ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟

ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟

بیشتر ثروتمندان، زندگی آسانی نداشته اند و از زیر صفر و با کمترین امکانات ممکن آرزوهای خود را برآورده ساخته اند. اما به راستی باور های ثروتمندان در برابر مشکلات چگونه است؟
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟” و “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

نهمین فایل ثروت

ثروتمند از مشکلاتش بزرگتر است. فقیر کوچکتر و ضعیفتر از مشکلاتش می باشد. کمتر ثروتمندی را می شود یافت که مسیر پرفراز و نشیبی را طی نکرده باشد تا به جایگاه امروزش برسد. یک میلیاردر (ترجیحا خوشبخت) را که می شناسید در نظر بگیرید. آیا مایلید همچون او ثروتمند باشید؟ آیا این آمادگی و توان را خود می بینید که قدم در مسیری بگذارید که او گذاشته ؟
پاسخ کسانی که  ذهن ثروتمندی دارند به هر دو سوال مثبت است. اما فقرا فقط ” آرزویثروتمند شدن را دارند ولی شهامت مواجه شدن با چالشهای بزرگ را ندارند. مهم نیست مشکل پیش روی او چه اندازه است ٬ یک ثروتمند همواره بزرگتر از مشکللات است.

برای مواجهه با چالشهای بزرگ دو ویژگی لازم است:

  1. اول باید دانش و قابلیتهای خود را افزایش داده باشید.
  2. دوم باید با اعتماد به نفس و ایمان به خود ٬ خود را بزرگتر از مشکلتان ببینید.
از دست ندهید :   آیا تغییر دنیای اطرافمان به علت تغییر ذهن ماست؟

 

ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟

ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟

 

اگر ترس بر شما غلبه کند ٬ میدان را خالی خواهید کرد پس:

* بترسید ولی انجام دهید *

اگر بتوان قدرت و توان هر فرد را سنجش و درجه بندی کرد آنگاه معیاری خواهیم داشت برای مقایسه خود در مقابل مشکلاتمان اگر موفق ترین انسانها که چالش های بزرگ را پشت سر نهاده اند رتبه 10 را بگیرند شما به توان و قدرت خود چه رتبه و درجه ای میدهید؟ آنها که با بیماری های لاعلاج مبارزه کرده اند آنها که با وجود معلولیت ٬ جهانی شده اند،  آنها که از هیچ ٬ به مدارج بالای علمی و ورزشی و ثروت و غیره رسیده اند و از همه مهمتر آنها که با وجود ده ها و صد ها مانع و مشکل توانسته اند زندگی خوب و قابل قبول و پر از عشقی داشته باشند در قیاس با این افراد ٬ شما درجه خود را چند می دانید؟

اکنون یکی از چالش های پیش رویتان را در نظر بگیرید و درجه سختی از 1 تا 10 به آن بدهید. این رتبه را با مقایسه مشکل یا چالش خود با مشکلات افراد موفق تعیین کنید. فرض کنید مشکل شما درجه 5 باشد و توان و قدرت شما درجه 3. از نگاه شما ٬ مشکل پیش رو بسیار بزرگ به نظر خواهد رسید. اما اگر خود را ٬ هم در جنبه های درونی ( فکری، ذهنی ٬ عاطفی ٬ اعتماد به نفس و …) و هم در جنبه های بیرونی ( دانش و مهارتهای تخصصی ٬ دانش تجارت ٬ روابط و سایر مهارتهای فردی) ارتقاء و رشد دهید و به درجه 8 برسید آنگاه مشکل پیش رو ٬ دیگر بزرگ به نظر نخواهد رسید و برعکس مشکلی عادی و پیش پا افتاده خواهد بود.  همین الان ٬ درست همین الان هم بعضی مشکلات کوچک و ساده زندگی شما ٬ چالشهایی سخت و بزرگ برای شخصی دیگر است.

داستان آن نهال نوپا را شنیده اید که هر بار در برابر طوفان کمر خم میکرد و تا آستانه شکستن پیش می رفت ؟ او آنقدر بزرگ شد تا روزی به درختی تنومند تبدیل گردید و آنگاه آنچه او طوفان تصور کرده بود ٬ برایش چیزی جز نسیمی ملایم نبود.

این مرحله یکی از مهمترین گامها در ایجاد تغییر است و باید به دقت مطالعه و اجرا شود:

فرقی نمی کند کاری کوچک در دست دارید یا کاری بزرگ ٬ مشکلات همواره وجود دارند. پس برای فرار از مشکلات از کارهای بزرگ روگردان نشوید. اگر احساس می کنید مشکلات بزرگی دارید بدان معناست که شما هنوز کوچک تر از مشکلتان هستید. تحت تاثیر امور و مسایل زندگی قرار نگیرید چرا که امور و مسائل دنیای بیرون در واقع انعکاس آن چیزیست که در فکر و ذهن و احساس شما میگذرد. اگر می خواهید تغییر بزرگی در زندگی خود به وجود آورید ٬ از نگرانی و توجه به “تعداد” و “اندازه” مشکلات کنونی خودداری کنید. چون تمرکز شما بر هر چه باشد زندگی شما نیز به همان سو کشیده می شود. در مواجهه با مشکلات و چالش ها ٬ روی قدرت و توان خود متمرکز شوید. وقتی به مشکل بزرگی برمیخورید به خود یادآور شوید که ” من کوچک هستم که مشکل را بزرگ می بینم” سپس به عقب برگردید و از دید ” من رشد یافته” به مشکلتان نگاه کنید. از این زاویه دید ٬ شما مشکل را کوچک تر از خویش خواهید یافت و در این صورت است که می توانید راه کارهای مناسبی برای مواجهه با آن بیابید.
هر چه بیشتر چالش ها را پشت سر بگذارید توان بیشتری برای ورود به کارهای اقتصادی بزرگتر خواهید یافت. هر قدر مسئولیت بیشتری بپذیرید مدیریت بهتری خواهید داشت و توان شما برای توسعه کسب و کارتان بیشتر خواهد شد و هر قدر کسب و کار خود را بیشتر توسعه دهید درآمد بیشتری خواهید داشت. پس از مشکلات و چالش ها نترسید چون آنها آمده اند که شما را رشد دهند.
برای آنکه از مشکلاتتان بزرگ تر باشید روی آنها تمرکز نکنید، در عوض روی هدفتان متمرکز شوید آیا بجز در داستانهای تخیلی شنیده اید که فیلها از مورچه ها بترسند؟ شما تمی توانید در آن واحد هم به چپ بروید هم به راست به همین طریق ذهن شما نمی تواند در یک زمان هم بر روی خواسته ها و اهداف شما متمرکز شود هم بر روی ترس ها و مشکلاتتان پس انتخاب کنید که سمت راست می خواهید بروید یا سمت چپ؟

از دست ندهید :   چگونه میلیاردر شدن در یک سال ممکن است؟

 

برای ثروتمند شدن دو راه ممکن است:

اول قرار گرفتن در محیطی غنی که تفکرات و ویژگیهای شما را رشد. دهد و شما را ناخودآگاه به سمت و سوی ثروتمند شدن بکشاند. بسیاری از ثروتمندان شاید خود قواعد ثروتمند شدن را ندانند . فقط در این مسیر قرار گرفته اند و یا از کودکی در معرض تربیت درست بوده اند. این درست مانند کسی است که زبان انگلیسی را در محیطی انگلیسی زبان می آموزد . او پس از مدتی به راحتی و به درستی انگلیسی صحبت خواهد کرد . اما اگر از او بپرسید ” چطور زبان یاد بگیرم ” احتمالا جواب مشخصی نخواهد داشت . او شاید حتی گرامر و قواعد زبان را هم به درستی نداند . فقط می تواند به خوبی صحبت کند بسیاری از ثروتمندان از این دسته هستند . یعنی صرفا استعداد و توانایی ثروتمند بودن را دارند ٬ همین. همانطور که دانشمندان زبان شناس با بررسی و مطالعه شیوه صحبت کردن افراد توانسته اند قواعد زبان و روشهای یادگیری را تدوین نمایند ٬ اساتید موفقیت نیز با بررسی زندگی ثروتمندان توانسته اند قواعد کسب ثروت را استخراج و تدوین کنند و این ما را به دومین شیوه کسب ثروت می رساند.
دومین شیوه ثروتمند شدن برای کسانی است که در محیط و کانتکست ثروت نیستند . این افراد درست مثل کسانی هستند که در محیط فارسی زبان مجبور به یادگیری انگلیسی شده اند باید از روی کتاب و کلاس پیش بروند و هر روز تمرین کنند قواعد زبان را بیاموزند و با تکرار و تمرین در مکالمه انگلیسی روان شوند تا روزی که بتوانند به محیط انگلیسی زبان وارد شوند کار برای این افراد طولانی تر خواهد بود و گاه سخت تر . اما ممکن و عملی است.

از دست ندهید :   کسب درآمد اینترنتی ؛ از رویا تا واقعیت

دسته دوم الزاما باید با یادگیری قواعد ثروتمند شدن و گرفتن آموزش ها و نیز با تمرین و تکرار مسیر خود را باز کنند. برای افراد این دسته معاشرت با افرادی که ذهن ثروتمند دارند مسیر را بسیار کوتاه تر خواهد کرد و برعکس همنشینی با افرادی که دارای ذهن فقیر هستند شما را به شدت عقب نگاه خواهد داشت. ضمنا گذراندن دوره های هدف گذاری را به همه اعضای محترم وبسایت خودباور توصیه می کنم . مطالب دوره های هدف گذاری می تواند مکمل فرایند ذهن ثروتمند باشد. در آینده نزدیک قدرتمند ترین دوره دستیابی به هدف از همین وبسایت و توسط تیم قدرتمند خودباور تقدیم شما عزیزان همراه خواهد شد. صبور باشید، این تازه شروع پرواز است.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *