چگونه بدون اینکه حسادت کنیم در شادی دیگران شریک شویم؟

چگونه در شادی دیگران سهیم شویم؟بدون اینکه حسادت کنیم!

چهار راه برای اینکه در شادی دیگران شریک شویم ، بدون اینکه حسادت کنیم :

1- ازبالا به آن نگاه کنید

نتایج برخی بررسی ها در جهان حاکی از آن است که آرزوی اول افراد ، شادی خانواده و دوستانشان است. اما وقتی این موضوع محقق می شود، نمی توانیم حسادت نکنیم. حسادت حسی است که به سرعت گسترده میشود ، به گونه ای که می تواند احساس ناامنی را در ما به شدت افزایش دهد. سعی کنید از بالا به ماجرا نگاه کنید. موفقیت دیگران شما را فرد شکست خورده داستان نمی کند.

2- رقابت ممنوع

طبیعی است که خودمان را با دیگران مقایسه کنیم ، اما لازم نیست که ما هم مانند دیگری شویم. تنها به این دلیل که موفقیت فردی در یک موضوع باعث شادی اوست، تضمینی نیست که همان موضوع یا دستاورد ما را هم شاد کند. از خودمان بپرسیم چه قدر اهمیت دارد که همان چیزی که او دارد را من هم داشته باشم؟ آیا من از قبل چنین خواسته ای داشته ام؟

چگونه در شادی دیگران سهیم شویم؟ بدون اینکه حسادت کنیم!

چگونه در شادی دیگران سهیم شویم؟بدون اینکه حسادت کنیم!

3- نقاط عطف خود را به یاد آورید

از دست ندهید :   چطور می توانیم ارتباط مؤثری با نوه هایمان برقرار کنیم

اگر تلاش بسیاری متحمل شده اید اما نتیجه رضایت بخشی را به دست نیاورده اید، طبیعی است که احساس کنید وضعیت برای شما ناعادلانه بوده است. به جای اینکه از خودتان بپرسید”چرا من جای او نیستم؟” به ماجرا این گونه نگاه کنید : ” من لیاقت موفقیت را دارم اما دیگران هم به اندازه من لایق هستند.” . به موفقیت های پیشین خود نگاه کنید و به یاد بیاورید چقدر برایتان مهم بود که شادیتان را با دیگران قسمت کنید.

4- الهام بگیرید

وقتی کسی به جایی می رسد، ما هم می توانیم از او الهام بگیریم، و هم می توانیم او را تخریب کنیم. احساس حسادت را به محرک هایی برای ارتقا خودتان و زندگی تان تبدیل کنید. اگر با دیگران صادق باشید و به آن ها بگویید که دوست دارید مانند آن ها و در آن جایگاه باشید، شاید حتی بتوانید از تجربیاتشان برای رسیدن به اهدافتان بهره ببرید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *