قوانین مالی بیرونی و درونی

قوانين مالی بيرونی و قوانين مالی درونی

قوانین مالی بیرونی ٬شامل مواردی مانند: داشتن دانش تجارت ٬مدیریت مالی ٬ و شیوه های سرمایه گذاری است که به طور خلاصه به آن ” مدیریت کسب و کار ” میگوییم یا همان MBA  ( ام بی ای ) و  قوانین مالی درونی که دقیقا به همان اندازه قوانین بیرونی مهم هستند ، یعنی داشتن شم اقتصادی و تجاری ، داشتن باور به موفقیت ، ریسک پذیری و شجاعت و یک ضمیر ناخودآگاه تربیت شده که ظرفیت و قابلیت بالایی برای خلق ثروت دارد.

قسمت اول این سری مقالات را میتوانید در لینک “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!” مشاهده کنید.

این بخش درونی در NLP  ( ان ال پی ) و روانشناسی موفقیت آموزش داده میشود ( پیشنهاد میکنیم مقاله ادامه دار “مقدمه ای بر ان ال پی ( NLP )” را مشاهده کنید)  میتوان گفت رمز موفقیت مالی در ترکیب این دو است ؛ NLP و MBA  .ثروت مانند هر واژه مفهومی دیگر ٬ تعاریف متفاوتی نزد اشخاص مختلف دارد.

قوانین مالی بیرونی و قوانین مالی درونی

قوانین مالی بیرونی و قوانین مالی درونی

ثروت چیست؟

تعریفی که در روانشناسی موفقیت می توان بر آن توافق داشت این است : پول + اعتبار+ احساس خوشبختی و نیز ثروتمند کسی است که احساس نیاز به پول نمی کند . چرا؟ چون پول را دارد. او از کار خود و از پول خود لذت می برد اما فقر ٬ تعریف فقر ، گاهی نداشتن پول است . اما فقر ذهنی یعنی احساس نیاز به پول چه بسیار افراد پولداری که همواره احساس نیاز به پول میکنند ، برای پول کار میکنند و برای پول زندگی میکنند . این است تفاوت میان ذهن ثروتمند و ذهن فقیر  . پس هر پولداری ، ثروتمند نیست و هر پولداری شایسته الگوی ذهنی شدن نیست . از ریشه و میوه صحبت کردیم ، از رابطه علت و معلول این ما را به قانون عمل و عکس العمل میرساند و به قانون جذب . درک اینکه وضعیت مالی ما نتیجه طرح کلی ذهنی ما در مورد پول است  ، کلید شروع تغییر است . این طرح کلی مالی برنامه ای از پیش تعیین شده در رابطه با پول در ذهن ناخودآگاه ماست . در واقع همه ما یک ذهن شرطی شده داریم ، با برنامه ها یا باورهایی محدود کننده مثل : “پول درآوردن سخت است آدمی با موقعیت سواد یا مهارت های من این میزان بیشتر نمیتواند درآمد داشته باشد ……… ” و یا برعکس با باورها و برنامه های رشد دهنده شرطی شده ایم . تصور کنید در سطح خودآگاه بسیار مثبت بیندیشیم و چشم انداز روشنی از وضعیت مالی خود ترسیم کنیم تلاش و فعالیت ما نیز در راستای چشم اندازهایمان باشد  ، اما در سطح ناخودآگاه یک ذهن شرطی شده و برنامه ریزی شده بر خلاف خواسته های خودآگاهمان داشته باشیم ، یک ذهن با باور به محدودیت ها ، وضعیت ما مثل کسی خواهد بود که برای رفتن گام بر میدارد اما شخصی بسیار قوی تر ٬ محکم دست او را گرفته است  . آنکه می خواهد رو به جلو گام بردارد ذهن خودآگاه ماست و آنکه محکم ما را نگاه داشته ضمیر ناخودآگاه  ماست.

از دست ندهید :   زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “طرح کلی یک ذهن موفق” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 4.8]

یک نظر در مورد «قوانین مالی بیرونی و درونی»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *