نکاتی درباره استرس تخریب گر

نکاتی درباره استرس تخریب گر

آیا  اغلب اوقات با  شریک زندگیتان مشاجره میکنید؟ آیا در تهران زندگی‌ میکنید؟ آیا شما خانم هستید؟  اگر به هر یک از این سوالات پاسخ مثبت دادید ، احتمال استرس داشتن شما زیاد است.درواقع آخرین آمارها حاکی از آن است که یک سوم ما روزانه بیش از ۶ بار دچار استرس میشویم.  این آمار استرس آور است ، نه؟

بررسی روی ساکنین شهر های مختلف ثابت کرده که ساکنین تهران و بانوان  ، مضطرب ترین افراد هستند که این استرس با مسائل مالی تشدید شده و دعوا های خانوادگی را به دنبال دارد.

در ۱۹۷۰ تحقیقات نشان داد که تیپ شخصیتی A  از بقیه تیپ ها بیشتر مستعد استرس گرفتن هستند. تیپ شخصیتی  A ، افرادی بلند پرواز ، ایده آل گرا و وقت شناس هستند. درپایان تحقیقات دراز مدت مشخص شد که ۷۰ درصد افرادی که فوت کردند ، تیپ شخصیت A بودند.

از دست ندهید :   بهترین جملات کوتاه انگلیسی درباره زندگی با ترجمه

۴۳ درصد ما سردرد را در نتیجه استرس مان تجربه میکنیم و ۳۷ درصدمان از بی خوابی ناشی از استرس رنج می بریم. نتایج طولانی مدت نیز خوشایند نیستند. حملات قلبی ، خفگی و سرطان علاوه بر افسردگی و اضطراب دائم ، از جمله این مواردند.

سوال اینجاست که چگونه میتوان این اضطراب روز افزون را کاهش داد؟ گفته می شود که می بایست مراقب عوارض کوتاه مدت استرس (شامل سردرد٬ اسپاسم های دهانی و بی خوابی) باشیم.

چرا که آن نشانه ها ی کوچک زنگ خطری هستند از این که ما به خوبی با شرایطمان کنار نیامده ایم. همچنین بروز رفتارهای غیر متعارف و پرخاش از بزرگ ترین نشانه هاست ، مراقب نشانه ها باشیم.

 

نکاتی درباره استرس تخریب گر

نکاتی درباره استرس تخریب گر

راه کار های اساسی کنار آمدن با استرس:

 

  • درد و دل کردن

برخی از مردم مسائل را سرپوش می گذارند. اگر چیزی ناراحتتان می کند، به مادر یا شریک زندگی تان زنگ بزنید و برای او درد و دل کنید. حتی اگر پاسخ و راه حلی نیابید، برای پاکسازی ذهنتان مفید است.

از دست ندهید :   ترموستات روانی و کمک به آرامش انسان

 

  • لیست بسازید

تعداد انگشت شماری از ما زمانی را اختصاص می دهیم که با خود خلوت کنیم و دلایل حقیقی استرس خود را در خود واکاوی کنیم. لیستی تهیه کنید و هر آنچه که در آن لیست می توانید کاری برای بهبودش انجام دهید را علامت بزنید. به عنوان مثال، اگر مسیر نامناسبی را تا محل کارتان باید طی کنید، مسیر را عوض کنید. همین تغییرات کوچک می توانند بسیار مفید واقع شوند.

 

 

  • برنامه ریزی برای آینده

چیزهای زیادی را می توانید تغییر دهید، به آینده فکر کنید ، زندگی پیچیده است اما آدم های زیادی برای کمک به شما وجود دارند.

از دست ندهید :   راههای افزایش اعتماد به نفس در بزرگسالان

 

 

  • برای خود سرگرمی ایجاد کنید

ورزش کردن یکی از راه های کاهش اضطراب است. داشتن یک سرگرمی (صرفا انجام کاری غیر از وظایف شغلی) در اوقات فراغت و وقت شخصی خودتان  می تواند کلید حل مشکل باشد.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *