ضمیر ناخودآگاه و تولید انرژی برای ادامه حیات!

ضمیر ناخودآگاه و تولید انرژی برای ادامه حیات!

وظایف ضمیر ناخودآگاه

ضمیر ناخودآگاه ما در حفظ فرآیندهای حیاتی، مثل گردش خون ، نفس کشیدن، حفظ بقا و ایجاد سلامتی و به طور کلی بهبود شرایط نقش دارد.  همچنین ضمیر ناخودآگاه مخزن خاطرات و جایگاه عادت ها، ایده آل ها، آرزو ها و تصور و تخیل ماست. اما ضمیر ناخودآگاه درکدام قسمت از بدن ماست؟ در ادامه این موضوع را کشف خواهید کرد.

خلاصه ای از مقایسه ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه

 •  فعالیت ذهنی از دو نوع خودآگاه و ناخودآگاه  است.
 • میزان تجربه کردن راحتی و کمال تنها بستگی به این دارد که تا چه اندازه از وابستگی خود به ضمیر خودآگاهمان دست می کشیم.
 • ضمیر ناخودآگاه در سلامتی و حال خوش ما نقش اول را بازی می کند: ما را راهنمایی می کند و هشدارمان می دهد، فرآیندهای حیاتی زندگی را کنترل می کند و جایگاه و حافظه و خاطره است.
 • ضمیر خودآگاه توانایی استدلال را دارد. جایگاه اراده است و می تواند ضمیر ناخودآگاه را تحت تأثیر قرار دهد.
 • ضمیر خودآگاه استدلال می کند، ضمیر ناخودآگاه شکل غریزی دارد و حاصل استدلال های مربوط به گذشته است.
 • برای تأثیر گذاری بر ضمیر ناخودآگاه ذهناً آنچه را مطلوب ماست تجسم  می کنیم و با کلام آن را به اندازه کافی تکرار می کنیم تا تبدیل به نگرش ذهنی ما شود.
 •  اگر میل و خواسته ما با قانونمندی های جهانی هماهنگ باشد، نیروهای طبیعی هم در درون ما و هم در محیط و اطراف ما به حرکت در می آیند تا نتایج مورد نظر را ایجاد کنند.
 • قانون جذب می گوید که اندیشه یک انرژی خلاق است که با ارتعاشات خود آنچه را می خواهیم خلق می کند.
 •  در عمل، آنچه در بیرون از ما وجود دارد بازتاب آن چیزی است که در درون ما پیدا می شود.

در شروع این دوره در مطلب “آشنایی با دنیای درون” ارتباط دنیای درون انسان با ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه را بررسی کردیم و سپس در مطلب “راز قدرت درون انسان را کشف کنید!” آموختیم که چگونه باید منبع قدرت درونمان را بشناسیم و اولین تمرین این دوره رایگان را انجام دادیم. اگر هنوز این مطالب را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد میکنیم آن ها را از دست ندهید.

عادت و ضمیر ناخودآگاه

ذهن یک فرد ممکن است با خرد جهانی در تعامل باشد و نتیجه این تعامل زنجیره ای از علت و معلول هاست. بنابراین اندیشه علت و تجربیات زندگی معلول هستند.
پس به اهمیت حذف هرگونه نگرش برای شکایت درباره شرایط زندگی پی می بریم چرا که تنها شما هستید که می توانید شرایط زندگی را تغییر دهید و آن ها را به شکلی که می خواهید درآورید.
برای انجام دادن این کار صرفاً باید روی منابع ذهنی تان متمرکز شوید که همیشه تحت فرمان شما هستند و قدرت واقعی و پردوام از آن ها نشأت می گیرد.
این نگرش را تمرین کنید تا به این حقیقت برسید که برای تحقق هر هدفی در زندگی که با کائنات در هماهنگی باشد، شکستی نمی تواند وجود داشته باشد. کافیست که از قدرت خود، آگاه باشید و بر قصد و نیت خود پافشاری کنید.
دلیلش باید این باشد که نیروهای خلق شده از سوی اندیشه ما، همیشه برای حمایت از اراده هدفمند ما آمادگی دارند. آن ها همواره اندیشه و میل و خواسته ما را به عمل، اتفاق و شرایط تبدیل می کنند. گرچه در مراحل ابتدایی هر تمرین، هر اقدام ما نتیجه اندیشه خودآگاه است، اما اقدامات تکراری عادت و ناخودآگاه می شوند.

ذهن انسان به کوه یخ تشبیه شده که ضمیر خودآگاه مانند قسمت روی آب و قابل لمس و مشاهده است. اما ضمیر ناخودآگاه مانند قسمت زیر آب بسیار عظیم تر از خودآگاه است که قابل لمس و مشاهده نیست.

ذهن انسان به کوه یخ تشبیه شده که ضمیر خودآگاه مانند قسمت روی آب و قابل لمس و مشاهده است. اما ضمیر ناخودآگاه مانند قسمت زیر آب بسیار عظیم تر از خودآگاه است که قابل لمس و مشاهده نیست.

بنابراین وقتی با این برنامه و تمرین ادامه می دهیم، اندیشه ای که هر یک از اعمال را کنترل می کند به قلمرو ضمیر ناخودآگاه می رود و ضروری است که هر اندیشه و اقدام حالت خودکار و اتوماتیک پیدا کند و در شرایط ناخودآگاه قرار بگیرد تا ضمیر خودآگاه ما فرصتی پیدا کند و به کار های دیگری برسد.

از دست ندهید :   چگونه با ذهن ، انرژی خلق کنیم؟

آن گاه این اقدامات جدید تبدیل به عادت می شود و حالت خودکار پیدا می کند، بعد در شرایط ناخودآگاه  قرار می گیرد تا ضمیر خودآگاه بار دیگر آزاد شود و به فعالیت های دیگر بپردازد.

اندیشه و احساس در ضمیر ناخودآگاه

تعامل و ارتباط بین ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه  نیازمند ارتباط مشابهی بین دستگاه های عصبی است.
توماس ترووارد این امر را به خوبی بیان کرده است:

دستگاه “مغزی – نخاعی” اندام ضمیر خودآگاه و دستگاه “عصبی” اندام ضمیر ناخودآگاه است. دستگاه “مغزی – نخاعی” کانالی است که از طریق آن حواس 5 گانه فیزیکی را درک و دریافت می کنیم و حرکات بدنمان را کنترل می نمائیم. این دستگاه عصبی مرکزش در مغز است.
دستگاه “عصبی” مرکزش در کلافی از سلول های عصبی است که پشت معده واقع شده است که اصطلاحاً به آن شبکه خورشیدی می گویند. این مرکز فعالیت های ذهنی ناخودآگاه را که از عملکردهای حیاتی بدن حمایت می کنند، کنترل و تقسیم بندی می کند . این دو سیستم از طریق عصب های مبهم و ناشناخته ای باهم در ارتباط هستند که از طریق گلو از منطقه مغز عبور می کند و شاخه هایی به قلب و ریه می فرستد و سرانجام از ناحیه دیافراگم می گذرد و آن جا در کنار عصب های دستگاه “عصبی” قرار می گیرد تا بدن به لحاظ فیزیکی یک موجودیت واحد پیدا کند.

از دست ندهید :   خودباوری چیست؟ چگونه به خودباوری برسیم؟

هر اندیشه یا ایده که از ناحیه حواس ما دریافت می شود در کورتکس مغز که اندام ضمیر خودآگاه است مورد بررسی قرار می گیرد. وقتی ضمیر خودآگاه و عینی پذیرفت که اندیشه واقعیت دارد و درست است به مرکز عصبی در شبکه خورشیدی فرستاده می شود که در واقع اندام ضمیر ناخودآگاه است و به عنوان یک واقعیت پذیرفته شده و به دنیا عرضه می شود. در این نقطه دیگر اندیشه در معرض بررسی یا بحث و گفت و گو قرار نمی گیرد. ضمیر ناخودآگاه توان این کار را ندارد، تنها می تواند عمل کند. ضمیر ناخودآگاه نتیجه گیری های ضمیر خودآگاه را قطعی ارزیابی می کند.

این مرکز در شبکه خورشیدی “خورشید بدن” نامیده شده است. زیرا مرکز توزیع انرژی است که بدن پیوسته ایجاد می کند. این انرژی یک انرژی واقعی است که به وسیله عصب های واقعی در تمام نقاط بدن توزیع می شود و این “خورشید” یک خورشید واقعی است که در جوی که اطراف بدن وجود دارد انرژی را پخش می کند.
اگر ارتعاش این مرکز به اندازه کافی قوی باشد، به طوری که بقیه ما بتوانیم آن را احساس و لمس کنیم، آن شخص را با جذبه و دارای کاریسما می نامیم. این اشخاص ممکن است برای همیشه از قدرت و فراوانی بهره مند باشند.

میزان توزیع انرژی در بدن توسط ضمیر ناخودآگاه در حالات احساسی مختلف.

میزان توزیع انرژی در بدن توسط ضمیر ناخودآگاه در حالات احساسی مختلف.

حضور زنان و مردانی با این خصوصیت به ذهن ناراحت آرامش می بخشد و زندگی، انرژی و نشاط را به نقاط مختلف بدن می رساند و در نتیجه هر کسی را که ملاقات می کنیم حس خوشایندی را تجربه می کند.
اگر وقفه ای در این ارتعاش به وجود بیاید، احساسات ما ناخوشایند می شوند زیرا جریان زندگی و انرژی به بخش هایی از بدن متوقف می شود.
این علت و سبب بیماری های انسان است و تمام بخش های فیزیکی، ذهنی و محیطی را تحت تاثیر قرار می دهد.

 • بخش فیزیکی به این دلیل تحت تأثیر قرار می گیرد که “خورشید” بدن دیگر به اندازه کافی انرژی تولید نمی کند تا بخش هایی از بدن را احیا کند.
 • بخش ذهنی بدن از آن جهت با مشکل رو به رو می شود که ضمیر خودآگاه به ضمیر ناخودآگاه بستگی دارد تا نشاط و سر زندگی لازم را از این انرژی برای حمایت از اندیشه تولید کند اما حالا دیگر آن را دریافت نمی کند.
 • شرایط محیطی به این دلیل تحت تأثیر قرار می گیرد که ارتباط بین ضمیر ناخودآگاه و خرد جهانی با وقفه رو به رو می شود.
از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط شخصی برای دستیابی به هدف – قسمت سوم

قدرت ضمیر ناخودآگاه

شبکه خورشیدی نقطه ای است که در آن جزء با کل ملاقات می کند، جایی است که محدود، نامحدود می شود، جایی است که خلق نشده خلق می شود، خرد جهان در یک فرد ظاهر می شود و نامرئی، مرئی می شود. این نقطه ای است که زندگی ظاهر می شود و محدودیتی بر میزان زندگی که یک شخص ممکن است از این مرکز خورشیدی ایجاد کند وجود ندارد. این مرکز انرژی از قدرت مطلق برخوردار است. زیرا نقطه تماس با زندگی بی انتها است و می تواند آنچه به سمتش هدایت می شود و برای آن برنامه ریزی می شود را خلق کند.

این قدرت و نیروی ضمیر خودآگاه است؛ ضمیر ناخودآگاه برنامه ها و ایده هایی را اجرا می کند که ضمیر خودآگاه آن را می خواهد.
چون اندیشه های موجود در خودآگاه، این مرکز خورشیدی را که از آن زندگی و انرژی همه بدن تأمین می شود کنترل می کند، منش، ماهیت و کیفیت اندیشه در ضمیر خودآگاه ما کیفیت، منش و طبیعت انرژی تولید شده از سوی شبکه خورشیدی را مشخص می کند. بنابراین تجربه هایی که در اثر تعامل و ارتباط این مرکز با کائنات حاصل می شوند نیز بستگی به کیفیت اندیشه ها و تفکرات موجود در ضمیر خودآگاه دارند.

حالا که با شبکه خورشیدی و قدرت نامحدود و جادویی این شبکه و ضمیر ناخودآگاه آشنا شدید، حتما مشتاق هستید تا راه های قدرتمند کردن و آزاد کردن انرژی آن را بدانید. در مطلب “چگونه با ذهن ، انرژی خلق کنیم؟” این راه ها را شرح داده ایم، همچنین عوامل مخرب این قدرت را نیز بیان کرده ایم. این مطلب را نیز از دست ندهید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 45 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *