چرا ذهن شرطی میشود؟

چرا ذهن شرطی میشود؟

اگر طرح کلی که از پول ٬ ثروت ٬ موفقيت و … در ضمير ناخوآگاه شماست با اهداف و خواسته های شما تطبيق نيافته باشد ٬ نتایج مطلوب شما به دست نخواهد آمد . گاهی رسوخ به ناخودآگاه آسان نيست .

پس چگونه می توانيم بفهميم که آن طرح ٬ در ذهن ما چگونه است؟

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟” و “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

با نگاه کردن به اوضاع بيرونی زندگيمانزندگی بيرونی انعکاس دنيای درون ماست . انعکاس عميق ترین احساسات نهفته ما . انعکاس ذهن شرطی شده ما پس با تحليل جنبه های مالی زندگی و نيز با گذر به خاطرات کودکی ٬ تا حد زیادی می توانيم به طرز تفکر نهفته خود در مورد پول پی ببيریم . لازم است ابتدا کشف کنيد که در ناخودآگاهتان چه خبر است ، احساسات عميق شما چه می گویند و سپس آنها را ریشه یابی کنيد اگر به این نتيجه رسيدید که این افکار و الگوها برای شما ناکارآمد و غير ضروری است ٬ وقت آن رسيده که آنها را رها کنيد و به مرحله بعدی گام نهيد .

پيش از ورود به جاده تغيير ٬ ترس های خود را رها کنيد . ترس از شکست و ترس از دست دادن همه چيز پس از موفقیت . هدفتان از پولدار شدن کسب امنيت نباشد چون در آن صورت همه مسير را با حس ترس و نا امنی طی خواهيد کرد ممکن است از گذشته مالی خودتان و یا رویکردهای مالی والدین و اطرافيان خشمگين باشيد . خشم انگيزه ای بسيار قوی است اما اگر با خشم به پول برسيد درنهایت برای رهایی از خشم و کسب آرامش ٬ پول های خود را از دست می دهيد . در غير اینصورت آرامش خود را از دست خواهيد داد .
یک راه برای ثروتمند شدن ٬ الگو برداری از طرز فکر ثروتمندان است . چرا که ثروتمندان  ، ذهن شرطی شده ثروتمندی دارند .
شما چگونه فردی هستيد؟ آیا باورهایتان مانند ثروتمندان است؟ یا افراد متوسط؟ یا حتی افراد ضعيف؟
آیا عادات و رفتارتان مانند ثروتمندان است؟ ( قطعا منظور عادات بد  نيست بلکه عادات و رفتاریست که مبتنی بر حس ثروتمند بودن است )
مثلا در رستوران غذا را با توجه به قيمت آن انتخاب می کنيد یا با توجه به اینکه چه چيزی دوست دارید ميل کنيد؟
آیا شخصيت شما مانند یک فرد ثروتمند است؟ آیا احساس شما نسبت به خودتان مانند یک ثروتمند است؟ :
این جمله را به خود بگویيد : من ” N ” ميليارد تومان پول دارم .
چقدر باور کردنی بود؟
علاوه بر این ها ٬ جنبه های بيرونی ثروتمندان را هم باید کسب کرد و آموخت .
دانش تجارت و مدیریت مالی سرمایه گذاری درست و البته خلاقيت .

چرا ذهن شرطی میشود؟

چرا ذهن شرطی میشود؟

سالهای سال بسياری از ما جملاتی از این دست می شنيدیم :
پول بد است.
پول ریشه همه بدیهاست.
تا کوخی نباشد کاخی هم نيست.
پول علف خرس نيست.
تا دزدی نکنی پولدار نمی شوی.

حتما بخوانید :   قدرت نیایش در جذب هدف

از راه درست نمی توان ثروتمند شد.
پول حرف اول را می زند.
پول ٬ پول را می آورد.
پولدارها ، پولدارتر و فقرا ، فقير تر می شوند.
پول ریشه همه بدیهاست و …

آموزه های مذهبی ، برنامه های تلویزیونی پدر و مادر و جامعه ٬ در تمام سالهای گذشته سرگرم تبليغ ارزشهای منفی پول و پولدار , بوده اند دیده ها را هم به ليست شنيده ها اضافه کنيد :

آیا والدین و اطرافيان ما از پولشان درست استفاده می کردند؟
آیا سرمایه گذاری و خریدهای درستی انجام ميدادند؟
آیا اهل ریسک بودند یا به دنبال امنيت و به فکر روز مبادا؟
آیا پول را آسان به دست می آوردند یا به سختی؟
آیا راحت پول خرج می کردند یا با ترس و محدودیت؟
آیا صحبت در باره پول در خانواده و در ميان اطرافيان لذت بخش و مثبت بود یا همراه با حسرت و کمبود و حتی همراه با مشاجره ؟
اگر مواردی از این دست را تجربه کرده اید به احتمال زیاد بدون اینکه خود بدانيد یا بخواهيد ٬ این شنيده ها و دیده ها ٬ ذهن شرطی شده امروز شما را ساخته اند و همين الگوها به شکل های گوناگون در زندگی شما تکرار می شوند . البته تجربيات شخصی را نباید از قلم انداخت ، دختری که هميشه پول تو جيبی خود را از پدرش ميگيرد ٬ می آموزد که پول در اختيار مردان است و نه زنها . ممکن است ناخودآگاه این شخص ٬ اجازه تلاش برای استقلال مالی را به او ندهد . و یا کسی که دعواهای شدید پدر و مادر بر سر پول را مشاهده کرده و یا شخصی که تجربه سرزنش های والدین در مورد پول را داشته حتی اگر چيزی به یاد نياورد باز هم تحت تاثير این تجربيات خواهد بود .

حتما بخوانید :   3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

اینها مهمترین مواردی بودند که بدون اینکه متوجه آنها باشیم ذهن شرطی شده مارا جهت میدهند . به ذهنتان خوراک مثبت و مفید برسانید تا با بهترین باور ها شرطی شود و انرژی نا محدود کاینات را به زندگی تان سرازیر کند .

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز” مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *