انتخاب مکان مناسب برای برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار

انتخاب مکان مناسب برای برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار

در این مقاله با هم به بررسی محل مناسب برای استراحت روح و صحبت با ذهن نیمه هوشیار برای خلق آرزوها میپردازیم. با وبسایت خودباور همراه باشید.

انگیزه درست

آورده اند که روزی شاگرد کفاشی به یک جزیره پرت و دور افتاده مهاجرت کرد. چندی بعد، ناامیدانه به استاد کار خود خبر داد: «در این جزیره کسی کفش به پا نمیکند، لذا نمیتوانیم کاسبی کنیم.» مدتی بعد شاگرد کفاش دیگری به آن جزیره رفت و با خوشحالی به استاد کار خود خبر داد: « در این جزیره کسی کفش به پا نمیکند، لذا میتوانیم کاسبی پر رونقی به راه بیندازیم»

 

وضعیت صحیح ذهنی

در این جا، وضعیت صحیح یا ناصحیح ذهنی است که تفاوت ایجاد میکند. بستگی به خودمان دارد که نگرش صحیحی داشته باشیم یا نگرش خود را هنگام ناسازگاری با خواسته هایمان تغییر دهیم، زیرا بدون نگرش صحیح، موفقیت دست نیافتنی است. نشان داشتن انگیزه صحیح، آن است که باید در پس هر یک از اعمال ما یک «چرا»ی پذیرفتنی وجود داشته باشد. اهمیت این امر، از آن روست که هیچ کدام از اعمال ما بی علت نیست.

مدتی پیش دوستی از مجمع الجزایر «سبلان» در اقیانوس هند بازدید کرد و از این که بومیان آنجا کار نمیکردند و یا به ندرت کار میکردند. شگفت زده شد. ساکنان این جزیره مردم خون گرمی هستند، بنابراین او سر صحبت را با یکی از آنان باز کرد و علت کار نکردنشان را از وی جویا شد. او در جواب گفت: برای چه کار کنم؟! در این جا مایحتاج ما خود به خود میروید و تنها زمانی کار میکنم که قصد خرید شلواری تازه و یا نوشیدن آبجو داشته باشم، در این جزیره نوشیدن آبجو، نوعی نشانه اشرافیت و تجمل پرستی محسوب میشود، زیرا قیمت آن حدود دستمزد یک روز کامل است. با این مثال ساده، میبینید که هر کاری به انگیزه نیاز دارد و هر آنگاه که انگیزه یافته شود کار به پایان رسیده است، از این رو، باید همیشه پیش از دست زدن به کار ها دنبال انگیزه درست آن باشیم.

از دست ندهید :   راههای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

حال ببینیم که داشتن انگیزه هنگام درمان بیماری ها چه محلی از اعراب دارد. میدانیم که 80 % از بیماری ها ناشی از اختلالات روان تنی است و به عبارت دیگر از نگرش ذهنی غلط تاشی میشوند، از این  رو درمان اصولی بیماری ، بدون یافتن و برطرف کردن ریشه های روانی آن، راه به جایی نمیبرد.

اگر میخی به کفش داشته باشید ، درمان زخم آن با پیشرفته ترین ابزار پزشکی کمکی به شما نخواهد کرد، زیرا وقتی دوباره کفش را بپوشید، باز هم پایتان زخم میشود. در این حالت، بهترین کار، بیرون کشیدن میخ از کفش و حذف مسبب است. در آن صورت زخم پا به تدریج التیام میابد. با داشتن نگرش درست ذهنی، موفقیت تان حتمی خواهد بود.

مکان آرمیدگی ذهنی

بسیاری از مردان بزرگ، مکان آرمیدگی ذهنی داشتند و برای تجدید قوا، فایق آمدن بر مشکلات و نیز یافتن اندیشه های نو به  آن پناه میبردند.

 

سرمنشاء نیرو و ایده های نو

 

گفته اند «ادیسون» بارها روی این نکته تاکید کرده بود که یافتن اندیشه های جدید و بیشمار خویش را (که امکان ثبت اختراعات بسیارس را برایش فراهم آورد) مرهون گریز به مکان آرمیدگی ذهنی بوده است. هر بار که گره کوری پیش می آمد که ناتوانش میکرد یا نیرویش را تحلیل میبرد، به این مکان آرمیدگی پناه میبرد و پس از چند دقیقه، نیروی از دست رفته را باز میافت و افزون برآن، اندیشه های تازه ای نیز به وی الهام میشد، امروزه همگان بر آنند که  او در واقع، راه به کار گیری  نیروهای بیکران ذهن نیمه هوشیار را یافته بود.

از دست ندهید :   ترموستات روانی و کمک به آرامش انسان

 

گنجایش ذهنی ما

 

بسیاری از ما تنها 20% از ظرفیت ذهنی خویش را به کار میگیریم و بقیه  را در طول زندگی بی استفاده رها میکنیم. اگر بتوانیم اندکی از این ظرفیت ذهنی را آزاد سازیم، بدانجا خواهیم رسید که در فهم و گمان نگنجد.

در این بخش، شما را با چگونگی استفاده از ظرفیت رها شده ذهن آشنا خواهیم کرد.

در مقاله “5 دقیقه تا تسلط بر الفبای زبان ذهن نیمه هوشیار“، زبان ذهن نیمه هوشیار را فرا گرفتید حال در این فصل، باید بیاموزید که برای خود میعادگاهی با ذهن نیمه هوشیار بیابید تا بتوانید با ذهن نیمه هوشیار خویش به آن زبان گفت و گو کنید، اگر چنان کردید این خوشبختی را دارید که مانده عمر خویش را آن گونه که دلخواه شماست سپری کنید.

انتخاب مکان مناسب برای برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار

انتخاب مکان مناسب برای برنامه ریزی ذهن نیمه هوشیار

وجود واقعی یا خیالی

 

این مکان میتواند وجود خارجی داشته باشد یا تنها در ذهن شما ساخته شود. مهم آن است که این مکان، باید جایگاه آرامش و هماهمنگی باشد و شما در آن احساس آسودگی و رهایی کنید. اگر چنین جایی را سراغ دارید، آن را به عنوان مکان آرمیدگی ذهنی  خویش برگزینید، در غیر این صورت، آن را در عالم خیال خود بسازید. این مکان باید تمام دل مشغولی های خوشایند شما را در خود داشته باشد، مثلا اگر عاشق دریا هستید، لازم است کنار دریا باشد و اگر دوستدار کوهستان هستید،جایی را در کوه ها برگزینید.

 

پسندیده و دل خواسته

 

این مکان را درست مطابق میلتان ترتیب دهید و اگر یک مکان واقعی را انتخاب کرده اید، آن را مطابق سلیقه خود کمی تغییر دهید، زیرا خلوتکده شما باید کاملا دل خواسته باشد تا بتوانید تمام عمر در آن جا احساس آرامش کنید، زیرا با آنکه تغییر دان آن، همیشه امکان پذیر است، اما بهتر است به ندرت آن را تغییر دهید.

از دست ندهید :   دانلود فایل صوتی جملات تاکیدی مثبت

برای رو به راه کردن این مکان ، زمان زیادی صرف کنید و تنها زمانی که همه چیز، همان طور که میخواهید، در برابر دیدگان ذهنی شما آماده شد، احساس رضایت کنید.

حال مکان آرمیدگی ذهنی خویش را یافته اید و در آن جا میتوانید با ذهن نیمه هوشیارتان  رو به رو شوید. بکوشید که دست کم روزی یک بار به آن مکان بروید و حدود 1 تا 30 دقیقه آن جا بمانید. حتی اگر کار خاصی با ذهن نیمه هوشیار خود ندارید، بهانه ای دست و پا کنید و به روح خود استراحت کاملی دهید.

در آن مکان، شما آقا و سرور هستید و همه چیز بسته به خواست و اراده شماست. شما تعیین کننده صورت ظاهر و افزون بر آن کلیه اتفاقات آن مکان هستید. حتی میتوانید وضع هوا، چگونگی پوشش گیاهی و رفتار حیوانات را تعیین کنید. زیرا شما «فرمانروای آن جا » هستید و تنها خواست و اراده شما حکمفرماست. برای یکبار هم که شده ، با این احساس به درستی آشنا شوید و آن جا، خود را از مرزهای دنیوی رها سازید، در آن صورت به مفهوم واقعی آزادی پی خواهید برد.

 

 

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 35 میانگین امتیاز: 2.9]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *