پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

پیشرفت در زندگی نیازمند ایجاد تغییر در عادت های ماست . عادت های جدید به سادگی یا در طی یک شب ایجاد نمیشوند . هرچند با کمی اراده و تعهد میتوان تغییرات کوچک ، مثبت و کنترل پذیری در هر روز ایجاد کرد و شما میتوانید تغییرات ایجاد شده در خوشبختی و تندرستی تان را به وضوح مشاهده کنید.

سعی کنید این ۱۴ روش را در دو هفته آینده به کار بگیرید تا شاهد تجربه ۱۴ روز پیشرفت در زندگیتان باشید که به شما کمک خواهد کرد تا در فرکانس بالاتری نوسان کنید و شمارا به زندگی ایده آل تان نزدیکتر خواهد ساخت.

پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

1- از کلماتی که شمارا سر شوق می آورد استفاده کنید

دفعه بعدی که کسی از شما پرسید حالتان چطور است به جای اینکه بگویید عالی یا بسیار خوب ، درعوض بگویید که شما چقدر خوشحال یا هیجان زده هستید . درباره چیزی که اتفاق افتاده و قدردان آن هستید حرف بزنید . این باعث بهتر شدن روحیات و همچنین افزایش شادی شما خواهد شد.

2- هرروز چیز جدیدی را امتحان کنید.

اولین تجربه ، جرقه الهام و کنکجکاوی است . پس تلاش کنید تا تجربه جدیدی در هر یک از ۱۴ روز بعدی داشته باشید . این تجربه می تواند چیز کوچک ولی قابل توجهی مثل مکالمه با یک غریبه یا مزه کردن یک غذای جدید باشد . همچنین می توانید از یک محل جدید بازدید کنید یا یک سرگرمی جدید را شروع کنید یا یک تغییر در خانه تان ایجاد کنید.

3- یک ساعت در روز به یکی از اشتیاق هایتان اختصاص رهید.

همه درگیر مسایل زندگی هستند و مشغله زیادی دارند ، ولی شما میتوانید هرروز یک ساعت را به یک سرگرمی خاص اختصاص دهید . مثلا میتواند در مورد مذهب ، موسیقی ، ورزش یا مطالعه در یک زمینه خاص باشد . روی چیزی زمان بگذارید که واقعا به آن اهمیت می دهید و توجه کنید که آن چقدر معنا و مفهوم به زندگی شما اضافه می کند و چقدر باعث پیشرفت در زندگی تان میشود .

از دست ندهید :   1 و تنها پیش نیاز برای موفقیت چیست؟

4- با همه به خوبی رفتار کنید.

مودب باشید حتی با کسانی که دوستشان ندارید. به همه کسانی که با آنها روبه رو می شوید ، احترام ، مهربانی و دلسوزی خود را نشان دهید . نه بخاطر اینکه آن ها آدم های خوبی هستند  ، به این دلیل ک شما انسان خوبی هستید . شما احتمالا در ۱۴ روز اینده  از اینکه خشونت و نامهربانی در اطراف شما چطور شروع به کم رنگ شدن می کند متعجب خواهید شد .

5- هرروز از شر چیزی خلاص شوید.

همه ما با اشیاء بی مصرف احاطه شده ایم . هر روز سعی کنید چیزهایی که دیگر به آنها نیاز ندارید را از خود دور کنید . در ابتدا ممکن است مقاومت کنید ولی خیلی زود درخواهید یافت که این روش زندگی چقدر آسان تر است . بهترین منفعت این کار این است که شما محل بهتری برای چیزهایی که لازم ندارید پیدا خواهید کرد (مثلا اهدای آن ها به خیریه ویا بخشیدن آن ها به یک دوست) .

 

6- هر روز ، روزی یک ساعت روی یک هدف بلند مدت کار کنید .

هر هدف بزرگ را به ۱۴ هدف کوچکتر تقسیم کنید وهر روز روی یک قسمت آن کار کنید (تقریبا  یک ساعت در روز) این گام های کوچک به آرامی ولی با اطمینان خاطر شما را به سمت هدف تان راهنمایی میکنند و به طرز شگفت آوری در تبدیل شدن آرزوهای بزرگتان به موفقیت تاثیر گزار هستند .

۷.هروز یک بخش از یک کتاب خوب را مطالعه کنید .

اینکه بیشتر زمان خود را به کسب اطلاعات در فضای آنلاین بگذرانید وسوسه انگیز است . ولی هم کتابهای چاپی و کلاسیک و هم رمان های معاصر هردو ابزارهای بسیار مناسبی برای تقویت تخیل  هستند . زمان کمی را برای خواندن یک بخش در هرروز اختصاص دهید . مثلادر طول زمان ناهارتان و یا شب قبل از رفتن به رخت خواب میتواند زمان مناسبی .

از دست ندهید :   3 لازمه ی خوشبختی را با نیروی اندیشه جذب کنید!

۸.هرشب ده دقیقه قبل از خواب را به بررسی بازتاب چیزهایی که به خوبی پیش رفته اند اختصاص دهید .

میتواند اهدافتان را بنویسید تا مطمئن شوید در طول روز کارهایی را که از انجام آن ها لذت میبرید را انجام داده اید یا نه. نوشته هایتان میتواند درباره نشانه های رشد و پیشرفت شخصی خودتان باشد ویا لحظات زیبایی که در ارتباط با دیگران تجربه کردید .

۹.هرروز به یک نفر اهمیت بدهید.

در هر یک از ۱۴ روز آینده یک نفر را بیابید که مدتی است با او صحبت نکرده اید (یا حتی کسی که هیچ وقت نمی شناخته اید) برای آن ها پیام بفرستید یا با آن ها صحبت کنید . هرکس پیشنهاد خاصی برای موفقیت دارد و این ایزار ها و تغییرات کوچک بیش از آن که تصور کنید سبب تغییر زندگی تان میشود!

10- رابطه ای که دائما به شما آسیب میرساند را رها کنید.

با خودتان در مورد افرادی که واقعا شما را تشویق میکنند ، محرک شما هستند ، و شما را شاد میکنند صادق باشید و ببینید آیا افراد سمی ، با عزت نفس پایین و خودخواه و ستمکار در اطرافتان وجود دارد یا نه. و با خود فکر کنید چگونه به چنین افرادی اجازه بودن در زندگیتان را میدهید.

11- هروز یک کار خوب و متفاوت انجام دهید.

فکر کردن به اینکه چطور میتوان مهربان بود جالب است! راه های بی شماری برای اینکار وجود دارد ! شما ممکن از کودک یکی از بستگان نگه داری کنید و یا به یک غریبه چیزی تعارف کنید ، کمی بیشتر از وظیفه تان کار انجام دهید و یا مقداری غذا برای کسی که نیازمند است بخرید.

۱۲.هروز صبح به مدت پنج دقیقه با خود عبارات مثبت را تکرار کنید.

از دست ندهید :   چرا بخشیدن خودتان و دیگران ضروری است؟

ممکن است شما همین الان درحال گفتن این عبارات مثبت باشید . ولی به یاد داشته باشید آن ها وقتی موثر و قوی هستند که بارها ، خالصانه و با تمرکز تکرار شوند . شما آزادید خودتان کلمه هایتان را انتخاب کنید ولی فقط عباراتی را انتخاب کنید که احساس میکنید آن ها  قدرت بسیار زیادی دارند .

۱۳.کاری که از انجام آن میترسید را انجام دهید.

سعی کنید از یک باور محدود که سبب ترس شما شده و شما را از اقدام و عمل کردن باز میدارد رهایی یابید. ممکن است شما گرفتار اشتباهات اساسی در مورد باورهای خود ، هوش خود ، استعداد خود و جذابیت خود و یا هر آنچه که سزاوار آن هستید شده باشید . پیدا کردن منشا چنین اعتقاداتی که از کجا آمده اند و چطور پیوسته ادامه میابد و مبارزه با آنها را در برنامه ۱۴ روز آینده تان قرار دهید.

پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

پیشرفت در زندگی در ۱۴ روز

۱۴.هروز پانزده دقیقه را به تمرین و مراقبت از خود اختصاص دهید.

در آخر هرروز پانزده دقیقه را صرف خود و مهربانی کردن به خود کنید . یوگا انجام دهید ، دوش بگیرید ، به چیزهایی که منابع انرژی تان را تخلیه میکند نه بگویید ، خود را مهمان کنید ، و به خاطر داشته باشید شما  واقعا سزاوار عشق هستید!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 16 میانگین امتیاز: 3.6]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *