چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

مهم نیست شما چه می خواهید و منطقتان چه می گوید ٬ این ناخودآگاه و احساس عمیق شما نسبت به پول است که حرف آخر را می زند .

قسمت های قبل این سری مقالات را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت” و “کلید تغییر دادن خود چیست؟” مشاهده کنید.

افراد زیادی سعی می کنند رویکردهای مالیشان دقیقا بر عکس آن چیزی باشد که از پدر ٬ مادر یا هر دو آنها به یاد دارند زیرا رویکردهای مالی آنها را مسبب محدودیت ها و شکست هایشان می دانند . اما گاه این تغییر رویکرد ٬ با ” خشم ” یا “نفرت” نسبت به رفتار پدر و یا مادر همراه است . حسی که این افراد نسبت به پول دارند با آن خشم نهفته ٬ درهم آمیخته است .

از دست ندهید :   سحر و جادو برای پولدار شدن

شخصی که پول ٬ در ناخودآگاهش با خشم گره خورده باشد ٬ یا در نگاه داشتن پول به مشکل بر خواهد خورد و یا برای داشتن احساس خوشبختی . اگر انگیزه شما برای رسیدن به پول و موفقیت ٬ ریشه ای چون ترس ( عدم احساس امنیت ) و خشم داشته باشد و یا برای اثبات خودتان باشد ٬ بعید است بتوانید با ثروت و موفقیتتان احساس خوشبختی کنید . و این ٬ نگهداری پول را برای شما سخت خواهد کرد چون حس ترس باعث می شود رویکردها و عملکردهای اشتباهی را برگزینید که در نهایت می تواند منجر به شکست مالی شود .

پس شناسایی حس درونیتان نسبت به ثروت و موفقیت ٬ گام اول در مسیر برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه است تا کنون دو گام عملی معرفی شده است :

گام اول : شناسایی الگوی ذهنی هر فرد در رابطه با مسایل مالی و پول . مقاله (هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت) را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید.

از دست ندهید :   نقش تفکر و اندیشه منطقی در موفقیت

گام دوم : شناسایی اینکه مانع ذهنی فرد در ثروتمند و موفق شدن ریشه در کدام یک از احساسات عمیق او دارد. (که این مطلب در ابتدای همین مقاله بیان شد)

شاید بتوان تمام مقالات کسب ثروت را در چند جمله ساده خلاصه نمود اما پیچیدگی کار در تشخیص جزییات است . تفاوت اصلی ٬ در “دانستن” و “درک کردن” است  . همه تفاوت دریا و اقیانوس را میدانیم اما اگر ناگهان چشمانتان را باز کنید و خود را شناور در میان پهنه وسیعی از آب ببینید ٬ آیا میتوانید بگویید که در دریا هستید یا اقیانوس ؟

بسیاری از ما مطالعات زیادی در شناخت ذهن و روان و مباحثی از این دست داشته ایم و اصطلاحا خیلی می دانیم اما آیا شناخت و درک ما به همان اندازه دانشمان است؟ دانش و دانستن بخودی خود تغییر چندانی در ما به وجود نمی آورد مگر اینکه به شناخت و ادراک تبدیل شود . می توان غذای یک هفته را در یک روز خورد اما نمیتوان آنرا هضم و جذب نمود .

از دست ندهید :   راه‌های جذب ثروت ؛ ۵ راه تست شده برای جذب ثروت

برای تبدیل “دانش” به “شناخت” و “ادراک” ٬ باید آرام پیش رفت و هر قدم را “تجربه” کرد .

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 6 میانگین امتیاز: 3.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *