چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

در این فایل از سری فایل های ثروت به این سوال مهم که چرا بیشتر افراد، کارمندی و داشتن یک درآمد یا سود محدود و ثابت را میپسندند پاسخ میدهیم. در ادامه مقاله با وبسایت خودباور همراه باشد.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟” و “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟”  مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

یازدهمين فایل ثروت

درآمد یک ثروتمند نتيجه بازده و خروجی کار اوست. فقرا و افراد متوسط ترجيح ميدهند یک درآمد ثابت و معين داشته باشند (حقوق). یک ذهن ثروتمند محصول و نتيجه کارش را برداشت ميکند اما فقرا و افراد متوسط همواره بدنبال یک آب باریکه و زندگی کارمندی هستند. چرا که جرات ریسک کردن بر سر خود و قابليت های خود را ندارند.
ویزیتوری که حاضر است درصدی از سود فروشش را به عنوان حقوق بردارد به قابليت های خود اطمينان دارد. اما ویزیتوری که بدنبال حقوق ثابت باشد ذهنی فقير دارد چون نميتواند به نتيجه کار خود اعتماد کند.
چه بسيار دخترانی که بدنبال ازدواج با کارمندها هستند و چه بسيار مشاغل آزادی که بدنبال شغل دولتی می گردند. این افراد یا بر قابليت های خود تکيه و باور ندارند و یا قابليت و توانایی های لازم را در خود پرورش نداده اند.
البته هستند کارمندهایی که با تکيه بر قابليت های خود ٬ بيزنس موفقی هم راه اندازی کرده اند.

حتما بخوانید :   پولدارترین افراد ایران به ترتیب : با معرفی پولدارترین مرد ایران

شما از کدام دسته و گروه هستيد؟
به دنبال آب باریکه و حقوق ثابت؟
و یا به دنبال درآمد هر چه بيشتر ( درآمد هر چه بيشتر بر مبنای عقل و خلاقيت و حساب و کتاب)

 

 

چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟

 

یادتان باشد اگر کسب و کار خودتان را دارید به این معنا نيست که می توانيد تمام درآمد خود را خرج کنيد. شما باید برای خود یک پست سازمانی و یک حقوق ثابت تعيين کنيد (گویی که خود را استخدام کرده اید). و زندگی خود را بر مبنای آن حقوق ثابت اداره کنيد. ما بقی سود کسب و کار شما باید صرف توسعه همان کار یا سرمایه گذاری در کاری دیگر شود. آنگاه شما می توانيد از محل سرمایه گذاری جدید نيز سود دریافت کنيد و پولش را به خانه ببرید.

یادتان باشد سود هر کسب و کاری با ميزان ریسک آن نسبت مستقيم دارد و ميزان ریسک پذیری بستگی دارد به خود باوری و قابليت ها و توانایی های فرد. افراد ثروتمند به توانایيها و ارزشهای خود باور دارند و نيازی به ضمانت و آب باریکه ندارند.
فقرا و افراد متوسط ” وقت” خود را می فروشند و وقت ٬ محدود است. پس اگر درآمد شما بر اساس وقت باشد سودتان نيز محدود خواهد شد. اگر برای دیگران کار ميکنيد سعی کنيد حقوق ماهيانه خود را بر اساس نتابج کارتان دریافت کنيد نه ساعاتی که کار ميکنيد. در غير اینصورت برای خودتان کار کنيد. منظور کاری است که در آن درآمدتان بر اساس وقت و زمان نباشد. بلکه بر اساس نتجه و بازده کارتان باشد.

حتما بخوانید :   راه های پولدار شدن بدون سرمایه : در خانه ، در جوانی و از اینترنت!

یادتان باشد:
سود = درآمدهزینه

پس هزینه های کسب و کارتان را مدیریت کنيد. منظور از مدیریت کردن هزینه ٬ کم کردن آن نيست بلکه درست هزینه کردن است. گاه هزینه بيشتر منجر به سود بيشتر خواهد شد.

هر فرد شاغل یکی از این حالات است:

  • کارمند
  • خویش فرما
  • کارفرما
  • سرمایه گذار

اگر برای دیگران کار می کنيد و قصد دارید پولدار شوید پس ابتدا باید در جایگاه خویش فرما قرار گيرید و مدتی برای خودتان کار کنيد. سپس افراد جدیدی را استخدام کنيد و کار خود را توسعه دهيد. در این مرحله شما کارفرما خواهيد شد. سپس سود اضافه کار خود را در جایی دیگر سرمایه گذاری کنيد.
یادتان باشد شما با استخدام دیگران این شانس را به دیگران می دهيد که از نردبان موفقيت بالا بروند و همين مراحل را طی کنند.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟” مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *