راه میانبر ثروتمند شدن

راه میانبر ثروتمند شدن

اولين فایل ثروت که باید در ذهن خود جای دهيد از این قرار است:

ثروتمند معتقد است خودش زندگی خود را می سازد نه شرایط بيرونی و دیگران. فقير معتقد است زندگی به او تحميل شده. اولين ویژگی یک ثروتمند این است که مسئوليت زندگی خود را می پذیرد و خود را ” قربانی” شرایط و محيط نمی داند.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟” و “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

قطعا خانواده ٬ جامعه ٬ شرایط ٬ شانس و تقدیر بی تاثير نبوده و نيستند ٬ اما اگر شما تقدیر را مغلوب نکنيد او شما را مغلوب خواهد کرد. حس قربانی بودن ” بزرگترین نقطه ضعف یک ذهن فقير است” تا زمانی که ذره ای احساس قربانی بودن در شما وجود دارد ٬ صاحب ذهن ثروتمند نخواهيد شد. تصميم بگيرید که سکان دار کشتی زندگی خود باشيد و آن را به سوی اهدافتان هدایت کنيد. یک جمله تاکيدی برای خود بسازید ٬ آنرا روی کاغذ بنویسيد و جلو رویتان نصب کنيد و همواره آنرا تکرار کنيد تا به عادت و باوری جدید تبدیل گردد. همواره مراقب رفتار های روزمره خود باشيد تا مبادا خود را در نقش قربانی شرایط و روزگار قرار داده باشيد. اینکه الان کجا هستيد تعيين کننده عاقبت شما نيست ٬ اینکه به کجا میخواهيد بروید تعيين کننده سرنوشت شماست. یادتان باشد دنيای درونی شما دنيای بيرونيتان را می سازد: جمله تاکيدی” من زندگی خود را می سازم ” جمله ایست که شما را در ساختن این باور ارزشمند کمک میکند.

حتما بخوانید :   چگونه با قدرت بی انتها هماهنگ باشیم؟

 

راه میانبر ثروتمند شدن

راه میانبر ثروتمند شدن

برای ثروتمند شدن دو راه ممکن است:

اولین راه یا همان راه میانبر ساختن ذهن ثروتمند قرار گرفتن در محيطی غنی است که تفکرات و ویژگي های شما را رشد دهد و شما را ناخودآگاه به سمت و سوی ثروتمند شدن بکشاند بسياری از ثروتمندان شاید خود قواعد ثروتمند شدن را ندانند . فقط در این مسير قرار گرفته اند و یا از کودکی در معرض تربيت درست بوده اند این درست مانند کسی است که زبان انگليسی را در محيطی انگليسی زبان می آموزد . او پس از مدتی به راحتی و به درستی انگليسی صحبت خواهد کرد . اما اگر از او بپرسيد ” چطور زبان یاد بگيرم ” احتمالا جواب مشخصی نخواهد داشت . او شاید حتی گرامر و قواعد زبان را هم به درستی نداند . فقط می تواند به خوبی صحبت کند.

بسياری از ثروتمندان از این دسته هستند . یعنی صرفا استعداد و توانایی ثروتمند بودن را دارند ٬ همين. همانطور که دانشمندان زبان شناس با بررسی و مطالعه شيوه صحبت کردن افراد توانسته اند قواعد زبان و روشهای یادگيری را تدوین نمایند ٬ اساتيد موفقيت نيز با بررسی زندگی ثروتمندان توانسته اند قواعد کسب ثروت را استخراج و تدوین کنند و این ما را به دومين شيوه کسب ثروت میرساند. دومين شيوه ثروتمند شدن برای کسانی است که در محيط و کانتکست ثروت نيستند . این افراد درست مثل کسانی هستند که در محيط فارسی زبان مجبور به یادگيری انگليسی شده اند. باید از روی کتاب و کلاس پيش بروند و هر روز تمرین کنند قواعد زبان را بياموزند و با تکرار و تمرین در مکالمه انگليسی روان شوند تا روزی که بتوانند به محيط انگليسی زبان وارد شوند کار برای این افراد طولانی تر خواهد بود و گاه سخت تر . اما ممکن و عملی است. دسته دوم الزاما باید با یادگيری قواعد ثروتمند شدن و گرفتن آموزش ها و نيز با تمرین و تکرار مسير خود را باز کنند برای افراد این دسته معاشرت با افرادی که ذهن ثروتمند دارند مسير را بسيار کوتاه تر خواهد کرد و برعکس همنشينی با افرادی که دارای ذهن فقير هستند شما را به شدت عقب نگاه خواهد داشت ضمنا گذراندن دوره های هدف گذاری را به همه دوستان و همراهان محترم وبسایت خودباور توصيه می کنم . مطالب دوره های هدف گذاری می تواند مکمل فرایند ذهن ثروتمند باشد. در آینده نزدیک با سورپرایز ویژه دوره حصول هدف و هدف گذاری با شیوه ای منحصر به فرد در خدمت شما دوستان و همراهان وبسایت خودباور خواهیم بود.

حتما بخوانید :   چرا ذهن شرطی میشود؟

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت” مطالعه کنید.

یک نظر در مورد «راه میانبر ثروتمند شدن»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *