هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن

هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن

به سومین فایل از سلسله فایل های ثروت رسیدیم. در این فایل به بررسی شیوه صحیح هدف گذاری برای پولدار شدن میپردازیم. با انجام تمرینات مطرح شده در هر فایل و پشتکار در اجرای مطالب، ناخوداگاهتان را برای خلق زندگی دلخواهتان مجددا برنامه ریزی گنید، تا دنیای شگفتی ها را ببینید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت” و “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

سومین فایل ثروت:

ثروتمند برای موفقیت و بدست آوردن پولی که می خواهد. “مصمم و متعهد ” است. فقیر ققط آرزوی پولدار شدن را دارد. حتما شما هم با مواردی برخورد داشتید که وقتی کارد به استخوان میرسد ٬ تصمیمات جدی می گیرید و تغییرات بزرگی را به انجام می رسانید. اگر در حالت عادی از شما بخواهند از روی تنه درختی باریک که روی دره ای در ارتفاع صد متری قرار داده شده عبور کنید به احتمال بسیار قوی این کار را نخواهید کرد مگر اینکه انگیزه ای بسیار قوی در شما وجود داشته باشد؛ مثلا جانتان در خطر باشد ٬ یا بخواهید جان عزیزی را نجات بدهید ( ترس و لذت انگیزاننده های اصلی انسان هستند). برای ثروتمند شدن باید خود را متعهد به این کار کنید ٬ خواستن تنها، کافی نیست. آنچنان متعهد به ثروتمند شدن بشوید که گویی برای نجات جانتان مبارزه می کنید. مراقب باشید باورهای ناکارآمد قدیمی شما را دلسرد نکنند. ضمنا باید خواسته ها و اهدافی مشخص و واضح داشته باشید. اگر دقیقا ندانید چه می خواهید ٬ چیزی بدست نخواهید آورد.

از دست ندهید :   ثروتمندان چه شغلی دارند؟

هدف دو ویژگی مهم دارد:

 1. مقدار آن مشخص است.
 2. زمان آن مشخص است.

وقتی می گویید ” می خواهم ثروتمند شوم ” یعنی اگر موقعیت پولدار شدن پیش آمد حتما استفاده خواهم کرد. اما موقعیت های اتفاقی و شانسی برای پولدار شدن بسیار نادر هستند و ” خواستن ” لزوما به ” داشتن” نمی انجامد. مگر اینکه این خواستن آنقدر قوی باشد که به عمل و اقدام منجر شود. باید ثروتمند شدن را وظیفه خود بدانید و تلاش لازم را برای آن بکنید. اما نقاط استراحت را فراموش نکنید. نگذارید تلاش شادمانه شما به تقلایی خسته کننده تبدیل شود هر گاه مزرعه خود را شخم زدید و بذر ها را کاشتید ٬ بیل خود را بر زمین بگذارید و تا باریدن باران استراحت کنید. در مسیر موفقیت ٬ گاه باید ایستاد و آرام گرفت تا هماهنگی خود را با کائنات باز یافت. اگر ثروتمند شدن را وظیفه خود بدانید آنگاه می توانید هر قدر لازم شد کار کنید ٬ از خواب و تفریح خود بزنید و هر فداکاری دیگری انجام دهید تا از آن پل باریک بگذرید. اما فقرا فقط مایلند داستانهای مهیجی در باره ثروت و ثروتمندان بشنوند و بازگو کنند وجملات زیبایی در باره موفقیت کپی پیست نمایند اما به خود زحمت تغییر کردن را نمی دهند. پس عمل گرا باشید . هدف خود را مشخص کنید. برای هدفتان اندازه و زمان مشخصی تعیین کنید. اقدامات لازم برای رسیدن به هدف را مشخص کنید. ذهن و احساستان را در راستای هدفتان کوک نمایید و سپس حرکت کنید.

از دست ندهید :   تاثیر افکار مثبت در زندگی

چک لیست ثروت:

از سه فایل ثروت که تا اینجا مطرح شده چه دست آوردهایی داشته اید؟ لطفا برای خودتان یک چک لیست تهیه کنید:

 1. من موفق شده ام برنامه ها و باور های ذهنی ناکارآمد و نامطلوب قدیمی را کناربگذارم.
 2. به این باور رسیده ام که “من زندگی خودم را می سازم” و من ارباب زندگی و تقدیر خود هستم.
 3. من کار و تجارت می کنم تا برنده شوم و سود فراوان بدست بیاورم نه اینکه فقط زنده بمانم.
 4. من به ثروتمند شدن متعهدم و هر کاری لازم باشد در این راستا انجام میدهم.

و اکنون با چک لیست فقرا مقایسه کنید :

 1. ده ها و صد ها دلیل و علت هست که من نمی توانم ثروتمند شوم.
 2. شرایط من بسیار بد و سخت است.
 3. نه در گذشته کسی به من کمک کرد و نه الان کسی به من کمک می کند.
 4. .هیچ کس با این شرایط نمی تواند ثرتمند شود.
 5. من تمام تلاشم را می کنم و شبانه روز کار می کنم اما فقط می توانم به اندازه اجاره و قبضها و اقساط وامم پول بدست آورم.
 6. من می خواهم پولدار شوم ٬ هر چی بیشتر بهتر . کاش معجزه ای می شد من هم شانس می آوردم و پولدار می شدم.
از دست ندهید :   علم چگونه ساختار موفقیت را توجیه می کند؟

اگر هم احساس میکنید هنوز بطور کامل به این ویژگی ها دست نیافته اید در مقابل هر کدام از موارد درصد آن را بصورت یک عدد بنویسید و یک فلش رو به بالا کنار آن قرار دهید تا یادتان باشد که همواره در حال رشد هستید. اگر از ویژگی های ذهن فقیر در خود سراغ دارید روی آن تمرکز نکنید و همواره به خود یادآور شوید که در حال پبشرفت هستید. این چک لیست را در آینده نیز ادامه دهید.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 2.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *