داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!

داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!

درآمد غیر فعال

اگر نتوانید کاری کنید که وقتی در خواب هستید هم پول بدست بیاورید، ناچارید تا پایان عمرتان با مسایل مالی دست و پنجه نرم کنید. درآمد غیر فعال دقیقا همان درآمدیست که پول و سرمایه تان برایتان کسب میکند. در واقع باید کاری کنید تا پولتان برایتان کار کند. در ادامه این مطلب را بیشتر شرح خواهیم داد. با وبسایت خودباور همراه باشید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟“، “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟“ٍ “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟“، “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟” و “نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟” مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

از دست ندهید :   چرا؟، یا چگونه؟، کدام پاسخ بهتری به افسردگی تان میدهند؟

 

پانزدهمین فایل ثروت

ثروتمندان روی درآمد غیر فعال تمرکز دارند. فقرا بر درآمد فعال تمرکز دارند. کار کردن تنها نمی تواند شما را میلیاردر کند . کار کردن فقط گام اول ثروتمند شدن است. درآمد فعال به پولی گفته می شود که شما بابت کار و وقتی که صرف می کنید دریافت خواهید کرد. درآمد غیر فعال به پولی گفته می شود که شما بابت دارایی ها یا سرمایه های خود دریافت می کنید و مجبور نیستید بخاطر آن بصورت روتین کار کنید یا وقت بگذراید. مثلا آپارتمانی که اجاره می دهید برای شما درآمد غیر فعال محسوب می شود . یا واگذاری حق امتیاز یک محصول یا یک شرکت و نیز اجاره دستگاه و تجهیزات و غیره نوع دیگری از درآمد غیر فعال نیز هست که مستقیما با پول سروکار دارد مانند دریافت سود سپرده های بانکی و سرمایه گذاری هایی مانند بورس و اوراق مشارکت و مواردی از این دست.

در تمام مثالهای بالا این شما نیستید که کار می کنید بلکه پول یا تجارت شماست که برای شما کار می کند.

برای داشتن درآمد غیر فعال باید از درآمد فعال شروع کنید. باید کار کنید و پس انداز کنید تا بتوانید سرمایه گذاری کنید و سپس درآمد غیر فعال داشته باشید. ممکن است استثنا هایی وجود داشته باشد مثل ارث یا برنده شدن در لاتاری و غیره اما اینها قانون و اصل نیستند.
پس اگر تا کنون فایل و برنامه ای برای کسب درآمد غیر فعال در ذهن ناخودآگاه شما نبوده ٬ دست به کار شوید و ذهن خود را برای کسب درآمد غیر فعال پرورش دهید.

از دست ندهید :   رموز موفقیت در برندسازی شخصی یا پرسونال برندینگ

 

برخی رویکرد های اشتباه و غیر سازنده که در مورد مسائل مالی وجود دارند:

برخی که خاطرات بدی از دوران کودکی و محدودیت های مالی آن دوران دارند در بزرگسالی سعی میکنند مسیر مخالف را برگزینند و تمام درآمد خود را خرج می کنند. اینها به نوعی از زندگی و لحظه حال کمال لذت را می برند بدون آنکه به فکر پس انداز برای سرمایه گذاری و کسب درآمد غیر فعال در آینده باشند. از سویی دیگر برخی سعی می کنند با صرفه جویی شدید و ریاضت. پول پس انداز کنند.
بسیار مشاهده شده که این افراد پس از پولدار شدن قادر نیستند از پول خود لذت ببرند و الگوهای ذهنی آنها همچنان مانع از آن می شود که پول خود را صرف رفاه و لذت بردن از زندگی کنند.
این افراد به اصطلاح خسیس می شوند آنها همواره سعی در افزایش دارایی خود دارند و همچنان با صرفه جویی شدید زندگی می کنند و بر مال و اموال خود می افزایند و در نهایت آنها را برای دیگران به جا می گذارند و از این دنیا می روند اگر الگوهای شدید ریاضتی را بر ذهن خود تحمیل کرده اید مراقب باشید که پس از موفقیت مالی این الگو ها زندگی شما را کنترل نکند. در نهایت به یاد داشته باشید که پول پرستی و عشق و وابستگی به پول شما را از خوشبختی دور خواهد کرد.
ثروتمند باشید اما خوشبختی خود را در گرو پول قرار ندهید . پول ابزار رفاه و لذت بردن از زندگی است و شما زمانی می توانید از زندگی لذت ببرید که خوشبخت و شاد باشید.
شادی و خوشبختی یک احساس درونی است و لزوما ارتباطی با پول ندارد.
اما لذت و رفاه نتیجه ثروت و پول است. پول در صورتی می تواند به خوشبختی و شادی شما کمک کند که برای کسب آن و در مسیر کسب آن پایتان را حتی روی یک گل هم نگذاشته باشید چه رسد به سایر انسانها.
پول، خوشبختی نمی آورد اما فقر قطعا می تواند منجر به بدبختی و ناخوشنودی شود.
و نکته آخر اینکه هر پولداری لزوما ثروتمند نیست . ثروتمند بودن یک ویژگی ذهنی است. ثروتمند کسی است که به پول احساس نیاز نمی کند و به آن وابسته نیست.
چرا ؟
چون آن را دارد و به وفور هم دارد.
ثروتمندان واقعی مشتاقند پولشان را به جریان بیندازند و چیزی را خلق کنند.
فقر نیز بیشتر یک ویژگی ذهنی است . فقیر کسی است که همواره نسبت به پول احساس نیاز می کند. ممکن است شخصی میلیاردها پول در حسابش داشته باشد اما واقعا فقیر باشد.
و البته هستند اشخاصی که ذهنی ثروتمند دارند حتی اگر هنوز پولدار نشده باشند.
پس اول ثروتمند باشید بعد پولدار شوید.

از دست ندهید :   نگاهی به تغییر و ضمیر ناخودآگاه با کمک ان ال پی ( NLP )

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 29 میانگین امتیاز: 2.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *