چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز

چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز

در مقاله چرا ذهن شرطی میشود؟ خواندید که : ذهن شما در مورد پول از 3 راه شرطی شده است: اول از طریق آنچه شنيده اید ، دوم از طریق آنچه دیده اید و سوم از طریق تجربيات و رویداد های خاصی که روی عواطف شما تاثير عميق گذاشته اند . شنيده هایی مانند: پول بد است ٬ پولدار ها دزد هستند ٬ پول علف خرس نيست ٬ پول ، پول را می آورد ٬ ما فقير هستيم و ….

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟” و “چرا ذهن شرطی میشود؟” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

راه تغيير الگوهای ناکارآمد شنيداری: اگر ناخودآگاه شما درگذشته های دور و نزدیک با شنيدن ده ها و صد ها جمله از این دست برنامه ریزی شده، شما باید :

 1. باور های ناکارآمدی که در اعماق ناخودآگاه شما لانه کرده اند را پيدا کنيد.
 2. ریشه این باور ها و الگوها را شناسایی کنيد .
 3. این باور ها و الگو ها را کنار بگذارید .
 4. الگوهای جدیدی را جایگزین کرده و ذهن خود را با تکرار آنها دوباره برنامه ریزی و شرطی کنيد.

مثلا اگر این باور را در خود پيدا کردید که پول درآوردن سخت است ٬ با صدای بلند تکرار کنيد: “من به آسانی و با لذت ، پول بدست می آورم”. اگر الگوی شما این بوده که به محض بدست آوردن پول ٬ چاله آن هم کنده می شود ، همواره با صدای بلند تکرار کنيد: “هر پولی که وارد زندگی من می شود صرف خواسته های من می شود”. در مورد آنچه دیده ایم می توان به این موارد به عنوان مثال اشاره کرد: (تجربيات ناکارآمد مورد نظر است) سرمایه گذاری اشتباه پدر و مادر ٬ خریدهای اشتباه ٬ معاملات ناموفق ٬ خرید با مشقت و حس بد بجای خرید های لذت بخش و محدودیت های شدید مالی . تغيير الگوهای دیداری : اگر می خواهيد تاثيرات منفی ناخودآگاه آنچه از کودکی دیده اید و تجربه کرده اید را برطرف کنيد باید :

 1. شيوه و عادات زندگی مالی والدین و سایر افراد تاثير گذار بر خودتان را شناسایی کنيد و مشخص کنيد در کدام موارد با آنها هم عقيده بودید و در.کدام موارد مخالف و آیا این عادات و روشها در زندگی خود شما هم هست یا خير ؟
 2. مشخص کنيد این شيوه ها و عادات چه تاثيری بر زندگی مالی شما داشته است .
 3. اگر شما به طور ناخودآگاه از همان شيوه ها و عادات ناکارآمد پيروی می کنيد ٬ اکنون آنها را از زندگی خود حذف کنيد.
 4. روشی تازه برای خودتان پيدا کنيد.
حتما بخوانید :   قدرت نیایش در جذب هدف

رویداد های خاص همانهایی هستند که تاثيرات عميق عاطفی بر شما گذاشته اند: مشاجره شدید پدر و مادر سر پول ٬ ورشکستگی خانواده ٬ به سرقت رفتن دارایی شما یا والدینتان ٬ طلاق بر سر مشکلات مالی و … این رویداد ها ممکن است تاثيرات پایداری بر احساس شما نسبت به پول بر جا بگذارند. برای تغيير ذهن شرطی شده باید:

 1. تمام رویداد های مربوط به پول و مسایل مالی که بر عواطف شما تاثير عميق داشته را شناسایی کنيد.
 2. تاثيراتی که این وقایع بر زندگی مالی شما داشته را شناسایی کنيد.
 3. این وقایع مربوط به گذشته شماست و مجبور نيستيد آنها را تا ابد با خود حمل کنيد.
 4. راهی متفاوت برای زندگی خود بسازید و پولدار شوید.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟” مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *