چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟

چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟

واقعا چه احساسی نسبت به افراد موفق و ثروتمند دارید؟ اکنون شما با مطالعه 5 فایل گذشته ثروت یک قدم به داشتن ذهن ثروتمند نزدیک تر شده اید ( میتوانید لینک مطالب گذشته را در ادامه این مقاله ببینید) زیرا:

 • شما بخاطر وجود فرصت های کوچک و بزرگ در زندگیتان احساس رضایت و خشنودی می کنید و از تهدید ها و چالش ها نمی هراسید.
 • انتخاب ها و تصمیم گیری های شما با امید و یا حتی با اطمینان همراه است نه با ترس و تردید.
 • شما از اشتباهات گذشته درس می گیرید و می دانید اشتباه کردن جزئی از موفقیت و پیشرفت است.
 • هنگام رو برو شدن با چالش ها و مشکلات بجای نگرانی از نشدن “ها به خود می گویید : ” اگر شد چه ؟
 • از تغییر استقبال می کنید و اجازه نمی دهید ترس ٬ شما را متوقف کند ( بترس ولی انجام بده ).
 • وقتی تصمیم به انجام کاری جدید می گیرید ٬ پس از انجام تحقیقات و مطالعات لازم ٬ به جای این دست و آن دست کردن برمی خیزید و اقدام می کنید.

مثبت اندیشی به معنی انکار کردن بدی ها و منفی ها نیست . بلکه تمرکز نکردن بر آنهاست.
یک ذهن پرورش یافته بخشی از تمرکز و توجه خود را بر اهداف و خواسته ها متمرکز می کند و بخشی دیگر را بر زیبایی ها و جنبه های مثبت زندگی.

فرد مثبت اندیش در مواجهه با موقعیت های نا مطلوب و ناخواسته و نیز هنگام روبرو شدن با زشتی ها و منفی ها بجای بستن چشم ها و انکار آنها رویکردی منطقی و کنترل شده در پیش می گیرد. به همان میزان که لازم است تمرکز و انرژی خود را صرف آَنها می نماید. سپس به راه خود ادامه میدهد
گاه مشکلات و منفی ها به این سادگی دست از سر ما برنمی دارند . مانند خانه ای که دائم در معرض گرد و غبار است و هر روز باید تمیز و گرد گیری شود.
در چنین شرایطی شخص علاوه بر پاکسازی روزانه ذهنی و عاطفی باید سعی کند روند تدریجی تغییر در برنامه های کنترل کننده ضمیر ناخود آگاه خویش را در پیش گیرد. مثبت اندیشی یک رویکرد متفاوت است؛ تمرکز بر رویا ها بجای آرزو ها و ای کاش ها، تمرکز بر فرصت ها بجای تهدید ها، تمرکز بر راه حل بجای تمرکز بر خود مشکل، تمرکز بر داشته ها بجای نداشته ها، تمرکز بر ثروت بجای فقر، تمرکز بر هدف بجای مسیر، تمرکز بر خواسته های واقعی بجای تمرکز بر مواضع خودخواهانه، درک خطر بجای انتخاب ترس و ده ها مورد دیگر.
یادتان باشد که تمرکز نکردن ٬ به معنی ندیدن و توجه نکردن نیست بلکه هزینه کردن درست و به جای انرژی ذهنی و عاطفی در مسیریست که به شما احساس شادی و خوشبتخی می دهد. در ادامه مباحث کسب ثروت برای داشتن یک ذهن ثروتمند با فایل ششم ثروت با ما همراه باشبد.

از دست ندهید :   چگونه آینده ی خود را بسازیم؟

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ” و “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

از دست ندهید :   چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟

 

ششمین فایل ثروت

مورد ششم بسیار ساده و ملموس است و شناسایی آن کار سختی نیست. ثروتمندان افراد پولدار و موفق را تحسین میکنند. آنها که ذهنی فقیر دارند ٬ از افراد پولدار و موفق متنفر هستند. صد ها فیلم سینمایی گواه این مورد است. پولدارهای بد ٬ فقرای خوب و شریف. رابینهود ٬ تایتانیک و صدها داستان دیگر که سعی دارند فقرا را شریف و پولدارها را دزد نشان دهند. شاید ملموس ترین تجربه در مورد کسانی باشد که ماشینهای مدل بالا سوار می شوند.

فقرای زیادی هستند که به خط انداختن روی ماشین های مدل بالا علاقه دارند. این مسئله ریشه در آموزه های اجتماعی و سیستم فرهنگی شخص دارد. چه بسیار فقرا که نمی دانند شرافت و خوبی ریطی به پول ندارد و به تربیت انسان مربوط است. اگر در اعماق ذهن و احساستان ٬ در مخفی ترین زوایای قلبتان از ثروتمندان و پولدارها نفرت داربد ٬ اگر با دیدن افراد موفق حس حسادت در شما بیدار شود، حتی اگر لبخند بزنید و تبریک بگویید ٬ آنگاه شما راه خود را برای ثروتمند شدن ناهموار کرده اید.

از دست ندهید :   چگونه برنامه ریزی کنیم؟ | 5 گام برای رسیدن به موفقیت

اگر شما از صمیم قلب افراد موفق و ثروتمند را تحسین می کنید ٬ این ویژگیها را نیز به جعبه ابزار خود اضافه کنید:

 • مثبت اندیش باشید.
 • قابل اعتماد و مسئولیت پذیر باشید.
 • مصمم و پر تلاش باشید.
 • پر انرژی باشید.
 • ارتباطات خوب و موثر داشته باشید.
 • تخصص و تجربه خود را در زمینه کاریتان بالا ببرید.
 • به عنوان یک تمرین هر جا فردی موفق یا ثروتمند دیدید او را تحسین کنید.
 • اگر خانه یا ماشینی زیبا دیدید آن را تحسین کنید و برای صاحبش خوشبختی و سعادت بیشتر طلب کنید.

با این کار ٬ بصورت ناخودآگاه، قانون جذب را به نفع خود به کار انداخته اید.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 4 میانگین امتیاز: 3.8]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *