چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟

چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟

چه چیزی در ذهن دارید؟

در این مطلب می آموزید چرا آنچه که در ذهن دارید و به آن فکر می کنید، عمل می کنید یا احساس می کنید تبدیل به آن چیزی می شود که هستید.

انرژی قدرت است

اندیشه انرژی است و انرژی قدرت است. اما از آنجایی که همه علوم و فلسفه های جهان به جای خود انرژی، در مورد آنچه از این انرژی خلق شده صحبت می کنند و آن را بررسی می کنند، دنیا محدود به معلول ها شده و علت ها نادیده گرفته شده اند یا به درستی درک نگردیده اند.

جهان تا به حال به این معلول ها توجه کرده تا حدی که معلول ها نام هایی دارند که همه ما با آن ها آشنا هستیم کسی کاری به این ندارد که چه عاملی سبب شد که این ها وجود خارجی پیدا کنند.

ما در اینجا می خواهیم این فرآیند را معکوس کنیم. این سیستم تنها به علت توجه دارد و نامه های دریافت شده از دانشجویان به حکایت بسیار جالبی اشاره دارد. نشان می دهد که آن ها علل را پیدا می کنند و اینگونه به سلامتی، هماهنگی، فراوانی و هر چیز دیگری که ممکن است برای رفاه و سعادت آنها خوب باشد، دست پیدا می کنند.

چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟

چرا تبدیل به آنچه که در ذهن دارید میشوید؟

زندگی، خودش گویا و راهنمایی کننده برای جذب خواسته های ماست و کار ما این است که خود را به انسانی سازنده و هماهنگ با قانونمندی های نظام هستی تبدیل کنیم. غم، فلاکت، بدبختی، بیماری و فقر متعلق به انسان نیستند و با این سیستم ما پیوسته آن ها را کنار می زنیم و حذف می کنیم. اما این فرآیند حذف کردن نیازمند آن است که از انواع محدودیت ها عبور کنیم. کسانی که افکار خود را تقویت و پاک کرده اند، نیازی ندارند که نگران میکروب ها و بیماری باشند. و آن هایی که قانون فراوانی را درک می کنند، بلافاصله به فراوانی می رسند.

اینگونه است که تقدیر و سرنوشت و بخت و اقبال به همان راحتی که ناخدا کشتی را کنترل می کند و راننده قطار، قطار را کنترل می کند، کنترل می شوند.

از دست ندهید :   3 قدم نهایی برای تبدیل رویا به واقعیت!

در شروع این دوره در مطلب “آشنایی با دنیای درون” ارتباط دنیای درون انسان با ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه را بررسی کردیم و سپس در مطلب “راز قدرت درون انسان را کشف کنید!” آموختیم که چگونه باید منبع قدرت درونمان را بشناسیم و اولین تمرین این دوره رایگان را انجام دادیم. اگر هنوز این مطالب را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد میکنیم آن ها را از دست ندهید.

خلاصه ای در مورد ذهن و مرکز تولید انرژی در بدن

  • دستگاه مغزی نخاعی ما اندام ضمیر خودآگاه است.
  • دستگاه عصبی ما اندام ضمیر ناخودآگاه است که شبکه خورشیدی در مرکز آن قرار گرفته است.
  • شبکه خورشیدی نقطه مرکزی توزیع انرژی است که بدن پیوسته آن را خلق می کند و آن را به سمت محیط می تاباند.
  • این انرژی از سوی اندیشه خودآگاه می تواند کنترل شود.
  • می توانیم با متمرکز شدن روی شرایطی که می خواهیم در زندگی مان خلق کنیم، شبکه خورشیدی را پیدا کنیم.
  • این توزیع انرژی در بدن می تواند تحت تأثیر افکار نادرست، ناهماهنگ و انتقادی با مشکل رو به رو شود.
  • هر بیماری ای که به سراغ انسان می آید ناشی از بروز این مشکل در توزیع انرژی است.
  • با توجه کردن به منبع واقعی قدرت، می توان ترس را برای همیشه کنار گذاشت.
  •  “خرد جهانی” اصل خلاق عالم هستی است که از قدرت و دانش بی انتهایی برخوردار است.

چه چیزی بدن و ذهن ما را کنترل می کند؟

شخصیت شما در برگیرنده خصوصیات فردی، عادت ها و ویژگی های بارز شماست و همه اینها نتیجه روش فکری سابق شما هستند. اما با “من” واقعی ارتباطی ندارند.
وقتی می گوئید “من” فکر می کنم، کلمه “من” به ذهن شما می گوید که فکر خواهد کرد.  وقتی می گوئید “من” میروم، “من” به بدن فیزیکی شما می گوید که کجا، خواهد رفت. ماهیت طبیعی این “من” معنوی و روحانی است. اگر گیج شده اید نگران نباشید. اگر چند بار این مطلب را مطالعه کنید و به آن فکر کنید حقیقت آن را متوجه خواهید شد.

چه چیزی بدن و ذهن ما را کنترل می کند؟

چه چیزی بدن و ذهن ما را کنترل می کند؟

این “من” چیزی است که بدن و ذهن را هم کنترل و هم هدایت می کند. چیزی است که مشخص می کند جسم و ذهن چه خواهند کرد و چگونه رفتاری خواهند داشت.

وقتی ماهیت اصلی این “من” را درک می کنید، از قدرتی برخوردار می شوید که بزرگتر از هر چیزی است که شناخته اید.

از دست ندهید :   تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت

یکی از بهترین عبارات تاکیدی مثبت که می توانید استفاده کنید این است که “می توانم آنچه خواهم بود بشوم“. این عبارت اراده را تقویت می کند و به شما امکان می دهد قدرت خود را درک کنید. هر بار که این را تکرار کنید، بیشتر متوجه می شوید که این “من” کیست.
سعی کنید، ماهیت اصلی “من” را درک کنید.  اگر این کار را بکنید، آسیب ناپذیر می شوید. به شرطی که هدف های سازنده و هماهنگ با اصل خلاق عالم هستی داشته باشید.

برای بهترین بهره برداری از این تاکید مثبت پیوسته، شب و صبح و در طی روز آن را تکرار کنید. آنقدر این کار را بکنید تا به بخشی از شما تبدیل شود، تبدیل به عادت شود.

تا زمانی که این کار را به طور کامل انجام ندهید، بهتر است اصولاً آن را شروع نکنید. زیرا روانشناسی مدرن به ما می گوید وقتی کاری را شروع می کنیم اما آن را تمام نمی کنیم و یا تصمیمی می گیریم و پایبند آن باقی نمی مانیم، عادتی برای شکست ایجاد می کنیم.
از این رو اگر قصد ندارید کاری بکنید، آن را شروع نکنید. اما اگر کاری را شروع کردید، هرطور شده آن را به پایان ببرید. اگر تصمیم گرفتید کاری بکنید، آن کار را انجام بدهید. به هیچ چیز و هیچ کس اجازه دخالت ندهید.

همیشه در ابتدا با چیزهای کوچک شروع کنید که می دانید از عهده انجام دادن آن ها بر می آیید و به تدریج بر دامنه عمل و تلاش خود بیافزایید.

هرگز و در هیچ شرایطی اجازه ندهید “من” شما خدشه دار شود. به این ترتیب سرانجام به این نتیجه می رسید که می توانید خودتان را کنترل کنید و با آنکه تعداد زیادی از مردم به این نتیجه رسیده اند که کنترل کردن یک سازمان راحت تر از کنترل کردن خود است، وقتی بیاموزید که خودتان را کنترل کنید خواهید دید که دنیای درون، دنیای بیرون را کنترل می کند. اینگونه به آنچه می خواهید می رسید. این آنقدرها عجیب نیست و بر خلاف آنکه ممکن است در ظاهر به نظر برسد، غیر ممکن  هم نیست.

کافی است به این موضوع توجه داشته باشید که دنیای درون به وسیله “من” کنترل می شود. و این “من” بخشی از “من” کل،  یعنی خرد جهانی، یا آگاهی کل است که آن را خدا می نامیم. این مطلبی است که همه ادیان و نیز علوم مختلف درستی آن را تایید کرده اند.

از دست ندهید :   زبان بدن عمدی چیست؟

هربرت اسپنسر، نویسنده و فیلسوف می گوید:

“از جمع همه اسراری که ما را احاطه کرده اند چیزی از این روشن تر نیست که ما در هر لحظه در حضور یک انرژی بی انتها و ازلی هستیم که همه چیز از آن ایجاد می شود”

همیشه بشر به قدرتی نامرئی اعتقاد داشته است، قدرتی که همه چیز از آن نشأت گرفته و خلق شده است.

ضمیر خودآگاه از قدرت اراده برخوردار است و می تواند انتخاب کند که کدام روش را برای حل مشکلات برگزیند. ضمیر ناخودآگاه بخشی از منبع و منشأ همه قدرت هاست و لزوماً نمی تواند انتخاب کند. اما منابعی بی انتها در اختیار دارد و می تواند از طریق ضمیر خودآگاه نتایج واقعی خلق کند.

در مطلب “تنها عده معدودی اندیشه درستی دارند!” یک گام عملی برای رسیدن به آزادی ذهنی برخواهید داشت. این مطلب را نیز از دست ندهید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 27 میانگین امتیاز: 3.6]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *