در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

فایل دوازدهم ثروت یکی از مهمترین ویژگیهای ذهنی و شخصیتی است که هر فرد موفقی باید داشته باشد. این نگرش به شما کمک می کند ذهن خود را از محدودیت ها رها کنید و به فراوانی و ثروت عادت دهید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟” و “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟”  مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

فایل دوازدهم ثروت

  • ثروتمندان محدودیت انتخاب ندارند. فقرا انتخاب های خود را محدود می بینند.
  • ثروتمندان در وفور و فراوانی زندگی می کنند. دنیای فقرا پر است از محدودیت ها.
  • بارز ترین تفاوت ثروتمندان و فقرا در محدودیت فکری آنهاست. ثروتمندان باور دارند که هم می توانند “این “را داشته باشند و هم “آنرا “. اما فقرا خود را به انتخاب بین “این یا آن” محدود می دانند.

علم بهتر است یا ثروت را به یاد دارید ؟
این سوال بارز ترین ویژگی ذهن فقیر است. چرا که ثروتمند هم علم را می خواهد هم ثروت را و هم خوشبختی را. فقیر معتقد است که فقط یکی از اینها را می تواند داشته باشد.

از دست ندهید :   قدرت بی انتها چگونه از طریق قانون جذب متجلی میشود؟

الگو های محدود کننده زیادی را می توان نام برد. برخی معتقدند که اگر به دنبال موفقیت کاری باشید زندگی خانوادگی خود را قربانی خواهند کرد که البته این اتفاق برای این افراد خواهد افتاد چون راه تعادل را پیدا نکرده اند. برخی دیگر معتقدند که یا باید دنبال پول بروند یا تحصیل. بعضی فکر می کنند که مجبورند همواره کار کنند و برای رسیدن به خواسته های خود باید تفریح را قربانی کنند. برخی دیگر فکر می کنند که برای رسیدن به معنویت و شناخت درون باید از رفاه دوری کنند اما ثروتمندان چنین اندیشه ای ندارند. کمی در ذهنیات خود جستجو کنید و الگو های محدود کننده خود را بیابید.

 

در چه مواردی خود را مجبور به انتخاب بین دو تا از خواسته های خود میبینید ؟

در این مرحله فقط به این فکر کنید که شما می توانید هر دو آنها را با هم داشته باشید و این فکر و احساس را در خود توسعه دهید. اندیشه و ذهن خود را به سوی فراوانی و وفور سوق دهید تا بتوانید آن را به تدریج در زندگی خود خلق کنید.
چشمان خود را ببندید ٬ همزمان با تنفس عمیق ٬ ذهن و بدن خود را آرام و ریلکس کنید.
اکنون تصور کنید تمام احتیاجات شما برآورده شده است و زندگی شاد و پر نشاطی دارید به فعالیتی که دوست دارید مشغول هستید و چالشهای زندگی را به نرمی پشت سر می گذارید. اهداف و خواسته های خود را ببینید که برآورده شده اند و شما در آنها و با آنها زندگی می کنید.

این همان تجربه فراوانی و ثروت است که ابتدا باید بذر آن را در ذهن و ضمیر ناخودآگاه خود بکارید
مدتی را در این فضای ذهنی سپری کنید و آنرا با تمام وجودتان احساس کنید.
هر قدر بیشتر این تمرین را انجام دهید این احساس خوب را بیشتر در زندگی خود توسعه خواهید داد.
این احساس همان انرژی لازم برای حرکت شما به سمت هدفتان است.

 

در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

یک تکنیک خلاقانه برای رهایی ذهن از محدودیت:

هر گاه در دوراهی انتخاب قرار گرفتید از خود بپرسید:

از دست ندهید :   زبان بدن در فرهنگ های دیگر

” چگونه می توانم هر دو را داشته باشم ؟”

شاید نتوان در تمام مواقع هر دو گزینه را با هم داشت اما حتما می توانید در موارد زیادی هر دو خواسته خود را برآورده نمایید. شما می توانید هم علم داشته باشید هم ثروت شما می توانید هم موفقیت داشته باشید هم احساس خوشبختی. شما می توانید هم مرفه باشید هم انسان خوبی باشید و بسیاری موارد کلی و جزئی دیگر که برای شما دست یافتنی خواهند بود. اگر ذهن خود را محدود به انتخاب یک گزینه نکنید.
پرسش بالا حرکتی است از ترس و محدودیت به سوی فراوانی و فرصت. در نظر بگیرید شما مشتری دارید که خریدار کالا یا خدمات شما ست اما قیمت پیشنهادی او پایین تر از چیزی است که شما انتظار دارید. اکنون شما یا باید قیمت را پایین بیاورید تا او راضی شود و از شما خرید کند و یا کالا و خدمات خود را به قیمت مورد نظر خودتان به او عرضه کنید که در این صورت مشتری شما ناراضی خواهد شد.

اکنون سوال رهایی بخش را از خود بپرسید:

چگونه می توانم هم کالا و خدمات خود را به قیمت مورد نظر خود به مشتری عرضه کنم و هم او را راضی و خوشنود نگاه دارم ؟

خلاقیت و نامحدود بودن ذهن ٬ از شما انسانی متفاوت خواهد ساخت.

این بار تصور کنید شما خریدار هستید و کالا یا خدمات مورد نظر خود را یافته اید ( مثلا یک خانه برای خرید یا اجاره ) اما قیمت آن بیشتر از انتظارتان است.
آیا کالا یا خدمات ارزانتری را انتخاب می کنید ؟
یا هر دو را با هم می خواهید ؟
یعنی کالا یا خدمات مورد نظرتان با قیمت مورد نظرتان ؟
البته منظور این نیست که شما لزوما می توانید یک اتوموبیل 10 هزار دلاری را به 6 هزار دلار بخرید اما مواردی که از این اصل می توانید استفاده کنید بسیار زیاد است.

 

دو ویژگی بارز افراد موفق:

افراد موفق هنگام مواجهه با موقعیت های جدید و تغییرات بزرگ به خود می گویند:
” می دونم این موقعیت ترسناکه اما انجامش میدم ”
و شعارشان این است:
بترس ولی انجام بده”
افراد موفق هنگام روبرو شدن با چالش های بزرگ و موقعیت های مبهم بجای اینکه بگویند:
” اگر نشد چی ؟ ”
به خود می گویند:
“اگر شد چی ؟ ”
“اگر اینبار موفق شدم چی ؟”
“اگر جواب مثبت بود چی ؟”
این تغییر رویکرد و تغییر نگرش شما را از یک فرد منفی گرای ناخوآگاه به فردی مثبت اندیش تبدیل می کند. یادتان باشد وقتی می ترسید احتمال گرفتن تصمیم های اشتباه زیاد است.

از دست ندهید :   راه‌های جذب ثروت ؛ ۵ راه تست شده برای جذب ثروت

 

تعمیم و قضاوت

دو ویژگی مخرب ذهنی هستند که نه تنها شما را فریب می دهند بلکه باعث می شوند شما فرصت های زیادی را از دست بدهید. فرض کنید همسایه ٬همکلاسی یا همکاری داشته اید که اهل شهر X بوده و خاطرات بسیار بدی از این شخص دارید. احتمالا شما همه جا از بدی مردم شهر X صحبت خواهید کرد و به هر کس که اهل X باشد اعتماد نمی کنید.
این فقط یک مثال بود و ده ها و صد ها مورد دیگر از تعمیم دادن می توان یافت که عمدتا در سطح ناخودآگاه اتفاق می افتد و خود شخص متوجه آننیست.
هرگز یک تجربه بد را تعمیم ندهید و از آن قانون نسازید. چه بسا شما از شخصی خوشتان نیاید اما آن شخص محبوب خیلی های دیگر باشد.

 

 

در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟

یادتان باشد

احساس و نظر شما در مورد هر فرد یا هر موقعیتی صرفا  “نظر ” و “احساس ” شما در مورد آن شخص یا موقعیت است و نه “واقعیت” آن ایده پردازهای بزرگ برای عملی کردن ایده خود به صد ها و هزارن نفر مراجعه کردند و جواب نه شنیدند، اما نه قضاوت کردند نه تعمیم دادند.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 3 میانگین امتیاز: 3.7]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *