داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!

داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!

درآمد غیر فعال

اگر نتوانید کاری کنید که وقتی در خواب هستید هم پول بدست بیاورید، ناچارید تا پایان عمرتان با مسایل مالی دست و پنجه نرم کنید. درآمد غیر فعال دقیقا همان درآمدیست که پول و سرمایه تان برایتان کسب میکند. در واقع باید کاری کنید تا پولتان برایتان کار کند. در ادامه این مطلب را بیشتر شرح خواهیم داد. با وبسایت خودباور همراه باشید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟“، “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟“ٍ “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟“، “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟” و “نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟” مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

 

پانزدهمين فایل ثروت

ثروتمندان روی درآمد غير فعال تمرکز دارند. فقرا بر درآمد فعال تمرکز دارند. کار کردن تنها نمی تواند شما را ميلياردر کند . کار کردن فقط گام اول ثروتمند شدن است. درآمد فعال به پولی گفته می شود که شما بابت کار و وقتی که صرف می کنيد دریافت خواهيد کرد. درآمد غير فعال به پولی گفته می شود که شما بابت دارایی ها یا سرمایه های خود دریافت می کنيد و مجبور نيستيد بخاطر آن بصورت روتين کار کنيد یا وقت بگذراید. مثلا آپارتمانی که اجاره می دهيد برای شما درآمد غير فعال محسوب می شود . یا واگذاری حق امتياز یک محصول یا یک شرکت و نيز اجاره دستگاه و تجهيزات و غيره نوع دیگری از درآمد غير فعال نيز هست که مستقيما با پول سروکار دارد مانند دریافت سود سپرده های بانکی و سرمایه گذاری هایی مانند بورس و اوراق مشارکت و مواردی از این دست.

حتما بخوانید :   هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت

در تمام مثالهای بالا این شما نيستيد که کار می کنيد بلکه پول یا تجارت شماست که برای شما کار می کند.

برای داشتن درآمد غير فعال باید از درآمد فعال شروع کنيد. باید کار کنيد و پس انداز کنيد تا بتوانيد سرمایه گذاری کنيد و سپس درآمد غير فعال داشته باشيد. ممکن است استثنا هایی وجود داشته باشد مثل ارث یا برنده شدن در لاتاری و غيره اما اینها قانون و اصل نيستند.
پس اگر تا کنون فایل و برنامه ای برای کسب درآمد غير فعال در ذهن ناخودآگاه شما نبوده ٬ دست به کار شوید و ذهن خود را برای کسب درآمد غير فعال پرورش دهيد.

 

برخی رویکرد های اشتباه و غير سازنده که در مورد مسائل مالی وجود دارند:

برخی که خاطرات بدی از دوران کودکی و محدودیت های مالی آن دوران دارند در بزرگسالی سعی ميکنند مسير مخالف را برگزینند و تمام درآمد خود را خرج می کنند. اینها به نوعی از زندگی و لحظه حال کمال لذت را می برند بدون آنکه به فکر پس انداز برای سرمایه گذاری و کسب درآمد غير فعال در آینده باشند. از سویی دیگر برخی سعی می کنند با صرفه جویی شدید و ریاضت. پول پس انداز کنند.
بسيار مشاهده شده که این افراد پس از پولدار شدن قادر نيستند از پول خود لذت ببرند و الگوهای ذهنی آنها همچنان مانع از آن می شود که پول خود را صرف رفاه و لذت بردن از زندگی کنند.
این افراد به اصطلاح خسيس می شوند آنها همواره سعی در افزایش دارایی خود دارند و همچنان با صرفه جویی شدید زندگی می کنند و بر مال و اموال خود می افزایند و در نهایت آنها را برای دیگران به جا می گذارند و از این دنيا می روند اگر الگوهای شدید ریاضتی را بر ذهن خود تحميل کرده اید مراقب باشيد که پس از موفقيت مالی این الگو ها زندگی شما را کنترل نکند. در نهایت به یاد داشته باشيد که پول پرستی و عشق و وابستگی به پول شما را از خوشبختی دور خواهد کرد.
ثروتمند باشيد اما خوشبختی خود را در گرو پول قرار ندهيد . پول ابزار رفاه و لذت بردن از زندگی است و شما زمانی می توانيد از زندگی لذت ببرید که خوشبخت و شاد باشيد.
شادی و خوشبختی یک احساس درونی است و لزوما ارتباطی با پول ندارد.
اما لذت و رفاه نتيجه ثروت و پول است. پول در صورتی می تواند به خوشبختی و شادی شما کمک کند که برای کسب آن و در مسير کسب آن پایتان را حتی روی یک گل هم نگذاشته باشيد چه رسد به سایر انسانها.
پول، خوشبختی نمی آورد اما فقر قطعا می تواند منجر به بدبختی و ناخوشنودی شود.
و نکته آخر اینکه هر پولداری لزوما ثروتمند نيست . ثروتمند بودن یک ویژگی ذهنی است. ثروتمند کسی است که به پول احساس نياز نمی کند و به آن وابسته نيست.
چرا ؟
چون آن را دارد و به وفور هم دارد.
ثروتمندان واقعی مشتاقند پولشان را به جریان بيندازند و چيزی را خلق کنند.
فقر نيز بيشتر یک ویژگی ذهنی است . فقير کسی است که همواره نسبت به پول احساس نياز می کند. ممکن است شخصی ميلياردها پول در حسابش داشته باشد اما واقعا فقير باشد.
و البته هستند اشخاصی که ذهنی ثروتمند دارند حتی اگر هنوز پولدار نشده باشند.
پس اول ثروتمند باشيد بعد پولدار شوید.

حتما بخوانید :   5 گام برای اعتماد هوشمندانه

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟” مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *