چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست؟

چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست؟

می گویند اگر در زندگی تان بیشتر بخندید ، ارتباطات خاصی خواهید ساخت و وضعیت سلامتتان هم بهتر خواهد شد. خنده موثر ترین و واگیردار ترین روش ایجاد حس خوب در خودمان واطرافیانمان است. در ادامه مطلب با فواید بیشتر خنده همراه وبسایت “خودباور” باشید.

یکی از کمدین های آمریکایی داستانی درباره دورانی که پدرش او را به گشت های خرید محلی می برده  تعریف می کرد. پدرم فروشنده علائم نئونی بود؛ او عاشق داستان های خنده دار بود و از هر فرصتی استفاده می کرد تا برای مشتری هایش (البته آنهایی که ظرفیت شوخی داشتند.) یکی از این داستان ها را تعریف کند. اغلب وقتی به ماشین بر میگشتیم پدرم می گفت: “شاید چیزی به اون آدم نفروختیم، اما در عوض حسابی خندیدیم.”

خنده خاصیت مغناطیسی دارد. وقتی بچه بودیم و به پارک می رفتیم، به سمت بچه هایی جذب می شدیم که به نظر می آمد بیشتر به آنها خوش گذشته است. (گفته می شود که کودکان زیر 5 سال روزانه بین 20 تا 100 دقیقه می خندند.) وقتی نوجوان بودیم هم همیشه می خواستیم با دوستانی وقت بگذرانیم که باعث خنده ما می شدند. بعدها هم در دفتر کارمان، اغلب دلمان می خواهد با گروه شلوغ و خندان همکاران همنشین شویم تا اینکه با همکاران کم حرف یا رئیسی که در حضورش معذب هستیم احاطه شویم.

از دست ندهید :   چگونه یک زندگی موفق داشته باشیم: 13 راهکار از موفق ترین افراد جهان

به خاطر دارم که در دوران کالج (در نیویورک) با یک دانش آموز ایتالیایی آشنا شدم. دوستی ما کوتاه بود اما آنقدر درباره تجربه مشترک خارجی بودن و درک نکردن فرهنگ اجتماعی آمریکایی خندیدیم که ارتباط عمیقی میانمان شکل گرفت. هنوز اسمش را به خاطر دارم. و به جرات می توانم بگویم که اگر باز بعد از 30 سال ببینمش، دوستیمان به قوت خود باقی است.

 

چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست؟

چرا خنده بر هر درد بی درمان دواست؟

 

علاوه بر این خنده می تواند ارتباط ویژه ای میان افراد ایجاد کند. زن و شوهری را می شناختم که 15 سال از زندگی مشترکشان می گذشت. اطرافیان هر 2 آن ها را آدم هایی جدی و کوشا می دانستند و هیچ یک از دوستانشان آن ها را به شوخ طبعی نمی شناختند. روزی یکی از آنها به من گفت:”مردم مشخصا ما را آدم های بامزه ای نمی دانند. اما ما همیشه درحال خنداندن یکدیگریم.”

از دست ندهید :   لذت کمک به دیگران

خنده هم مثل خمیازه کشیدن واگیر دار و غیر قابل کنترل است. فقط کافی است بیننده یا شنونده قهقهه خنده دیگران باشید؛ کنترل تنفس ، صدا و عضلات چهره تان را قطعا از دست می دهید. حتی پیش از این که متوجه شوید، خود را در حال خندیدن می یابید و حس سبکی، پر انرژی شدن و شادی به سراغتان می آید.

خنده برای سلامتی هم مفید است. وقتی می خندیم، فشار خونمان کاهش می یابد، خون و اکسیژن از عروق قلبی مان راحت تر عبور می کنند و گلوبول های سفیدمان برای مقابله با ویروس و سرطان افزایش می یابند.

چند وقت پیش از خودم پرسیدم که چه چیزی باعث شد کار تحقیقاتی را رها کنم و به عنوان یک پزشک و معلم راهم را ادامه دهم. وقتی خوب فکر کردم، فهمیدم که بخشی از این تصمیم به این دلیل بوده است که کار به عنوان یک پزشک، مداوما در ارتباط مستقیم با مردم است. همین ارتباط ، خنده و شادی بیشتری از کار بر روی تحقیقات محدود آزمایشگاهی به همراه داشت. پس مسیر شغلی ای را انتخاب کردم که بستر خنده در آن فراهم بود و به شادی ، تعاملات اجتماعی و وضعیت سلامت بهتر منتهی می شد. من این تصمیم را گرفتم و هرگز هم پشیمان نشدم. شما چطور؟

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *