ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟

ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟

ترس

میگویند ترس برادر مرگ است. واقعا این نعمت خدادادی که برای حفظ جان و امنیت انسان به او داده شده اگر به درستی مدیریت نشود میتواند زندگی او را نابود کند.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟“، “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟“ٍ “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟“، “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟“، “نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟” و “داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!” مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

از دست ندهید :   7 گام برای شکستن عادت های بد

شانزدهمین فایل ثروت

ترس مانع حرکت ثروتمندان نمی شود، ترس فقرا را متوقف می کند. یکی از بارز ترین تفاوت ها بین ذهن ثروتمند و فقیر این است که فقیر، اقدام و حرکت نمی کند چون می ترسد.
اما شعار افراد موفق و ثروتمندان این است که “بترس ولی انجام بده” تصور نکنید افرادی که شجاع و جسور می دانید هیچ ترسی ندارند.
نکته در این است که این افراد اجازه نمی دهند ترسشان آنها را متوقف کند.
افکار و احساسات شما مسبب اعمال و اقدامات شما هستند و اعمال و عملکردهای شما مسبب نتایجی که در زندگی می گیرید می باشند.

  • افکار و احساسات (دنیای درونی)
  • اعمال و اقدامات
  • نتایج ( دنیای بیرونی)

افکار و احساسات مربوط به دنیای درونی شما هستند و نتایج مربوط به دنیای بیرونی شما پس می توان نتیجه گرفت که اعمال و اقدامات و حتی کلام شما پلی هستند بین دنیای درونی و بیرونی اکثر مردم آرزوی ثروتمند شدن را دارند ( دنیای درونی ). اما تعداد بسیار کمی نتیجه میگیرند و ثروتمند می شوند (دنیای بیرونی). تفاوت در اعمال است. تعداد بسیار کمی هستند که آرزوهای خود را به هدف تبدیل می کنند و تعداد کمتری اهداف خود را به برنامه تبدیل می نمایند. و برخی از آنها که برنامه دارند و در راستای برنامه هایشان اقدام و عمل می کنند موفق خواهند شد و ثروتمند می شوند.

از دست ندهید :   هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت

هدف، زمان و مقدار دارد اما آرزو یک خواسته کلی است.

منتظر نباشید دریا آرام شود تا سفر خود را شروع کنید. موفقیت کار آسانی نیست . پس به دنبال انجام کارهای آسان نباشید. چون آنگاه زندگی سختی خواهید داشت. روحیه یک جنگجو را داشته باشید و تا زمانی که به هدفتان نرسیده اید آرام نگیرید . تلاش کنید اما تقلا نکنید. برای موفق شدن باید ریسک پذیر بود و خطر کرد. باید از منطقه آرامش خود بیرون بیایید وموقعیت های جدید را تجربه کنید . آنگاه خواهید دید که منطقه آرامش شما همراه با شما رشد می کند. میزان موفقیت با میزان ریسک پذیری رابطه مستقیم دارد. هر چه کمتر خطر کنید و بیشتر به منطقه آرامش خود بچسبید کمتر موفق خواهید شد.
زندگی و موقعیت های جدید را تجربه کنید و اجازه ندهید ترس ٬ شما را متوقف کند ریسک و خطر یک واقعیت است اما ترس یک انتخاب است، انتخاب خود شما. در بسیاری از موارد تجربه یک موقعیت به ترسناکی تجسم ذهنی آن موقعیت نیست . پس نگذارید ترس شما را فریب دهد.
این تمرین بسیار قدرتمند را همواره انجام دهید:
هر گاه افکار غیر مفید و ناکارآمد سراغتان آمد نفس عمیقی بکشید و به ” خود بگویید ” من به این افکار نیاز ندارم سپس فکر منفی را کنار بگذارید و یک فکر سازنده و مفید را جایگزین آنکنید.
قدرتمند فکر کنید. قرار نیست خودتان را فریب دهید و به خود تلقین کنید که همه چیز زیبا٬ مثبت و خوب است در حالی که میدانید زندگی چالش های بزرگی در پیش دارد.
شما باید بدانید که همه چیز خنثی و بی طرف است . نه مثبت نه منفی. مگر اینکه خودتان به آنها جهت و معنا بدهید.
این شما هستیم که واقعیت زندگی خود را می سازید وگرنه زندگی بیرونی صرفا انعکاس تمام آن چیزی است که در درون شما می گذرد.

از دست ندهید :   ارزش یک فکر چقدر است؟

ترس یکی از ابزارهای ذهن است برای محافظت از شما و وظیفه آن هشدار دادن به شماست تا مراقب باشید. اما این بدان معنا نیست که باید متوقف شوید . بلکه صرفا باید مراقب باشید و تمام جوانب امر را بسنجید . سپس حرکت کنید.

فقرا و ثروتمندان هر دو گروه از سخت ترین و پایین ترین کارها شروع کرده اند اما فقرا پس از سالها همچنان همان کار ها ر اادامه میدهند. پس تفاوت فقیر و ثروتمند در میزان کار کردن نیست در دانستن است.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 2.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *