شما وارث قدرت هستید!

شما وارث قدرت هستید!

تسلط بر شرایط یکی از ثمرات قدرت است. درواقع مهمترین چیزی که در طول حیات به آن نیاز دارید داشتن قدرت است. قدرت برای اداره امور، قدرت برای گذر از شرایط  دشوار، قدرت برای تصمیم گیری و … در ادامه مقاله با وبسایت خودباور همراه باشید.

به شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور پیشنهاد میکنم قبل از این مقاله مقالات  “آشنایی با دنیای درون“، “راز قدرت درون انسان“،  “گوشه ای از قدرت ذهن ناهشیار“،  “چرا اندیشه خلاق است؟” ، “محل تولید انرژی در بدن کجاست؟“، “چگونه با ذهن انرژی خلق کنیم“، “چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟“، “تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!” و “نقش اندیشه در قانون جذب چیست؟” را مطالعه کنید. این ها قسمت های گذشته مربوط به همین موضوع هستند و در امتداد هم قرار دارند.

ساختن ماوای ذهنی خود

اگر هریک از ما خانه ای برای خودمان می ساختیم، چقدر در ارتباط با برنامه ها دقیق می بودیم! همه جزئیات کار را مطالعه می کردیم؛ توجه داشتیم که چه موادی مورد استفاده قرار می گیرند و در این میان آنچه را از همه بهتر است انتخاب می کردیم. اما وقتی می خواهیم خانه ذهنی خود را بسازیم، بسیار بی توجه هستیم. و این در حالی است که خانه ذهنی به مراتب از خانه فیزیکی مهمتر است. آنچه می تواند به زندگی ما راه یابد. بستگی به کیفیات موادی دارد که از آن را برای ساختن خانه ذهنی خود استفاده می کنیم.
اما این مواد کدامند؟ اینها تأثیراتی هستند که از قبل در خود انباشت کرده ایم و آن را در ناخودآگاه خود به ودیعه گذاشته ایم. اگر این تأثیر گذاری ها از نوع ترس، نگرانی، توجه یا اضطراب بوده اند، دیوارهایی را که امروزه می سازیم، الوارهایی با کیفیت بد خواهند داشت. پوسیده خواهند بود و برایمان اضطراب بیشتری تولید خواهند کرد.
اما اگر اندیشه های شجاعانه انباشت کرده باشیم، خوشبین و مثبت باشیم، چه نتیجه ای حاصل خواهد شد؟ مواد ذهنی ما اکنون از بهترین نوع خواهد بود. می توانیم هر ساختاری را که بخواهیم بسازیم، می توانیم هر رنگی را که بخواهیم به آن بزنیم. می دانیم که پایه و اساسی محکم دارد. می دانیم که دیوارها محکم هستند، ترک و شفاف بر نخواهند داشت. حالا ترسی ندارم، اضطرابی درباره آینده نداریم. چیزی برای پنهان کردن باقی نمی ماند. اینها واقعیت های روانی هستند. نظریه یا حدسی در این خصوص وجود ندارد. رمز و رازی درباره اش وجود ندارد. به قدری ساده و شفاف هستند که هرکسی می تواند آن ها را درک کند. مهم این است که همه روزه ذهنمان را پاکسازی کنیم. باید خانه ذهنمان را از انگاره های فکری ناراحت کننده پاکسازی نماییم.

از دست ندهید :   با ضمیر ناخودآگاه و اندیشه خلاق آشنا شوید

قدرت ، میراث واقعی ما

احتمالاً با موضوع وراثت آشنا هستید. چارلز داروین، توماس هنری هاکسلی و سایر زیست شناسان مدارک و شواهد فراوانی درباره وراثت تهیه کرده اند. آن ها معتقدند که وراثت قانون خلق کردن پیش رونده است. اینگونه است که اندام های مختلف بدن ما ایجاد می شوند، گردش خون پیدا می کنیم، صاحب دستگاه عصبی می شویم، عضله پیدا می کنیم، صاحب استخوان بندی می شویم و غیره و غیره. همه اینها را در قالب وراثت انسانی می توانیم توضیح دهیم. اینها را از اجداد خود گرفته ایم.
اما وراثت از نوی دیگری هم وجود دارد. چیزی که دانشمندان هنوز آن را درک نکرده اند. در نقطه ای که آن ها به اصطلاح لنگ می اندازند و تسلیم می شوند، این وراثت یافت می شود. این نیرو، این حیات بی انتها، در درون شما جاری است. این خود شما هستید. درهایش جنبه های آگاهی شما هستند. باز نگه داشتن این درها رمز و راز قدرت است.

ملک خوبی منتظر است که کسی بیاید و مدعی آن شود، منطقه ای وسیع است، با محصولات فراوان، آب جاری، درختان زیبا که تا چشم کار می کند، تا دوردست ادامه دارد. قصری وجود دارد تزیین شده با تصاویر نایاب، یک کتابخانه خوب، پرده های گران بها و هرگونه وسیله آسایش و راحتی. وارث تنها کاری که باید بکند این است که مدعی این ارثیه شود، آن را به مالکیت خود در آورد. و از اموال و املاک استفاده کند. وارث باید از این قصر و از این ملک مراقبت کند و اجازه ندهد که زوال پیدا کند. کوتاهی در این کار به معنای از دست دادن مالکیت آن است.

در قلمرو ذهن و روان، در قلمرو قدرت عملی، این از آن شماست. شما وارث هستید. می توانید آنچه را به ارث برده اید طلب کنید. تسلط بر شرایط یکی از ثمرات آن است. سلامتی، هماهنگی و موفقیت دارایی های روی این ترازنامه هستند.
کسانی که این ارثیه را تصاحب می کنند، هرگز دوباره به شکل گذشته باز نمی گردند. آن ها از احساس قدرتی برخور دارند که فراتر از هر قدرتی است که تاکنون خوابش را دیده اند. دیگر نمی توانند هراسی به دل راه دهند. نمی توانند ضعیف ظاهر شوند یا هراسان باشند.

از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط‌ شخصی‌ برای دستیابی به هدف – قسمت دوم

برای رسیدن به این موفقیت سه چیز ضرورت دارد:

  1.  باید صمیمانه آن را بخواهید.
  2.  باید ادعایتان را قاطعانه بازگو کنید.
  3.  باید مالکیت آن را از آن خود کنید.

این ها قوانین ساده ای هستند که همه می توانند آن ها را رعایت کنند.

به کار بردن اصل

قدرت نشأت گرفته از درون است. اما تا زمانی که آن را ندهیم، نمی توانیم دریافت کننده اش باشیم. تنها راهی که می توانیم از این میراث بهره مند شویم این است که از آن استفاده کنیم.
باید از ان استفاده کنیم زیرا در واقع کانالهایی هستیم که از طریق ما قادر مطلق خودش را می شناساند. اگر از دادن و خدمت کردن خودداری ورزیم، این کانال مسدود می شود و دیگر نمی توانیم چیزی دریافت کنیم. این مطلبی است که در ابعاد مختلف زندگی صدق می کند. هرچه بیشتر بدهیم، بیشتر بدست می آوریم.
ورزشکاری که می خواهد قدرتمند ظاهر می شود، باید از توانمندی های بالقوه خود استفاده کند و هرچه او بیشتر بدهد، بیشتر دریافت می کند. آن صاحب مالی که می خواهد درآمد داشته باشد، باید از پولی که در اختیار دارد استفاده کند. زیرا تنها با استفاده کردن از این پول است که می تواند بر درآمد خود بیفزاید. بازرگانی که کالایش را عرضه نکند نیروی دریافت کالایی نخواهد داشت. تجارتی که به مشتریان خود خدمت نکند، به زودی مشتریانش را از دست خواهد داد. وکیل مدافعی که نتواند به نتایج موفق برسد، به زودی موکلی نخواهد داشت. این موضوعیست که در همه جا و همه چیز وجود دارد. برای افزودن بر قدرت خود باید از قدرتی که پیشاپیش در اختیار داریم استفاده کنیم.
همان مطلبی که در این زمینه ها مصداق دارد، در مورد قدرتی که هر قدرت دیگر از آن نشأت می گیرد هم صدق می کند. و این همان قدرت معنوی است. چرا؟ اگر قرار باشد که روح و معنویت تنها چیزی باشد که وجود دارد و مطرح است، در این صورت توانایی به نمایش گذاشتن هر قدرتی، خواه فیزیکی باشد، یا ذهنی یا معنوی، بستگی به شناخت این حقیقت دارد. روح و معنای آن را از هرچه بگیرید، دیگر چیزی بر جای باقی نمی ماند.
هر مالکیتی نتیجه یک گرایش ذهنی است که به انباشت ثروت توجه دارد. این همان چیزی است که آگاهی پولی نام گرفته است.
این عصای جادویی است که به شما امکان می دهد با این موضوع آشنا شوید، برنامه هایی برای شما تدوین می کند که اجرایش نمایید و در مسیر اجرا به همان اندازه لذت می برید که وقتی موفق می شوید و به خواسته تان می رسید خشنود می گردید.

  1.  به اتاق خودتان بروید.
  2. روی همان صندلی قبلی و به همان حالتی که قبلاً نشسته بودید، بنشینید.
  3. به مکانی فکر کنید که از بودن در آن لذت می برید.
  4.  تصویز ذهنی کاملی از آن بسازید و ساختمان ها را ببینید، زمین ها، درختان، دوستان و همکارانتان را ببینید، همه چیز را به طور کامل ببینید.
از دست ندهید :   قانون جذب در 21 روز | روشی برای ایجاد تغییر پایدار

در شروع احساس می کنید که همه چیز را به روشنی زیر نور آفتاب می بینید، به جز ایده آلی که می خواهید روی آن متمرکز شوید. اما اجازه ندهید که این شما را مأیوس کند. مداومت و استمرار به موفقیت می رسد. اما مداومت و استمرار مستلزم آن است که این تمرینات را به طرزی منظم انجام دهد.

دوست و همراه دوست داشتنی وبسایت خودباور، ادامه این مقاله را میتوانید در مقاله “قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 3.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *