تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

قطعا دانستن و دانش تنها ٬ نتایج مطلوب ما را به دست نخواهد داد بلکه این دانش باید به درک و شناخت تبدیل شود تا نتیجه بگیریم . آیا تا به حال مچ خودمان را گرفته ایم ؟ در بسباری از زمینه ها خیلی خوب صحبت می کنیم و حتی شاید کارشناس یا استاد باشیم اما عملکردمان و زندگی بیرونیمان (نتایج) گاه چیز دیگری می گوید یعنی بسیار می دانیم اما شناختمان به اندازه دانشمان نیست برای کسب ادراک و شناخت ٬ باید وقت گذاشت . نباید از کنار تجربیات کوچک زندگی ساده گذشت باید دانسته های خود را در وقایع کوچک و بزرگ زندگیمان پیدا کنیم و هنگامی که این دانسته ها را در عمل تجربه کنیم آنگاه به شناخت و ادراک تبدیل می شوند.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟” و “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” مشاهده کنید.

از دست ندهید :   ثروتمندترین زن ایران | پولدار ترین زن ایران از رتبه 1 تا 9

چقدر طول می کشد تا دانش و فرمولهای اموری مثل آشپزی ٬ شطرنج بازی کردن ٬ نوازندگی و یا قواعد شنا کردن را یاد بگیریم ؟ حال چقدر طول می کشد تا بتوانیم خوب بنوازیم. یا خوب شنا کنیم ؟

پس از تجربه کردن دانسته ها ٬ گام مهم بعدی ” تمرین و تکرار ” است هیچ مهارتی به دست نمی آید مگر آنکه هر روز تمرین و تکرار شود مهارتهایی همچون خوشبختی و شاد زیستن ٬ موفقیت و سایر مهارت های ذهنی و عاطفی ٬ فقط و فقط با تکرار و تمرین است که بدست می آیند ابتدا باید قواعد موفقیت را آموخت و سپس آنها را تکرار و تمرین کرد درست مثل یک فوتبالیست یا یک نوازنده و یا یک نقاش که اول دانش لازم را می آموزند و سپس آن را تمرین می کنند . داشتن یک ذهن شرطی شده در راستای خواسته های ما ٬ یک دانش است که باید به ادراک و سپس به مهارت تبدیل شود .

از دست ندهید :   راز داشتن اندیشه خلاق چیست؟

همه اینها را گفتم که به این مطلب برسم دانشی به نام برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه یا همان شرطی سازی ذهن ٬ هنگامی به نتابج مطلوب منجر خواهد شد که با شناخت و ادراک همراه باشد یعنی نکات گفته شده را در زندگی خودمان پیدا کنیم و پس از آن تمرین و تکرار تکنیکها را با خویش نظمی انجام دهیم . اشتیاق اصلی ترین عامل انگیزاننده انسان در حرکت به سوی اهدافش است .
مراقب باشید عامل انگیزاننده شما ترس ٬ خشم٬ نفرت و یا خودخواهی نباشد هر چند اینها عوامل قدرتمندی هستند اما به شادی و خوشبختی نمی انجامند.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا ذهن شرطی میشود؟” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 3.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *