چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

چرا میخواهید ثروتمند شوید؟

مهم نیست شما چه می خواهید و منطقتان چه می گوید ٬ این ناخودآگاه و احساس عمیق شما نسبت به پول است که حرف آخر را می زند .

قسمت های قبل این سری مقالات را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت” و “کلید تغییر دادن خود چیست؟” مشاهده کنید.

افراد زیادی سعی می کنند رویکردهای مالیشان دقیقا بر عکس آن چیزی باشد که از پدر ٬ مادر یا هر دو آنها به یاد دارند زیرا رویکردهای مالی آنها را مسبب محدودیت ها و شکست هایشان می دانند . اما گاه این تغییر رویکرد ٬ با ” خشم ” یا “نفرت نسبت به رفتار پدر و یا مادر همراه است . حسی که این افراد نسبت به پول دارند با آن خشم نهفته ٬ درهم آمیخته است . شخصی که پول ٬ در ناخودآگاهش با خشم گره خورده باشد ٬ یا در نگاه داشتن پول به مشکل بر خواهد خورد و یا برای داشتن احساس خوشبختی . اگر انگیزه شما برای رسیدن به پول و موفقیت ٬ ریشه ای چون ترس ( عدم احساس امنیت ) و خشم داشته باشد و یا برای اثبات خودتان باشد ٬ بعید است بتوانید با ثروت و موفقیتتان احساس خوشبختی کنید . و این ٬ نگهداری پول را برای شما سخت خواهد کرد چون حس ترس باعث می شود رویکردها و عملکردهای اشتباهی را برگزینید که در نهایت می تواند منجر به شکست مالی شود . پس شناسایی حس درونیتان نسبت به ثروت و موفقیت ٬ گام اول در مسیر برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه است تا کنون دو گام عملی معرفی شده است :
گام اول : شناسایی الگوی ذهنی هر فرد در رابطه با مسایل مالی و پول .
(هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت)
گام دوم : شناسایی اینکه مانع ذهنی فرد در ثروتمند و موفق شدن ریشه در کدام یک از احساسات عمیق او دارد .
(که این مطلب در ابتدای همین مقاله بیان شد)
شاید بتوان تمام مقالات کسب ثروت را در چند جمله ساده خلاصه نمود اما پیچیدگی کار در تشخیص جزییات است . تفاوت اصلی ٬ در “دانستن” و “درک کردن” است  . همه تفاوت دریا و اقیانوس را میدانیم اما اگر ناگهان چشمانتان را باز کنید و خود را شناور در میان پهنه وسیعی از آب ببینید ٬ آیا میتوانید بگویید که در دریا هستید یا اقیانوس ؟
بسیاری از ما مطالعات زیادی در شناخت ذهن و روان و مباحثی از این دست داشته ایم و اصطلاحا خیلی می دانیم اما آیا شناخت و درک ما به همان اندازه دانشمان است؟ دانش و دانستن بخودی خود تغییر چندانی در ما به وجود نمی آورد مگر اینکه به شناخت و ادراک تبدیل شود . می توان غذای یک هفته را در یک روز خورد اما نمیتوان آنرا هضم و جذب نمود .
برای تبدیل “دانش” به “شناخت” و “ادراک ٬ باید آرام پیش رفت و هر قدم را “تجربه” کرد .

از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط‌ شخصی‌ برای دستیابی به هدف - قسمت اول

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “تنها نکته کلیدی برای کسب مهارت” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *