ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟

ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟

ترس

میگویند ترس برادر مرگ است. واقعا این نعمت خدادادی که برای حفظ جان و امنیت انسان به او داده شده اگر به درستی مدیریت نشود میتواند زندگی او را نابود کند.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟“، “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟“ٍ “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟“، “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟“، “نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟” و “داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!” مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

حتما بخوانید :   7 باور ذهن ثروتمند

شانزدهمين فایل ثروت

ترس مانع حرکت ثروتمندان نمی شود، ترس فقرا را متوقف می کند. یکی از بارز ترین تفاوت ها بين ذهن ثروتمند و فقير این است که فقير، اقدام و حرکت نمی کند چون می ترسد.
اما شعار افراد موفق و ثروتمندان این است که “بترس ولی انجام بده” تصور نکنيد افرادی که شجاع و جسور می دانيد هيچ ترسی ندارند.
نکته در این است که این افراد اجازه نمی دهند ترسشان آنها را متوقف کند.
افکار و احساسات شما مسبب اعمال و اقدامات شما هستند و اعمال و عملکردهای شما مسبب نتایجی که در زندگی می گيرید می باشند.

  • افکار و احساسات (دنيای درونی)
  • اعمال و اقدامات
  • نتایج ( دنيای بيرونی)

افکار و احساسات مربوط به دنيای درونی شما هستند و نتایج مربوط به دنيای بيرونی شما پس می توان نتيجه گرفت که اعمال و اقدامات و حتی کلام شما پلی هستند بين دنيای درونی و بيرونی اکثر مردم آرزوی ثروتمند شدن را دارند ( دنيای درونی ). اما تعداد بسيار کمی نتيجه میگيرند و ثروتمند می شوند (دنيای بيرونی). تفاوت در اعمال است. تعداد بسيار کمی هستند که آرزوهای خود را به هدف تبدیل می کنند و تعداد کمتری اهداف خود را به برنامه تبدیل می نمایند. و برخی از آنها که برنامه دارند و در راستای برنامه هایشان اقدام و عمل می کنند موفق خواهند شد و ثروتمند می شوند.

هدف، زمان و مقدار دارد اما آرزو یک خواسته کلی است.

منتظر نباشيد دریا آرام شود تا سفر خود را شروع کنيد. موفقيت کار آسانی نيست . پس به دنبال انجام کارهای آسان نباشيد. چون آنگاه زندگی سختی خواهيد داشت. روحيه یک جنگجو را داشته باشيد و تا زمانی که به هدفتان نرسيده اید آرام نگيرید . تلاش کنيد اما تقلا نکنيد. برای موفق شدن باید ریسک پذیر بود و خطر کرد. باید از منطقه آرامش خود بيرون بيایيد وموقعيت های جدید را تجربه کنيد . آنگاه خواهيد دید که منطقه آرامش شما همراه با شما رشد می کند. ميزان موفقيت با ميزان ریسک پذیری رابطه مستقيم دارد. هر چه کمتر خطر کنيد و بيشتر به منطقه آرامش خود بچسبيد کمتر موفق خواهيد شد.
زندگی و موقعيت های جدید را تجربه کنيد و اجازه ندهيد ترس ٬ شما را متوقف کند ریسک و خطر یک واقعيت است اما ترس یک انتخاب است، انتخاب خود شما. در بسياری از موارد تجربه یک موقعيت به ترسناکی تجسم ذهنی آن موقعيت نيست . پس نگذارید ترس شما را فریب دهد.
این تمرین بسيار قدرتمند را همواره انجام دهيد:
هر گاه افکار غير مفيد و ناکارآمد سراغتان آمد نفس عميقی بکشيد و به ” خود بگویيد ” من به این افکار نياز ندارم سپس فکر منفی را کنار بگذارید و یک فکر سازنده و مفيد را جایگزین آنکنيد.
قدرتمند فکر کنيد. قرار نيست خودتان را فریب دهيد و به خود تلقين کنيد که همه چيز زیبا٬ مثبت و خوب است در حالی که ميدانيد زندگی چالش های بزرگی در پيش دارد.
شما باید بدانيد که همه چيز خنثی و بی طرف است . نه مثبت نه منفی. مگر اینکه خودتان به آنها جهت و معنا بدهيد.
این شما هستيم که واقعيت زندگی خود را می سازید وگرنه زندگی بيرونی صرفا انعکاس تمام آن چيزی است که در درون شما می گذرد.

حتما بخوانید :   قدرت بی انتها چگونه از طریق قانون جذب متجلی میشود؟

ترس یکی از ابزارهای ذهن است برای محافظت از شما و وظيفه آن هشدار دادن به شماست تا مراقب باشيد. اما این بدان معنا نيست که باید متوقف شوید . بلکه صرفا باید مراقب باشيد و تمام جوانب امر را بسنجيد . سپس حرکت کنيد.

فقرا و ثروتمندان هر دو گروه از سخت ترین و پایين ترین کارها شروع کرده اند اما فقرا پس از سالها همچنان همان کار ها ر اادامه ميدهند. پس تفاوت فقير و ثروتمند در ميزان کار کردن نيست در دانستن است.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟” مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *