چگونه استعداد های خود را پرورش دهیم؟

چگونه استعداد های خود را پرورش دهیم؟

استعداد دارم یا نه؟ من در چه زمینه ای استعداد دارم؟ آیا شکست من در این مورد یعنی من در این زمینه بی استعداد هستم؟ آیا چون به کندی پیشرفت میکنم بی استعدادم؟

اینها سوالاتی هستند که در این مقاله میخواهیم به پاسخشان برسیم. به یاد داشته باشید چیزی که ماورای توانایی ذاتی وجود دارد و ارزشمند است، ساختن مهارت هایتان است.

اشتباهاتتان را دوست بدارید

ما همه به دنبال رفتار های بی عیب و نقص هستیم، اما همین اشتباهات هستند که استعدادها را تقویت می کنند. هر بار که دچار لغزش می شوید، ذهنتان در حالی که اصلاح اشتباهات  را انجام میدهد، برای رسیدن به پیشرفتی مطلوب و ماورای توانایی های کنونی تان  آماده تر می شود. فاصله میان چیزی که می دانید و چیزی که می خواهید بدانید درست همان جایی است که یادگیری تان از همه مواقع بهتر میشود و بیشتر یاد می گیرید.

از دست ندهید :   تمرکز ، یعنی زندگی در لحظه!

سرعت را کم کنید

آهسته بودن روند ها به ذهنتان کمک می کند که فرایند جاری در هر مرحله را به خوبی درک کند. برای مثال اگر می خواهید یک قطعه موسیقی را یاد بگیرید، آن را به چند قسمت تقسیم کنید، و به صورت تصادفی هر قسمت را کنید. انجام دادن هر جزء به صورت مستقل قبل از آغاز کردن کار به صورت کلی به شما کمک خواهد کرد که بسیار بهتر عمل کنید.

 

چگونه استعداد های خود را پرورش دهیم؟

چگونه استعداد های خود را پرورش دهیم؟

همیشه نتیجه تمرین زیاد، بی نقص شدن نیست

افزایش زمان تمرین تنها زمانی موثر است که در تمام مدت آن متمرکز بمانید. تحقیقات نشان داده که حتی پیانیست هایی در سطح جهانی، شطرنج بازها و ورزشکاران فقط 3 تا 5 ساعت در روز تمرین می کنند. چرا که بعد از اینکه تمرینتان از مرحله عمیق خود خارج شود، ادامه دادن آن سودی برایتان نخواهد داشت. باید بدانید که مدت زمانی که ذهن در مرحله عمیق یادگیری است در افراد با هم متفاوت است. این که زود از این مرحله عمیق خارج شوید به این معنی نیست که  هدفمند نیستید یا استعداد ندارید.

از دست ندهید :   آیا هیپنوتیزم کننده، قدرت جادویی دارد؟

دوباره انگیزه بگیرید

هر استعدادی به سوخت محرک نیاز دارد، در واقع به نوعی پاسخ احساسی مانند شیدایی یا عشق. مطالعات نشان داده است که به جای مهارت ذاتی، واکنش احساسی باعث تسریع یادگیری می شود. از  157 دانشجوی موسیقی پرسیده شد که چقدر زمان برای نواختن سازشان اختصاص می دهند. کسانی که برای مدت زمان تمرینشان از واژه “یه مدت طولانی ” استفاده  کرده بودند 4 برابر بهتر از کسانی که برای زمان های مشخص تمرین کرده بودند موسیقی را اجرا می کردند. استعداد برای پرورش یافتن به عشق نیاز دارد، پس شور و عشق خودتان را با نگاه کردن، گوش دادن و خواندن در باره علاقه تان دوباره زنده کنید. به خاطر داشته باشید که احساس، دروازه ضمیر ناخودآگاه است.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 3.4]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *