چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

ذهن ناخودآگاه ما در اثر اطلاعاتی که طی سالیان گذشته دریافت کرده برنامه ریزی یا به اصطلاح شرطی شده است . برنامه ریزی قبلی ذهن ناخودآگاه ٬ نوع افکاری را که به ذهن خودآگاه وارد میشود کنترل مینماید افکار و تصاویر ذهنی ٬ احساس ما را بوجود می آورند و احساس ٬ همان کلید اصلی قانون جذب است . احساس مسبب اصلی رفتارها و عملکردهای ماست . احساس  ، انرژی است که وقایع خوب و بد را به سوی ما میکشاند . به قول رابینز ” ترس ” و “لذت ” کنترل کننده های اصلی زندگی یک فرد عادی هستند .

قسمت های قبل این سری مقالات را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی” و “طرح کلی یک ذهن موفق” مشاهده کنید.

اما احساسی به نام ” اشتیاق ” مهمترین عامل موفقیت فردی است که هدفش را دنبال میکند. بدون اشتیاق شما گامهای مؤثری برنخواهید داشت و جهان پیرامون شما سیگنال قدرتمندی از سوی شما دریافت نخواهد کرد . برعکس این قضیه هم صادق است ٬ در قبال مسایل منفی و آنچه که نمیخواهید ٬ احساس زیادی خرج نکنید تا با آنها در گیر نشوید و جذب زندگیتان نشوند . احساس “نفرت ” از هر چیز ٬ آن چیز را به شدت به سوی شما می کشاند . پس به جای ترس از بی پولی و ورشکستگی ٬ به ثروت فکر کنید . این فقط یک گام اولیه است و نه همه فرایند ثروتمند شدن . پس از احساس ٬ اقدام است که مهم است . عملکرد ها و رفتار های ما هستند که نتایج بیرونی را می سازند .
فرمول : برنامه ریزی ، افکار ، احساس ، اعمال ، نتایج ، تکرار افکار…  پس برنامه ریزی مجدد ٬ کلید تغییر در این چرخه است .
در ادامه نحوه برنامه ریزی را بررسی خواهیم کرد :

چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

“در نبرد بین اراده و تخیل ٬ همواره این تخیل است که پیروز است” برخی افراد به این ” اعتقاد ” می رسند که میتوانند و باید ثروتمند شوند . باید موفقیت و خوشبختی را در آغوش بکشند . باید نیرومند و سلامت باشند ٬ باید تغییر کنند و … سپس “اراده” میکنید برای تغییر اما به زودی متوجه می شوند که تغییر ٬ چندان ساده نیست و گویی فقط خودشان را فریب داده بودند . پاسخ اینجاست : مهم نیست شما به چه چیزی معتقد شده اید و یا اراده شما بر چه چیزی است . مهم این است که ضمیر ناخوآگاه شما چه می گوید . “عقاید ” جدید شما وقتی می توانند تغییری بوجود آورند که به”باور” های جدید تبدیل شوند . در نبرد میان احساس عمیق شما و منطقتان احساس شما پیروز می شود .

از دست ندهید :   ۲۱ روش انضباط‌ شخصی‌ برای دستیابی به هدف – قسمت دوم

برنامه ریزی دوباره ضمیر ناخودآگاه (شرطی سازی مجدد ذهن)

ریشه بیشترین مشکلات ما با پول ٬ در دوران کودکی و نوجوانی ماست . در رفتارهای اقتصادی والدین و اطرافیان ما در آنچه که در باره پول می شنیدیم در آنچه که می دیدیم و در آنچه که خود ٬ انجام میدادیم همه اینها ذهن ما را در مورد ” پول ” شرطی کرده اند کمی در خودتان عمیق شوید . آیا با واژه ” پول ” احساس راحتی میکنید؟ یا کمی همراه با احساس گناه یا ترس است؟ شاید هم همراه با نگرانی ٬ یأس ٬ یا هر احساس منفی دیگر . گاهی هم ترکیبی از احساسهای مثبت و منفی .
پیش از آنکه ادامه متن را بخوانید ، دقایقی را صرف اکتشاف در عمیق ترین احساس های خود نسبت به پول کنید .

از دست ندهید :   جادوی ذهن متمرکز

اکنون ادامه راه ؛ اولین مرحله ی برنامه ریزی مجدد ضمیر ناخودآگاه :

گام اول : شناسایی ؛ مانع ذهنی ثروتمند شدن خود را پیدا کنید . به عمیق ترین احساس خود نسبت به پول فکر کنید . اگر با پول راحت نیستید پس ناخودآگاه شما توان لازم برای به دست آوردن و یا نگاه داری پول را نخواهد داشت .

گام دوم : ریشه یابی ؛ ریشه این احساس منفی را پیدا کنید . آیا از شنیده ها و دیده ها و تجربیات زمان کودکی و نوجوانی شماست ؟ هر چه که هست به گذشته ها تعلق دارد و شما دیگر به آن نیازی ندارید .

نکته : آموخته ها و مطالعات شما ملاک نیست بلکه آن چیزی که ناخودآگاه شما با آن در تماس بوده ملاک است .

از دست ندهید :   چگونه شکرگزار نعمتهای خدا باشیم؟ | گام هایی برای موفقیت بیشتر

گام سوم : قطع ارتباط ؛ با آن فکر و احساس که مانع رسیدن شما به ثروت شده قطع ارتباط کنید و آن را کنار بگذارید .

گام چهارم : جایگزینی ؛ اکنون باید خودتان انتخاب کنید که چگونه فردی باشید اکنون باید ذهن خود را در راستای شخصیت جدیدتان دوباره برنامه ریزی کنید شما یک ثروتمند هستید . پس یادتان نرود همواره تکرار کنید ؛ من ذهن بک میلیاردر را دارم.
در ادامه ٬ راهکارهای مراحل بالا ارائه خواهد شد .

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟” مشاهده کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 15 میانگین امتیاز: 3.2]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *