چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز

چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز

در مقاله چرا ذهن شرطی میشود؟ خواندید که : ذهن شما در مورد پول از 3 راه شرطی شده است: اول از طریق آنچه شنیده اید ، دوم از طریق آنچه دیده اید و سوم از طریق تجربیات و رویداد های خاصی که روی عواطف شما تاثیر عمیق گذاشته اند . شنیده هایی مانند: پول بد است ٬ پولدار ها دزد هستند ٬ پول علف خرس نیست ٬ پول ، پول را می آورد ٬ ما فقیر هستیم و ….

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” و “چرا ذهن شرطی میشود؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

از دست ندهید :   ثروتمندان چه شغلی دارند؟

راه تغییر الگوهای ناکارآمد شنیداری: اگر ناخودآگاه شما درگذشته های دور و نزدیک با شنیدن ده ها و صد ها جمله از این دست برنامه ریزی شده، شما باید:

 1. باور های ناکارآمدی که در اعماق ناخودآگاه شما لانه کرده اند را پیدا کنید.
 2. ریشه این باور ها و الگوها را شناسایی کنید .
 3. این باور ها و الگو ها را کنار بگذارید .
 4. الگوهای جدیدی را جایگزین کرده و ذهن خود را با تکرار آنها دوباره برنامه ریزی و شرطی کنید.

مثلا اگر این باور را در خود پیدا کردید که پول درآوردن سخت است ٬ با صدای بلند تکرار کنید: “من به آسانی و با لذت ، پول بدست می آورم”. اگر الگوی شما این بوده که به محض بدست آوردن پول ٬ چاله آن هم کنده می شود ، همواره با صدای بلند تکرار کنید: “هر پولی که وارد زندگی من می شود صرف خواسته های من می شود”. در مورد آنچه دیده ایم می توان به این موارد به عنوان مثال اشاره کرد: (تجربیات ناکارآمد مورد نظر است) سرمایه گذاری اشتباه پدر و مادر ٬ خریدهای اشتباه ٬ معاملات ناموفق ٬ خرید با مشقت و حس بد بجای خرید های لذت بخش و محدودیت های شدید مالی . تغییر الگوهای دیداری : اگر می خواهید تاثیرات منفی ناخودآگاه آنچه از کودکی دیده اید و تجربه کرده اید را برطرف کنید باید :

 1. شیوه و عادات زندگی مالی والدین و سایر افراد تاثیر گذار بر خودتان را شناسایی کنید و مشخص کنید در کدام موارد با آنها هم عقیده بودید و در.کدام موارد مخالف و آیا این عادات و روشها در زندگی خود شما هم هست یا خیر ؟
 2. مشخص کنید این شیوه ها و عادات چه تاثیری بر زندگی مالی شما داشته است .
 3. اگر شما به طور ناخودآگاه از همان شیوه ها و عادات ناکارآمد پیروی می کنید ٬ اکنون آنها را از زندگی خود حذف کنید.
 4. روشی تازه برای خودتان پیدا کنید.
از دست ندهید :   کسب درآمد در منزل؛ 5 گام تست شده برای ثروتمندی

رویداد های خاص همانهایی هستند که تاثیرات عمیق عاطفی بر شما گذاشته اند: مشاجره شدید پدر و مادر سر پول ٬ ورشکستگی خانواده ٬ به سرقت رفتن دارایی شما یا والدینتان ٬ طلاق بر سر مشکلات مالی و … این رویداد ها ممکن است تاثیرات پایداری بر احساس شما نسبت به پول بر جا بگذارند. برای تغییر ذهن شرطی شده باید:

 1. تمام رویداد های مربوط به پول و مسایل مالی که بر عواطف شما تاثیر عمیق داشته را شناسایی کنید.
 2. تاثیراتی که این وقایع بر زندگی مالی شما داشته را شناسایی کنید.
 3. این وقایع مربوط به گذشته شماست و مجبور نیستید آنها را تا ابد با خود حمل کنید.
 4. راهی متفاوت برای زندگی خود بسازید و پولدار شوید.
از دست ندهید :   دیگر از شنبه ها متنفر نباشید!

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *