چرا ذهن شرطی میشود؟

چرا ذهن شرطی میشود؟

اگر طرح کلی که از پول ٬ ثروت ٬ موفقیت و … در ضمیر ناخوآگاه شماست با اهداف و خواسته های شما تطبیق نیافته باشد ٬ نتایج مطلوب شما به دست نخواهد آمد . گاهی رسوخ به ناخودآگاه آسان نیست .

پس چگونه می توانیم بفهمیم که آن طرح ٬ در ذهن ما چگونه است؟

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟” و “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

با نگاه کردن به اوضاع بیرونی زندگیمان . زندگی بیرونی انعکاس دنیای درون ماست . انعکاس عمیق ترین احساسات نهفته ما . انعکاس ذهن شرطی شده ما پس با تحلیل جنبه های مالی زندگی و نیز با گذر به خاطرات کودکی ٬ تا حد زیادی می توانیم به طرز تفکر نهفته خود در مورد پول پی ببیریم . لازم است ابتدا کشف کنید که در ناخودآگاهتان چه خبر است ، احساسات عمیق شما چه می گویند و سپس آنها را ریشه یابی کنید اگر به این نتیجه رسیدید که این افکار و الگوها برای شما ناکارآمد و غیر ضروری است ٬ وقت آن رسیده که آنها را رها کنید و به مرحله بعدی گام نهید .

از دست ندهید :   چرا انگیزه نداریم؟ چگونه با انگیزه باشیم؟

پیش از ورود به جاده تغییر ٬ ترس های خود را رها کنید . ترس از شکست و ترس از دست دادن همه چیز پس از موفقیت . هدفتان از پولدار شدن کسب امنیت نباشد چون در آن صورت همه مسیر را با حس ترس و نا امنی طی خواهید کرد ممکن است از گذشته مالی خودتان و یا رویکردهای مالی والدین و اطرافیان خشمگین باشید . خشم انگیزه ای بسیار قوی است اما اگر با خشم به پول برسید درنهایت برای رهایی از خشم و کسب آرامش ٬ پول های خود را از دست می دهید . در غیر اینصورت آرامش خود را از دست خواهید داد .
یک راه برای ثروتمند شدن ٬ الگو برداری از طرز فکر ثروتمندان است . چرا که ثروتمندان  ، ذهن شرطی شده ثروتمندی دارند .
شما چگونه فردی هستید؟ آیا باورهایتان مانند ثروتمندان است؟ یا افراد متوسط؟ یا حتی افراد ضعیف؟
آیا عادات و رفتارتان مانند ثروتمندان است؟ ( قطعا منظور عادات بد  نیست بلکه عادات و رفتاریست که مبتنی بر حس ثروتمند بودن است )
مثلا در رستوران غذا را با توجه به قیمت آن انتخاب می کنید یا با توجه به اینکه چه چیزی دوست دارید میل کنید؟
آیا شخصیت شما مانند یک فرد ثروتمند است؟ آیا احساس شما نسبت به خودتان مانند یک ثروتمند است؟ :
این جمله را به خود بگویید : من ” N ” میلیارد تومان پول دارم .
چقدر باور کردنی بود؟
علاوه بر این ها ٬ جنبه های بیرونی ثروتمندان را هم باید کسب کرد و آموخت .
دانش تجارت و مدیریت مالی سرمایه گذاری درست و البته خلاقیت.

چرا ذهن شرطی میشود؟

چرا ذهن شرطی میشود؟

سالهای سال بسیاری از ما جملاتی از این دست می شنیدیم :
پولبد است.
پول ریشه همه بدیهاست.
تا کوخی نباشد کاخی هم نیست.
پول علف خرس نیست.
تا دزدی نکنی پولدار نمی شوی.

از دست ندهید :   برنامه ریزی به شیوه ی ثروتمندان!

از راه درست نمی توان ثروتمند شد.
پول حرف اول را می زند.
پول ٬ پول را می آورد.
پولدارها ، پولدارتر و فقرا ، فقیر تر می شوند.
پول ریشه همه بدیهاست و …

آموزه های مذهبی ، برنامه های تلویزیونی پدر و مادر و جامعه ٬ در تمام سالهای گذشته سرگرم تبلیغ ارزشهای منفی پول و پولدار , بوده اند دیده ها را هم به لیست شنیده ها اضافه کنید :

آیا والدین و اطرافیان ما از پولشان درست استفاده می کردند؟
آیا سرمایه گذاری و خریدهای درستی انجام میدادند؟
آیا اهل ریسک بودند یا به دنبال امنیت و به فکر روز مبادا؟
آیا پول را آسان به دست می آوردند یا به سختی؟
آیا راحت پول خرج می کردند یا با ترس و محدودیت؟
آیا صحبت در باره پول در خانواده و در میان اطرافیان لذت بخش و مثبت بود یا همراه با حسرت و کمبود و حتی همراه با مشاجره ؟
اگر مواردی از این دست را تجربه کرده اید به احتمال زیاد بدون اینکه خود بدانید یا بخواهید ٬ این شنیده ها و دیده ها ٬ ذهن شرطی شده امروز شما را ساخته اند و همین الگوها به شکل های گوناگون در زندگی شما تکرار می شوند . البته تجربیات شخصی را نباید از قلم انداخت ، دختری که همیشه پول تو جیبی خود را از پدرش میگیرد ٬ می آموزد که پول در اختیار مردان است و نه زنها . ممکن است ناخودآگاه این شخص ٬ اجازه تلاش برای استقلال مالی را به او ندهد . و یا کسی که دعواهای شدید پدر و مادر بر سر پول را مشاهده کرده و یا شخصی که تجربه سرزنش های والدین در مورد پول را داشته حتی اگر چیزی به یاد نیاورد باز هم تحت تاثیر این تجربیات خواهد بود .

از دست ندهید :   ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!

اینها مهمترین مواردی بودند که بدون اینکه متوجه آنها باشیم ذهن شرطی شده مارا جهت میدهند . به ذهنتان خوراک مثبت و مفید برسانید تا با بهترین باور ها شرطی شود و انرژی نا محدود کاینات را به زندگی تان سرازیر کند .

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 17 میانگین امتیاز: 2.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *