون خود کنید. به این حقیقت توجه داشته باشید که اساس و روح همه چیزها حالت معنوی و روحانی دارد. وقتی روح چیزی از بین می رود، زندگی آن تمام می شود، می میرد و دیگر وجود خارجی ندارد.

تمرین برای آزادی ذهن و اندیشه

تمرین برای آزادی ذهن و اندیشه

تمرین برای آزادی ذهن و اندیشه

اندیشه حرکت است و مانند روشنایی یا برق توسط قانون ارتعاش حرکت می کند.
اندیشه ، الهی و معنوی است و طبیعتی خلاق دارد. اندیشه تحت تأثیر قانون رشد ایجاد می شود و تحت تأثیر قانون عشق هر چیزی را خلق می کند.
بنابراین برای اینکه قدرت، فراوانی یا هر هدف سازنده دیگری ابراز شود، باید از احساسات و عواطف کمک گرفت تا به اندیشه احساس بدهد و بعد شکلی برای خلق کردنش در نظر بگیرد.

چگونه چنین کاری عملی می شود؟
چگونه می توانیم ایمان، شجاعت و احساسی را که منجر به این دستاورد و موفقیت می شود ایجاد کنیم؟

از دست ندهید :   درمان ترس و افسردگی

این کار را با تمرین و عمل انجام می دهیم. قدرت ذهنی دقیقاً مانند قدرت فیزیکی ایجاد می شود: با تکرار تمرین و عمل. وقتی برای اولین بار به موضوعی می اندیشیم، برایمان دشوار است. بعد با تلاش دوباره به همین موضوع فکر می کنیم، بعد تبدیل به یک عادت ذهنی می شود. ما به موضوع واحدی فکر می کنیم و سرانجام این فکر حالت خودکار پیدا می کند.

در تمرینی که در مطلب  “چگونه با ذهن ، انرژی خلق کنیم؟” انجام دادید، بدن خود را در شرایط آرامش قرار دادید، حالا باید با ذهن خود این کار را بکنید. اگر تمرین قبل را روزی 15 تا 20 دقیقه انجام داده باشید، بدون تردید به آرامش جسمانی رسیده اید. هرکس که نتواند به راحتی و با سرعت این کار را بکند، هنوز بر خودش مسلط نیست. آنهایی که نتوانند به سادگی و بدون تلاش و تقلا بدن خود را در شرایط آرامش قرار دهند هنوز به آزادی نرسیده اند و هنوز اسیر شرایط هستند.

اما فرض را بر این بگذاریم که شما به این مهارت دست یافته اید و آماده اید که قدم بعدی را بردارید که همان آزادی ذهنی است.

 1. به حالت همیشگی قرار بگیرید.
 2. با قرار گرفتن در حالت آرامش همه تنش ها را از خود دور کنید.
 3. حالا ذهناً همه اندیشه ها و احساسات بد و مخرب را از خود دور کنید. نفرت، خشم، نگرانی، حسادت، ناراحتی و انواع نا امیدی ها و دلسردی ها را کنار بگذارید. ممکن است بگویید نمی توانید از این چیزها دست بکشید. اما می توانید، می توانید عزمتان را جزم کنید و این کار را انجام دهید.
از دست ندهید :   تصویر ذهنی از خود ؛ از صفر تا صد!

بعضی ها در انجام دادن این کار مشکل دارند، زیرا اجازه می دهند از سوی احساسات خود کنترل شوند. اما کسانی که از ناحیه اراده منطقی راهنمایی می شوند به این هدف دست می یابند. ممکن است در نخستین تلاش خود موفق نشوید، اما با تمرین می توانید به این مهارت دست پیدا کنید.

داشتن تعادل در زندگی ضروری است. کار بیش از اندازه و مشغله ذهنی زیاد، تولید کسالت و بی حالی می کند. و در نتیجه نمی توانید کارهایی را که اهمیت بیشتر دارند انجام بدهید. از این رو به سکوت توجه داشته باشید. در سکوت است که می توانیم به آرامش برسیم و وقتی به آرامش رسیدیم، می توانیم فکر کنیم و اندیشه رمز و راز  همه دستاورد ها و موفقیت هاست.

گام بعدی را در مطلب “نقش اندیشه در قانون جذب چیست؟” شرح داده ایم، این مطلب را نیز از دست ندهید!

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 11 میانگین امتیاز: 3.9]

2 نظر در مورد «تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!»

  • سپهر زارعی می‌گوید:

   سلام و احترام
   متشکرم که مطالب را خواندید و نظر خود را نوشتید.
   خوشحالم که مطالب مورد توجه شما قرار گرفته دوست عزیزم.
   شاد و پیروز و سربلند باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *