چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

ذهن ناخودآگاه ما در اثر اطلاعاتی که طی ساليان گذشته دریافت کرده برنامه ریزی یا به اصطلاح شرطی شده است . برنامه ریزی قبلی ذهن ناخودآگاه ٬ نوع افکاری را که به ذهن خودآگاه وارد ميشود کنترل مينماید افکار و تصاویر ذهنی ٬ احساس ما را بوجود می آورند و احساس ٬ همان کليد اصلی قانون جذب است . احساس مسبب اصلی رفتارها و عملکردهای ماست . احساس  ، انرژی است که وقایع خوب و بد را به سوی ما ميکشاند . به قول رابينز ” ترس ” و “لذت ” کنترل کننده های اصلی زندگی یک فرد عادی هستند .

قسمت های قبل این سری مقالات را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی” و “طرح کلی یک ذهن موفق” مشاهده کنید.

اما احساسی به نام ” اشتياق ” مهمترین عامل موفقيت فردیست که هدفش را دنبال ميکند بدون اشتياق شما گامهای مؤثری برنخواهيد داشت و جهان پيرامون شما سيگنال قدرتمندی از سوی شما دریافت نخواهد کرد . برعکس این قضيه هم صادق است ٬ در قبال مسایل منفی و آنچه که نمیخواهيد ٬ احساس زیادی خرج نکنيد تا با آنها در گير نشوید و جذب زندگيتان نشوند . احساسنفرت ” از هر چيز ٬ آن چيز را به شدت به سوی شما می کشاند . پس به جای ترس از بی پولی و ورشکستگی ٬ به ثروت فکر کنيد . این فقط یک گام اوليه است و نه همه فرایند ثروتمند شدن . پس از احساس ٬ اقدام است که مهم است . عملکرد ها و رفتار های ما هستند که نتایج بيرونی را می سازند .
فرمول : برنامه ریزی ، افکار ، احساس ، اعمال ، نتایج ، تکرار افکار…  پس برنامه ریزی مجدد ٬ کليد تغيير در این چرخه است .
در ادامه نحوه برنامه ریزی را بررسی خواهيم کرد :

چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند

“در نبرد بين اراده و تخيل ٬ همواره این تخيل است که پيروز است” برخی افراد به این ” اعتقاد ” می رسند که ميتوانند و باید ثروتمند شوند . باید موفقيت و خوشبختی را در آغوش بکشند . باید نيرومند و سلامت باشند ٬ باید تغيير کنند و … سپس “اراده” ميکنيد برای تغيير اما به زودی متوجه می شوند که تغيير ٬ چندان ساده نيست و گویی فقط خودشان را فریب داده بودند . پاسخ اینجاست : مهم نيست شما به چه چيزی معتقد شده اید و یا اراده شما بر چه چيزی است . مهم این است که ضمير ناخوآگاه شما چه می گوید . “عقاید ” جدید شما وقتی می توانند تغييری بوجود آورند که به”باور” های جدید تبدیل شوند . در نبرد ميان احساس عميق شما و منطقتان احساس شما پيروز می شود .

حتما بخوانید :   20 نقل قول از افراد موفق در مورد موفقیت

برنامه ریزی دوباره ضمير ناخودآگاه (شرطی سازی مجدد ذهن)
ریشه بيشترین مشکلات ما با پول ٬ در دوران کودکی و نوجوانی ماست . در رفتارهای اقتصادی والدین و اطرافيان ما در آنچه که در باره پول می شنيدیم در آنچه که می دیدیم و در آنچه که خود ٬ انجام ميدادیم همه اینها ذهن ما را در مورد ” پولشرطی کرده اند کمی در خودتان عميق شوید . آیا با واژه ” پول ” احساس راحتی ميکنيد؟ یا کمی همراه با احساس گناه یا ترس است؟ شاید هم همراه با نگرانی ٬ یأس ٬ یا هر احساس منفی دیگر . گاهی هم ترکيبی از احساسهای مثبت و منفی .
پيش از آنکه ادامه متن را بخوانيد ، دقایقی را صرف اکتشاف در عميق ترین احساس های خود نسبت به پول کنيد .

اکنون ادامه راه ؛ اولين مرحله ی برنامه ریزی مجدد ضمير ناخودآگاه :

گام اول : شناسایی ؛ مانع ذهنی ثروتمند شدن خود را پيدا کنيد . به عميق ترین احساس خود نسبت به پول فکر کنيد . اگر با پول راحت نيستيد پس ناخودآگاه شما توان لازم برای به دست آوردن و یا نگاه داری پول را نخواهد داشت .

گام دوم : ریشه یابی ؛ ریشه این احساس منفی را پيدا کنيد . آیا از شنيده ها و دیده ها و تجربيات زمان کودکی و نوجوانی شماست ؟ هر چه که هست به گذشته ها تعلق دارد و شما دیگر به آن نيازی ندارید .

نکته : آموخته ها و مطالعات شما ملاک نيست بلکه آن چيزی که ناخودآگاه شما با آن در تماس بوده ملاک است .

گام سوم : قطع ارتباط ؛ با آن فکر و احساس که مانع رسيدن شما به ثروت شده قطع ارتباط کنيد و آن را کنار بگذارید .

حتما بخوانید :   اصول بیست گانه متقاعد سازی افراد - قسمت اول

گام چهارم : جایگزینی ؛ اکنون باید خودتان انتخاب کنيد که چگونه فردی باشيد اکنون باید ذهن خود را در راستای شخصيت جدیدتان دوباره برنامه ریزی کنيد شما یک ثروتمند هستيد . پس یادتان نرود همواره تکرار کنيد ؛ من ذهن بک ميلياردر را دارم.
در ادامه ٬ راهکارهای مراحل بالا ارائه خواهد شد .

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟” مشاهده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *