چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

در این فایل از سری فایل های ثروت به این سوال مهم که چرا بیشتر افراد، کارمندی و داشتن یک درآمد یا سود محدود و ثابت را میپسندند پاسخ میدهیم. در ادامه مقاله با وبسایت خودباور همراه باشد.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟” و “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟”  مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

از دست ندهید :   کسب و کار خانگی خود را راه اندازی کنید!

یازدهمین فایل ثروت

درآمد یک ثروتمند نتیجه بازده و خروجی کار اوست. فقرا و افراد متوسط ترجیح میدهند یک درآمد ثابت و معین داشته باشند (حقوق). یک ذهن ثروتمند محصول و نتیجه کارش را برداشت میکند اما فقرا و افراد متوسط همواره بدنبال یک آب باریکه و زندگی کارمندی هستند. چرا که جرات ریسک کردن بر سر خود و قابلیت های خود را ندارند.
ویزیتوری که حاضر است درصدی از سود فروشش را به عنوان حقوق بردارد به قابلیت های خود اطمینان دارد. اما ویزیتوری که بدنبال حقوق ثابت باشد ذهنی فقیر دارد چون نمیتواند به نتیجه کار خود اعتماد کند.
چه بسیار دخترانی که بدنبال ازدواج با کارمندها هستند و چه بسیار مشاغل آزادی که بدنبال شغل دولتی می گردند. این افراد یا بر قابلیت های خود تکیه و باور ندارند و یا قابلیت و توانایی های لازم را در خود پرورش نداده اند.
البته هستند کارمندهایی که با تکیه بر قابلیت های خود ٬ بیزنس موفقی هم راه اندازی کرده اند.

شما از کدام دسته و گروه هستید؟
به دنبال آب باریکه و حقوق ثابت؟
و یا به دنبال درآمد هر چه بیشتر ( درآمد هر چه بیشتر بر مبنای عقل و خلاقیت و حساب و کتاب)

از دست ندهید :   عشق برای موفقیت کافی است؟

 

 

چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

 

یادتان باشد اگر کسب و کار خودتان را دارید به این معنا نیست که می توانید تمام درآمد خود را خرج کنید. شما باید برای خود یک پست سازمانی و یک حقوق ثابت تعیین کنید (گویی که خود را استخدام کرده اید). و زندگی خود را بر مبنای آن حقوق ثابت اداره کنید. ما بقی سود کسب و کار شما باید صرف توسعه همان کار یا سرمایه گذاری در کاری دیگر شود. آنگاه شما می توانید از محل سرمایه گذاری جدید نیز سود دریافت کنید و پولش را به خانه ببرید.

یادتان باشد سود هر کسب و کاری با میزان ریسک آن نسبت مستقیم دارد و میزان ریسک پذیری بستگی دارد به خود باوری و قابلیت ها و توانایی های فرد. افراد ثروتمند به تواناییها و ارزشهای خود باور دارند و نیازی به ضمانت و آب باریکه ندارند.
فقرا و افراد متوسط ” وقت” خود را می فروشند و وقت ٬ محدود است. پس اگر درآمد شما بر اساس وقت باشد سودتان نیز محدود خواهد شد. اگر برای دیگران کار میکنید سعی کنید حقوق ماهیانه خود را بر اساس نتابج کارتان دریافت کنید نه ساعاتی که کار میکنید. در غیر اینصورت برای خودتان کار کنید. منظور کاری است که در آن درآمدتان بر اساس وقت و زمان نباشد. بلکه بر اساس نتجه و بازده کارتان باشد.

از دست ندهید :   مغز انسان چگونه کار میکند ؟ | برنامه ریزی مجدد مغز انسان برای موفقیت

یادتان باشد:
سود = درآمدهزینه

پس هزینه های کسب و کارتان را مدیریت کنید. منظور از مدیریت کردن هزینه ٬ کم کردن آن نیست بلکه درست هزینه کردن است. گاه هزینه بیشتر منجر به سود بیشتر خواهد شد.

هر فرد شاغل یکی از این حالات است:

  • کارمند
  • خویش فرما
  • کارفرما
  • سرمایه گذار

اگر برای دیگران کار می کنید و قصد دارید پولدار شوید پس ابتدا باید در جایگاه خویش فرما قرار گیرید و مدتی برای خودتان کار کنید. سپس افراد جدیدی را استخدام کنید و کار خود را توسعه دهید. در این مرحله شما کارفرما خواهید شد. سپس سود اضافه کار خود را در جایی دیگر سرمایه گذاری کنید.
یادتان باشد شما با استخدام دیگران این شانس را به دیگران می دهید که از نردبان موفقیت بالا بروند و همین مراحل را طی کنند.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 1]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *