قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!

قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!

در این مقاله به بررسی قدرت تمرکز و اندیشه متمرکز خواهیم پرداخت به شما دوست و همراه عزیز وبسایت خودباور پیشنهاد میکنیم جهت استفاده هر چه بهتر از این مطلب، قبل از مطالعه این مقاله مقالات “آشنایی با دنیای درون“، “راز قدرت درون انسان“،  “گوشه ای از قدرت ذهن ناهشیار“،  “چرا اندیشه خلاق است؟” ، “محل تولید انرژی در بدن کجاست؟“، “چگونه با ذهن انرژی خلق کنیم“، “چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟“، “تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!“، “نقش اندیشه در قانون جذب چیست؟” و “شما وارث قدرت هستید!” را مطالعه کنید. در ادامه میتوانید خلاصه دو مقاله آخر را مشاهده کنید.

خلاصه

اندیشه،عمل و نتیجه

دو تألم بزرگ انسان یکی بیماری های تن و دیگری اضطراب ذهنی است. اینها معمول هستند و می توان آنها را به راحتی ناشی از زیر پا گذاشتن برخی از قوانین طبیعی دانست که علتش می تواند آگاهی نسبی درباره طرز کار این قوانین طبیعی باشد. اشخاص سرانجام می آموزند که خود را در شرایط هماهنگ با خرد کیهانی قرار دهند. آنها وحدت و یگانگی همه امور را می آموزند. آنها روش های اولیه و اصول مربوط به فکر کردن را یاد می گیرند که این شرایط را تغییر می دهد و نتایج را چند برابر میکند. آنها به این نتیجه می رسند که شرایط و محیط از روند پیشرفت ذهنی و معنوی تبعیت می کنند. آنها به این نتیجه میرسند که رشد از دانش تبعیت می کند . عمل پیرو الهام و آرزوست، فرصت مناسب از ادراک و استنباط تبعیت می کند: معنویت همیشه در صف اول قرار دارد و به دنبال آن تحول به امکانات نامحدود و بی انتهای دستاورد موفقیت منجر گردد.
خرد کیهانی به قدری اعجاب برانگیز است که درک قدرت های سود مدارنه، امکانات و توانایی نامحدود تولید آن دشوار است. ما به این نتیجه رسیده ایم که این ذهن نه تنها کاملاً هوشمند است بلکه شکل مادی دارد. در این صورت چگونه می توانیم به آن شکل خاص مورد نظرمان را بدهیم؟
این مقاله اعجاب برانگیزترین ماشینی را که تاکنون خلق شده تولید میکند. ماشینی که می تواند تولید سلامتی، قدرت، موفقیت، کامیابی و یا هر تجربه دیگری بنماید که مورد نظر شماست.
اندیشه محصول ذهن است و ذهن خلاقیت دارد. این بدان معناست که می توانیم با عالم هستی روابطی هماهنگ ایجاد کنیم و با آنکه ما حکمران این عالم هستی نیستیم،امیال، نیازها، ایده ها و اندیشه های ما صورت خارجی پیدا می کنند.اگر بتوانید درک کنید که این یک واقعیت علمی و مکانیزم هایی یکی از قوانین اعجاب انگیز طبیعت است، به راحتی بیشتری می توانید از بهره بگیرید که برای رسیدن به این نتایج فوق العاده از آنها استفاده می کنید.

از دست ندهید :   عادت های افراد چگونه شکل میگیرند؟

ماشین نمایی

از یک متخصص برق بپرسید که تأثیر برق چیست و او احتمالاً جواب می دهد: “الکتریسیته انرژی در حرکت  است و تأثیر آن بستگی آن بستگی به مکانیرمی دارد که به آن منظم است”. این مکانیزم است که تعیین می کند که آیا ما دارای نور، گرما، نیرو، موسیقی و یا سایر ابزار برقی خواهیم شد. اندیشه چه تأثیری بر جای بگذارد؟ اندیشه، ذهن در حرکت است و تأثیر آن بستگی به مکانیزمی دارد که اندیشه بدان منظم است. دراینجا به راز همه قدرت های ذهنی می رسیم. قدرت ذهن بستگی صرف به مکانیزم هایی دارد که ما آن را به آن منظم میکنیم. این کدام مکانیزم است؟اجازه بدهید به شگفتی های این مکانیزم توجه کنیم. شاید بتوانیم به تأثیرات مختلفی که برجای می گذارد اشراف بیشتری پیدا کنیم.
دستگاه عصبی انسان با یک مدار الکتریکی مقایسه شده است : تصور کنید که سلول عصبی یک باطری است که نیرو ها از آن نشأت می گیرند و مدار سفید اطراف آن سیم های عایق داری هستند که جریان الکتریسیته را با خود می برند. از طریق این کانال هاست که هر تکانه یا میل و خواسته از طریق مکانیزم بدنهای ما حمل می شوند. نخاع گذرگاه حسی عظیمی است که پیامها از مغز به اندامها و بالعکس از اندامها به مغز از طریق آن عبور
می کنند. این مکانیزمی با یک ساختار زیباست که از پیرامون یک مدار الکتریکی ساخته شده، یک میدان الکتریکی ایجاد می نماید و اطلاعات را از طریق سیمهای عصبی انتقال می دهد. هر اندیشه سلولهای مغزی را فعال می کند. در شروع ممکن است بدن واکنش نشان ندهد اما اگر اندیشه به اندازه کافی پالایش شود و تمرکز پیدا کند، ماده بدن سرانجام آن را به طرزی عالی به نمایش می گذارد. از این رو می بینیم که ذهن می تواند روی هر بخشی از بدن تأثیر بگذارد و هر معلول نامطلوب را حذف کند.
بنابراین اینجا “معبد خدای حی و زنده است” که بر آن فرد، یعنی “من”  اعمال کنترل می کند. اما این هرگز  کشف جدیدی نیست. در کتاب مقدس دقیقاً به همین موضوع اشاره شده است.
در فراسوی بدن میدان ذهنی عظیمی وجود داردکه در آن زندگی و حرکت می کنیم. این میدن به شدت قدرتمند است و با توجه به هدف و ایمان و باوری که داریم به امیال و خواسته های ما واکنش نشان می دهد.اندیشه فرآیندی است که از طریق آن می توانیم روح قدرت را جذب کنیم و نتایج را در آگاهی درونی خود نگه داریم تا تبدیل به بخشی از هشیاری و آگاهی معمولی ما شود. اما برای اینکه اطلاعاتی به دست آوریم، دریافت کننده با انتقال دهنده باید در هماهنگی باشند. باید با حقیقت ازلی در هماهنگی به سر ببرند. و نیز هدف باید بر اساس قانون وجود داشته باشد و معنای آن این است که باید خلاق و سازنده باشد. الهام و آرزو و روابط هماهنگ اگرپیوسته حفظ و رعایت شوند منجر به نتیجه می گردند.
از اینکه بگذریم، چشم انداز ما باید به اندازه کافی مثبت باشد تا نیروی کافی تولید کند تا هدف و مقصود ما را تجلی ببخشد. “با فراهم آوردن تغییری در چشم اندازمان در قبال شرایط و حوادث، همه پدیده ها می توانند به منابع شادی و خوشبختی تبدیل گردند”
بنابراین، همانطور که ملاحظه می کنید بزرگترین مانع و مشکل ابده های اشتباهی است که در ذهن ناهشیار ما جا خوش کرده اند. از این رو کسانی که به جای بیرون به درون توجه می کنند، نمی توانند از این نیروهای زورمند استفاده نکنند که در نهایت جریان زندگی شان را مشخص می سازد و آنها را در ارتعاش آنچه بهترین، قدرتمند ترین مطلوب ترین هاست قرار می دهد.
به شگفتی که در این خصوص وجود دارد توجه کنید. آیا موسیقی، گل، ادبیات را دوست دارید. آیا وقتی به نوابغ دوران باستان و یا روزگار مدرن فکر می کنید الهام می گیرید؟ فراموش نکنید هر زیبایی که به آن واکنش نشان می دهید باید شمایی از آن را در ذهن خود داشته باشید تا آن زیبایی را درک کنید. هیچ فضیلتی و یا هیچ اصلی در انبار طبیعت وجود ندارد که مغز نتواند آن را ابراز کند.
از سوی دیگر، مغز دنیایی در حال تکوین است و هرگاه ضرورت ایجاب کند آمادگی رشد و تکامل دارد. ضرورت ها تولید تقاضا می کند، تقاضا با خود عمل را به همراه می آورند و عمل تولید نتیجه می کند. رشد و اعتلای فردی، مانند رشد و اعتلای کائنات به تدریج صورت خارجی پیدا می کند. تکامل فرآیندی است که پیوسته فرداهای جدیدی را از شرایط امروز خلق می کند.

از دست ندهید :   7 عرصه موفقیت

 

قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!

قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!

قدرت توجه

توجه یا تمرکز احتمالاً مهم ترین عامل در ایجاد توانمندی ذهنی است. امکانات توجه وقتی به درستی هدایت شود به قدری چشم گیر است که تا کسی ایمان و باور نداشته باشد از درک آن عاجز می ماند. ایجاد توجه یکی از ویژگیهای هر مرد یا زن موفق است. این بالاترین موفقیت شخصی است که میتوان آن را کسب کرد.
قدرت توجه را بیشتر میتوان با مقایسه آن با یک ذره بین که اشعه خورشید در آن متمرکز می شود نشان داد. اگر عدسی مرتب جا به جا شود قدرت شعاع نور خورشید نمی تواند آنقدرها زیاد باشد. اما اگر عدسی را در نقطه ثابتی نگه دارید و اشعه خروجی از آن را روی یک نقطه بتابانید، تأثیرش بلافاصله مشخص می شود.

از دست ندهید :   انگیزه چیست؟ افزایش انگیزه به روش افراد موفق جهان

در مورد قدرت اندیشه هم همین مطلب صدق می کند. اگر اندیشه شکل متفرق داشته باشد و از موضوعی به سراغ موضوع بعدی برود، نتیجه ای عاید نمی شود. اما اگر اندیشه را روی موضوع واحدی متمرکز کنید، هیچ غیر ممکنی وجود نخواهد داشت.

 

به کار بردن اصل

بعضیها خواهند گفت اندیشه متمرکز درمان ساده بسیاری از موقعیت های پیچیده است. آن کسانی از شما که هیچ تجربه ای برای متمرکز کردن اندیشه روی هدفی معین نداشته اید، باید این را امتحان کنید. هر موضوع یا شی را انتخاب کنید و به مدت 10 دقیقه با تمام وجود روی آن متمرکز شوید. با احتمال زیاد نمی توانید این کار را بکنید، ذهنتان بارها و بارها پرت می شود و لازم است که دوباره و چند باره ذهنتان را روی آن موضوع متمرکز کنید. در پایان 10 دقیقه نتیجه ای عاید نمی شود. زیرا نتوانسته اید اندیشه خود را روی موضوع واحدی متمرکز کنید.
اما با توجه کردن می توانید به موانعی که در مسیر شما صورت خارجی پیدا می کنند غلبه کنید. و تنها راه کسب این قدرت تمرین کردن است. با تمرین همه چیز عالی می شود.

برای افزودن بر قدرت توجه:

  1.  عکسی را با خود روی همان صندلی همیشگی، همان اتاق همیشگی ببرید و در حالت قبلی قرار بگیرید.
  2.  دست کم به مدت 10 دقیقه این عکس را وارسی کنید. به حالت چشمها، حالت چهره، لباس و سبک آرایش موها توجه کنید. به عبارت دیگر به جزئیات عکس دقیق شوید.
  3. حالا با دست روی عکس را بپوشانید و چشمانتان را ببندید. سعی کنید عکس را در ذهن خود تصور کنید.
  4.  اگر بتوانید جزئیات عکس را در ذهن خود تصور کنید، باید به شما به تبریک گفت، در غیر این صورت آنقدر این برنامه را تکرار کنید تا آنچه را می خواهید به دست آید.

اینکه مردی بتواند خودش را تغییر دهد، خودش را اصلاح کند، خود را بازآفرینی کند، محیطش را کنترل کند و بر سرنوشت خود مسلط گردد، لازمه اش داشتن ذهنی است که به قدرت اندیشه درست، در عملی سازنده واقف است.
-کریستین لارسن

 

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “تصویر سازی ، مهم ترین گام برای تحقق هدف!” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 7 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *