پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت

پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت

سوال فلسفی ٬ قسمت اول:

در مسیر کسب ثروت یک سوال بسیار مهم وجود دارد. پاسخ به این سوال فلسفی گام بلندی در راستای کسب ثروت محسوب میشود. مقاله راه میانبر ثروتمند شدن را عمیقا مطالعه و تمرین کنید و در مقاله 3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید کشف کنید که در اعماق ناخودآگاهتان چگونه حسی دارید ٬ حس یک قربانی شرایط؟ یا مانند یک پادشاه خود را در راس امور می بینید ؟ سوال فلسفی “اول مرغ بوده یا تخم مرغ ؟” به درک بهتر موضوع کمک خواهد کرد.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!” و “راه میانبر ثروتمند شدن” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

شاید تا کنون اینگونه به قضیه نگاه کرده باشید که اگر روزی پولدار و صاحب ثروت  شوید از آن پس دیگر احساس قربانی بودن نخواهید کرد و پس از آن شاد و خوشبخت خواهید بود. شاید با خود بیندیشید که پس از ثروتمند شدن اعتماد به نفستان بالا خواهد رفت و ویژگیهای مثبت زیادی کسب خواهید کرد و از آن پس در رستوران بجای نگاه کردن به قیمت غذاها ٬ به اینکه چه غذایی میل دارید توجه خواهید نمود.

اینها لزوما اشتباه و غلط نیستند. چه بسیار پدر پولدارها که بدون هیچ زحمتی هم پولدار محسوب می شوند و هم برخی از این ویژگیهای مثبت را بطور ناخودآگاه از خانواده و اطرافیان کسب نموده اند ( هرچند پدر پولدارهای لوس و بی مسئولیت هم می توان یافت). اما چه تضمینی هست که اگر شما بر حسب اتفاق و شانس میلیاردر شدید آن الگوهای ناکارآمد ذهنی و احساس عمیق منفی درونتان پس از مدتی شما را به وضعیت قبلی بازنگرداند ؟ اگر پدری میلیاردر دارید و یا اوضاع کسب و کارتان خوب است که شاید حتی نیازی به این مباحث کسب ثروت نداشته باشید اما اگر اینطور نیست و قصد دارید میلیاردر شوید پس لزوما چیزی در زندگیتان باید تغییر کند.

از دست ندهید :   جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی

 

سوال فلسفی ٬ قسمت دوم:

برگردیم به سوال فلسفی مرغ و تخم مرغ.  روابط دو سویه در جهان فیزیکی ما بسیار یافت می شوند. برای مثال پزشکها معتقد هستند که ناراحتی های عصبی می توانند جسم را نیز بیمار کنند٬ پس چرا شادی و روحیه خوب نتواند یک جسم بیمار را سالم کند ؟ هورمونها نقش بسزایی در ایجاد احساسات و عواطف دارند .مثلا اگر در موقعیتی خطرناک قرار گیرید یا ناگهان هیجان زده شوید بدنتان مقدار زیادی آدرنالین آزاد می کند . از سویی دیگر اگر آدرنالین به شما تزریق شود همان احساس هیجان را تجربه خواهید کرد پایین رفتن سطح سراتونین در بدن شما ( به هر دلیلی ) در شما احساس بی حالی یا افسردگی ایجاد خواهدکرد و برعکس اگر در موقعیتی قرار گیرید که روحیه شما را پایین آورد سطح سراتونین شما نیز پایین خواهد آمد. خوراکی های مولد سراتونین ٬ با افزایش این ماده در بدن ٬ باعث ایجاد روحیه ای شاد و بانشاط میشوند و برعکس ٬ ما با انجام کارهای شاد مثل پیاده روی و تفریح و غیره می توانید سطح سراتونین خود را بالا ببرید. در ضمن تحقیقات ثابت کرده که افکار منفی تولید سراتونین را کم میکند و اگر در هنگام فشار عصبی منفی ٬ بتونید خاطرات شاد را مرور کنید ، سراتونین بیشتری تولید خواهد شد. ده ها مثال دیگر از این روابط دو سویه می توان یافت در هومیوپاتی اگر ماده ای بتواند علائم یک بیماری خاص را در فردی سالم ایجاد کند همان ماده می تواند آن بیماری را در فردی بیمار درمان کند با تعمق در زندگی و روابط دو سویه آن می توانید به این نتیجه برسید که اگر ثروت و پول می تواند در شما روحیه و ویژگیهای خاصی ایجاد کند پس ایجاد روحیه و ویژگیهای خاص هم باید بتواند شما را به سمت کسب ثروت پیش براند در اینجا ما با دو مسئله روبرو هستیم: اول اقدامات و عملکردهای درست و مناسب که ما را در مسیر ثروت پیش خواهند برد. دوم قانون جذب که ما را در موقیعت های مناسب ثروتمند شدن قرار خواهد داد.
قانون جذب می گوید که ما جذب موقعیت هایی می شویم که انتظار آنها را می کشیم. فرمول فرایند ظهور ( تجسم خلاق ) هم می گوید که افکار به احساسات منجر می شود و احساسات به عملکرد ها و عملکردها نیز به نتایج ختم می شوند. شما نا خدای کشتی زندگی خود هستید اما اگر باد موافقی نباشد ٬ رسیدن به مقصد بسیار سخت خواهد شد . قانون جذب همان بخش نامرئی ماجراست که خود ما آنرا طلب می نماییم . همان باد موافقیست که بر بادبان کشتی می وزد و آن را به ساحل اهداف شما هدایت می کند. در غیر این صورت مجبورید تمام مسیر را پارو بزنید آنها که در ذهنشان به کشتی های با موتور سوخت فسیلی فکر می کنند باید بدانند که هر فردی پس از مهارت و استادی می تواند کنترل تمام ابزارهای زندگی را در دست گیرد و چیزی را به شانس و اقبال واگذار ننماید. اما بدانید که بشر از قایق بادبانی به کشتی های با سوخت هسته ای رسید.

از دست ندهید :   درخواست از کائنات | 3 قدم تا تحقق هر هدفی در زندگی

 

 

پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت

پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت

سوال فلسفی ٬ قسمت سوم:

گفته شد که گلایه و شکایت ما را در فقر نگاه می دارد و داشتن روحیه مثبت و خوش بینی می تواند مسیر ما را به سوی ثروت هموار کند. آنگاه که درک کنید شما خالق زندگی و جهان خود هستید دیگر دست از گلایه و شکایت برخواهید داشت و به جای آن ٬احساس مسئولیت را جایگزین خواهید کرد اما درست در زمانی که قصد دارید فضایی مثبت در پیرامون خود ایجاد کنید. اطرافیان با گلایه ها و شکایات و درد دلهایشان شما را بمباران خواهندکرد. اینکه شما دست از گله و شکایت بردارید کافی نیست . باید از گوش دادن به گلایه های دیگران نیز خود داری کنید. افکار منفی و گله و شکایت از زندگی و روزگار مثل سیگار ٬ ریه های کالبد ذهنی و عاطفی شما را خراب می کند. دود سیگار دیگران هم همین کار را خواهد کرد ٬ پس مراقب باشید دیگران با گله و شکایت و یا درد دل های بی مورد فضای ذهنی عاطفی شما را آلوده نکنند. تمرکز ذهنی عاطفی شما به هر سو باشد کشتی زندگی شما نیز به همان سو خواهد رفت . پس به چیزی که نمی خواهید ٬ فکر نکنید و احساستان را درگیر آن نکنید تا به سوی آن کشیده نشوید فکر نکردن به چیزی که نمی خواهید به این معنا نیست که مشکلات، خطرات و تهدید ها را بررسی نکنید بلکه به این معناست که احساس خود را درگیر آن نکنید و فقط به میزانی که لازم است ٬ وقت و انرژی صرف آن کنید ٬ بدون ترس و نگرانی و هر فکر منفی دیگر. سطل زباله بد بوی داخل آشپزخانه یک واقعیت است اما شما هرگز درب آن را باز نمی گذارید و سر خود را بالای آن نمی گیرید تا پس از هر نفس عمیق ناله سر کنید که خدایا این چه مصیبتی است . شما هر گز زباله ها را در خانه خود پراکنده نمی کنید. قطعا هر شب درب کیسه زباله را گره زده و آن را از خانه خارج می کنید. شما حتی اجازه نمی دهید همسایه ها زباله هایشان را داخل یا جلو منزل شما خالی کنند. پس همین کار را نیز با خانه درون خود انجام دهید و اجازه ندهید آلوده شود . افکار منفی خود را تکرار نکنید ٬ نه برای خود و نه برای دیگران به هر مشکلی به چشم یک چالش بنگرید که قرار است به شما درسی بدهد یا شما را قوی تر کند . رشد کنید و آن مشکل را پشت سر بگذارید. ثروتمندان هیچ وقتی را صرف گله و شکایت و منفی بافی نمی کنند. ثروتمند باشید.

از دست ندهید :   قدرت فوق العاده اندیشه متمرکز!

 

تمرین به مدت یک هفته:

به مدت یک هفته مراقب افکار و احساسات خود باشید . ممکن است در طول روز بار ها بطور ناخودآگاه اقدام به گلایه ٬ سرزنش و یا توجیه کردن نمایید. اگر خود را در حین ارتکاب این اعمال یافتید با ملایمت و آرامش و بدون احساس گناه با خود صحبت کنید و به خود یادآور شوید که شما خالق زندگی و سرنوشت خویش هستید . این شمایید که جهان خود را میسازید. به خود یادآور شوید که هر چند هنوز کنترل کاملی بر شرایط و وقایع ندارید اما هر چه بیشتر رشد کنید کنترل شما نیز بیشتر خواهد شد ٬ پس صبور باشید و بدانید که اگر با فرایند زندگی همراهی و همکاری کنید زندگی نیز با شما همکاری خواهد کرد نقطه کنونی خود را در دفتر چه ای ثبت کنید تا در آینده بدانید چقدر پیشرفت کرده اید . هر هفته سراغ دفترچه بروید و میزان تغییرات و پیشرفت جنبه های ذهنی و شخصیتی خود را یادداشت کنید یادتان باشد هیچ ویژگی و قابلیتی بدون تمرین بدست نخواهد آمد. دانستن فقط گام اول است . یادگیری بدون بکارگیری ارزشی نخواهد داشت.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 3.6]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *