نقش اندیشه در قانون جذب چیست؟

نقش اندیشه در قانون جذب چیست؟

در این بخش به بررسی نقش اندیشه در زندگی امروز و پاداش آن خواهیم پرداخت . همچنین یک نکته مهم در مورد قانون جذب را باز خواهیم کرد، که این نکته کلیدی کمک شایانی به شفاف سازی ابهامات این قانون قدرتمند جهان هستی خواهد کرد. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

به شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور پیشنهاد میکنم قبل از این مقاله مقالات  “آشنایی با دنیای درون“، “راز قدرت درون انسان“،  “گوشه ای از قدرت ذهن ناهشیار“،  “چرا اندیشه خلاق است؟” ، “محل تولید انرژی در بدن کجاست؟“، “چگونه با ذهن انرژی خلق کنیم“، “چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟” و “تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!” و را مطالعه کنید. این ها قسمت های گذشته مربوط به همین موضوع هستند و در امتداد هم قرار دارند. در ادامه نیز خلاصه دو مقاله آخر این موضوع را مشاهده میکنید.

خلاصه

از دست ندهید :   قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!

 

اندیشه خلاق

بعد از مطالعه دقیق این مقاله خواهید دید که هر نیرو، شیء یا حقیقت قابل تصوری نتیجه عمل ذهن است. مردم حالا به گونه ای فکر می کنند که قبلاً سابقه نداشته. در نتیجه به عصر خلاقی رسیده ایم و دنیا بیشترین پاداش های خود را به اندیشمندان می دهد. ذهن نیرو، انرژی و قدرت است. ماده فاقد قدرت است، انفعالی و بی حرکت است. ذهن ماده را شکل می دهد و آن را کنترل می کند.
ذهن در حال فعالیت همان اندیشه است. و اندیشه هم خلاق است. می توانید مبدأ و منشأ اندیشه باشید و چون اندیشه خلاق است، می توانید آنچه را می خواهید برای خود خلق کنید. ماده هر شکلی که به خود بگیرد چیزی جز ابراز اندیشه ای که از قبل وجود داشته نیست.
اما اندیشه از قانون طبیعی پیروی می کند. اندیشه نیروهای طبیعی را به حرکت در می آورد. اندیشه انرژی های طبیعی را آزاد می کند. اندیشه در رفتار و اعمال شما متجلی می شود. و روی دوستان و آشنایان و سرانجام روی محیط واقع در پیرامون شما تأثیر می گذارد.

اقدام آگاهانه

قانون جذب آنچه را می خواهیم، آنچه را میل و آرزو می کنیم و آنچه را دیگران دارند به ما نمی دهد. قانون جذب آنچه را از آن خودمان است به ما می دهد. چیزهایی را به ما می دهد که از طریق فرایندهای فکری خود آفریده ایم. خواه به طور ناهشیار یا هشیار. این تفاوتی نمی کند. متأسفانه بسیاری از ما این چیزها را به طور ناهشیار خلق می کنیم.
دست کم 90 درصد زندگی ذهنی ما شکل ناهشیار دارد. بنابراین آنهایی که نمی توانند از این قدرت ذهنی استفاده کنند، در محدوده هایی بسیار باریک زندگی می کنند. ذهن ناهشیار می تواند هر مسئله ای را برای ما حل کند. کافیست بدانیم آن را چگونه هدایت کنیم. فرایندهای ناهشیار همیشه در کارند. تنها سؤالی که باقی می ماند این است: آیا قرار است دریافت کننده انفعالی این فعالیت ها باشیم یا نه، می خواهیم هشیارانه آن ها را راهنمایی بکنیم؟
واقعیت این است که منبع همه حیات و همه قدرت ها در درون ماست. مردم، شرایط و رویداد ها ممکن است نیاز و فرصت های مناسب را پیشنهاد کنند. اما فراست، بینش، قدرت و توان جواب دادن به این نیازها همیشه در درون ما قرار دارد.
ما به این نتیحه رسیده ابم که ذهن ناهشیار همیشه می تواند از هدایت ها و راهنمایی های بخش های عینی تر مغز استفاده کند. ذهن ناهشیار بیشتر ناشی از آن چیزهایی است که از گذشته به ما ارث رسیده است.
درک کردن این حقیقت به ما امکان می دهد که وقتی می بینیم ویژگی شخصیتی نامطلوبی تجلی پیدا می کند، از قدرت و اختیار خود استفاده کنیم. می توانیم آگاهانه از همه ویژگی های مطلوب خود بهره بگیریم و در ضمن توجهمان را از هر ویژگی نامطلوبی که متجلی می شود دور کنیم.
این ذهن که بر جسم فیزیکی ما نفوذ می کند نه تنها ناشی از گرایش های ارثی است بلکه نتیجه خانه، تجارت و محیط اجتماعی ماست، جایی که هزاران تأثیرات، نقطه نظرها، تعصب ها و اندیشه های مشابه دریافت شده اند.
بخش قابل ملاحظه ای از اینها را از دیگران گرفته ایم. اینها نتایج نقطه نظرها، پیشنهادات و اظهارات هستند و بخش مهمی از آن ناشی از اندیشه ماست.
ایده هایی که در لحظه به نظر موجه و درست می رسد، ذهن هشیار آن را دریافت می کند و آن را به ذهن ناهشیار می سپارد. آنجا توسط دستگاه عصبی سمپاتیک ما پذیرفته می شوند و برای ساختن بدن فیزیکی ما مورد استفاده قرار می گیرند. “به آنچه فکر کنیم همان می شویم”. اینگونه پیوسته خودمان را خلق و بازآفرینی می کنیم. ما  به طور کامل نتیجه اندیشه های گذشته خود هستیم و به آنچه امروز فکر کنیم تبدیل خواهیم شد.

از دست ندهید :   3 گام تا تغییرات دایمی و رسیدن به موفقیت پایدار!

دوست و همراه عزیز وبسایت خودباور، شما میتوانید ادامه این مقاله را در مقاله “شما وارث قدرت هستید!” مطالعه کنید تمرین مربوط به آن را انجام دهید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 8 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *