زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟

زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟

به این سوالها پاسخ دهيد:

 1. کدام الگو برای سالها در زندگی شما تکرار شده ؟
 2. آیا دست به هر کاری می زنيد موفق نمی شوید؟ یا اینکه همه چيزخوب پيش می رود اما ناگهان خراب شده و بازی برده را می بازید؟
 3. آیا همواره یک شریک یا فرد سومی موفقيت شما را خراب می کند؟
 4. آیا در کارتان و کسب پول موفقيد اما همواره مشکل مالی دارید؟
 5. آیا به سختی پول بدست می آورید؟ یا آسان؟
 6. آیا روند پيشرفتتان همواره کند و طاقت فرسا بوده؟
 7. آیا گاه و بيگاه یک اتفاق ٬ یک بدشانسی ٬ همه چيز را خراب می کند ؟
 8. آیا درآمد شما همواره روندی ثابت داشته یا کاملا متغير و غير قابل پيشبينی است؟

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟” و “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

الگوهای شما کدام است؟

تاکيد ٬ بيشتر روی الگوهایی است که مدت زمان زیادی است در زندگی شما جاری هستند و احتمالا رد آنها را در زندگی والدین یا اطرافيان هم ميتوانيد پيدا کنيد.
روندی که در زندگی مالی شما جاری است ٬ پيشاپيش در ذهن ناخودآگاه و در باور های شما جاری بوده است.

حتما بخوانید :   قانون طلایی تغییر عادت چیست؟

اکنون این سوالات را پاسخ دهيد :

 1. آیا همواره در حال خرج کردن یا هدر دادن پول هستيد یا مشغول پس انداز کردن آن ؟
 2. آیا اقدام به سرمایه گذاری می کنيد ؟
 3. کلا با پول خود چه رفتاری دارید ؟
 4. رفتارهای اقتصادی شما کدام است ؟

الگوهایی که مدام تکرار می شوند را یادداشت کنيد و ببينيد آیا شبيه آن چيزی است که در دوران کودکی و نوجوانی تجربه کرده اید ؟ یا متفاوت و در جهت ضد آن است و گاه در ضدیت با الگوهای دوران کودکی.

به این سوالات نيز پاسخ دهيد:

 1. انگيزه شما از پولدار شدن یا بدست آوردن پول بيشتر چيست ؟
 2. چرا می خواهيد موفق شوید؟
 3. آیا کمبودهای قدیمی را جبران می کنيد یا می خواهيد لذت ببرید؟

پاسخ های این سه بخش می تواند شناخت بهتری از خود ٬ به شما داده و به شما نشان ميدهد زندگی ماليتان به کدام سو می رود. یادتان باشد برای موفقيت مالی شما باید اطلاعات لازم در مورد تجارت و نيز مهارت لازم برای انجام کارتان را داشته باشيد اما این فقط شرط لازم است نه شرط کافی. شما از کارتان به ميزانی درآمد کسب می کنيد که خودتان باور دارید. اکنون پازل ذهنی خود در مورد پول را شناخته اید و می دانيد کدام باور ها هستند که سمت و سوی زندگی مالی شما را تعيين می کنند. در واقع تا کنون این ٬ خود شما نبودید که زندگی ماليتان را هدایت میکردید بلکه آن برنامه از پيش نوشته شده این کار را می کرد. وقت آن رسيده که شما برنامه ریزی و فرماندهی را به دست بگيرید. قطعا محيط و استعدادهای بالقوه شما بی تاثير نيستند. نقطه صفر افراد مختلف یکی نيست و مسير زندگی هر کس فقط و فقط مخصوص خود آن شخص است پس الگو برداری کنيد نه مقایسه اکنون تصویر جدیدی از خود بسازید و الگوهای مالی کارآمدی برای خود تعریف کنيد. قبل از هر اقدام و سخنی٬ خود را از لحاظ ذهنی و عاطفی در وضعيت و الگوی جدید قرار دهيد و از آن جایگاه تصميم گيری و اقدام کنيد.

حتما بخوانید :   بلوغ روانی چیست و چه نقشی در موفقیت انسان دارد؟

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی” مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *