تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

قطعا دانستن و دانش تنها ٬ نتایج مطلوب ما را به دست نخواهد داد بلکه این دانش باید به درک و شناخت تبدیل شود تا نتيجه بگيریم . آیا تا به حال مچ خودمان را گرفته ایم ؟ در بسباری از زمينه ها خيلی خوب صحبت می کنيم و حتی شاید کارشناس یا استاد باشیم اما عملکردمان و زندگی بيرونيمان (نتایج) گاه چيز دیگری می گوید یعنی بسيار می دانيم اما شناختمان به اندازه دانشمان نيست برای کسب ادراک و شناخت ٬ باید وقت گذاشت . نباید از کنار تجربيات کوچک زندگی ساده گذشت باید دانسته های خود را در وقایع کوچک و بزرگ زندگيمان پيدا کنيم و هنگامی که این دانسته ها را در عمل تجربه کنيم آنگاه به شناخت و ادراک تبدیل می شوند.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟” و “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” مشاهده کنید.

چقدر طول می کشد تا دانش و فرمولهای اموری مثل آشپزی ٬ شطرنج بازی کردن ٬ نوازندگی و یا قواعد شنا کردن را یاد بگيریم ؟ حال چقدر طول می کشد تا بتوانيم خوب بنوازیم. یا خوب شنا کنيم ؟

پس از تجربه کردن دانسته ها ٬ گام مهم بعدی ” تمرین و تکرار ” است هيچ مهارتی به دست نمی آید مگر آنکه هر روز تمرین و تکرار شود مهارتهایی همچون خوشبختی و شاد زیستن ٬ موفقيت و سایر مهارت های ذهنی و عاطفی ٬ فقط و فقط با تکرار و تمرین است که بدست می آیند ابتدا باید قواعد موفقيت را آموخت و سپس آنها را تکرار و تمرین کرد درست مثل یک فوتباليست یا یک نوازنده و یا یک نقاش که اول دانش لازم را می آموزند و سپس آن را تمرین می کنند . داشتن یک ذهن شرطی شده در راستای خواسته های ما ٬ یک دانش است که باید به ادراک و سپس به مهارت تبدیل شود .

حتما بخوانید :   داشتن آرامش به تغییر عادت ها کمک می کند!

همه اینها را گفتم که به این مطلب برسم دانشی به نام برنامه ریزی مجدد ضمير ناخودآگاه یا همان شرطی سازی ذهن ٬ هنگامی به نتابج مطلوب منجر خواهد شد که با شناخت و ادراک همراه باشد یعنی نکات گفته شده را در زندگی خودمان پيدا کنيم و پس از آن تمرین و تکرار تکنيکها را با خویش نظمی انجام دهیم . اشتياق اصلی ترین عامل انگيزاننده انسان در حرکت به سوی اهدافش است .
مراقب باشيد عامل انگيزاننده شما ترس ٬ خشم ٬ نفرت و یا خودخواهی نباشد هر چند اینها عوامل قدرتمندی هستند اما به شادی و خوشبختی نمی انجامند.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا ذهن شرطی میشود؟” مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *