تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

قطعا دانستن و دانش تنها ٬ نتایج مطلوب ما را به دست نخواهد داد بلکه این دانش باید به درک و شناخت تبدیل شود تا نتيجه بگيریم . آیا تا به حال مچ خودمان را گرفته ایم ؟ در بسباری از زمينه ها خيلی خوب صحبت می کنيم و حتی شاید کارشناس یا استاد باشیم اما عملکردمان و زندگی بيرونيمان (نتایج) گاه چيز دیگری می گوید یعنی بسيار می دانيم اما شناختمان به اندازه دانشمان نيست برای کسب ادراک و شناخت ٬ باید وقت گذاشت . نباید از کنار تجربيات کوچک زندگی ساده گذشت باید دانسته های خود را در وقایع کوچک و بزرگ زندگيمان پيدا کنيم و هنگامی که این دانسته ها را در عمل تجربه کنيم آنگاه به شناخت و ادراک تبدیل می شوند.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟” و “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” مشاهده کنید.

چقدر طول می کشد تا دانش و فرمولهای اموری مثل آشپزی ٬ شطرنج بازی کردن ٬ نوازندگی و یا قواعد شنا کردن را یاد بگيریم ؟ حال چقدر طول می کشد تا بتوانيم خوب بنوازیم. یا خوب شنا کنيم ؟

پس از تجربه کردن دانسته ها ٬ گام مهم بعدی ” تمرین و تکرار ” است هيچ مهارتی به دست نمی آید مگر آنکه هر روز تمرین و تکرار شود مهارتهایی همچون خوشبختی و شاد زیستن ٬ موفقيت و سایر مهارت های ذهنی و عاطفی ٬ فقط و فقط با تکرار و تمرین است که بدست می آیند ابتدا باید قواعد موفقيت را آموخت و سپس آنها را تکرار و تمرین کرد درست مثل یک فوتباليست یا یک نوازنده و یا یک نقاش که اول دانش لازم را می آموزند و سپس آن را تمرین می کنند . داشتن یک ذهن شرطی شده در راستای خواسته های ما ٬ یک دانش است که باید به ادراک و سپس به مهارت تبدیل شود .

حتما بخوانید :   5 راه ساده برای جذب پول و ثروت از طریق قانون جذب

همه اینها را گفتم که به این مطلب برسم دانشی به نام برنامه ریزی مجدد ضمير ناخودآگاه یا همان شرطی سازی ذهن ٬ هنگامی به نتابج مطلوب منجر خواهد شد که با شناخت و ادراک همراه باشد یعنی نکات گفته شده را در زندگی خودمان پيدا کنيم و پس از آن تمرین و تکرار تکنيکها را با خویش نظمی انجام دهیم . اشتياق اصلی ترین عامل انگيزاننده انسان در حرکت به سوی اهدافش است .
مراقب باشيد عامل انگيزاننده شما ترس ٬ خشم ٬ نفرت و یا خودخواهی نباشد هر چند اینها عوامل قدرتمندی هستند اما به شادی و خوشبختی نمی انجامند.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا ذهن شرطی میشود؟” مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *