چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟

چگونه دیگران شانسی پولدار میشوند؟

ثروتمند بر فرصت ها تمرکز دارد فقیر بر موانع ؛

لطفا با تمرکز و عمیق مطالعه بفرمایید؛ فایل پنجم از کلیدی ترین فایلهای ثروت در ذهن ناخودآگاه یک فرد موفق است.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن” و “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

اینجاست که تفاوت افراد خوش شانس و بد شانس معلوم می شود. قانون جذب نیز به همین صورت عمل میکند ٬ هنگامی که تمرکز شما بر فرصت هاست ٬ فرصت ها را به چشم شما می آورد و وقتی که بر موانع تمرکز می کنید ٬ موانع را خواهید دید. در نظر بگیرید قرار است با دوچرخه از مسیری پر از موانع کله قندی عبور کنید ٬ اگر همه حواس شما متمرکز بر موانع باشد احتمالا بارها با آنها برخورد خواهید کرد اما اگر مسیر بین موانع را ببینید ٬ شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود. شاید شما هم بارها سعی کرده باشید که کارهای کوچک و بزرگی را بدون خرابکاری یا بدون سروصدا انجام دهید اما موفق نشده اید. در این حالت تمرکز شما بر چیزی است که نمی خواهید اتفاق بیفتد. شما می خواهید خرابکاری نکنید ٬ سروصدا نکنید یا به چیزی نخورید اما همه این اتفاقات می افتد. همین الان سعی کنید روی کاغذ بین دو نقطه ٬ خطی راست ترسیم کنید . اگر تمام سعیتان بر این باشد که کج نروید و نگاهتان به مسیر باشد کار خود را سخت کرده اید اما اگر بجای نگاه کردن به مسیر و دقت بیهوده در تمام مدت کشیدن خط نگاه شما متمرکز به نقطه دوم یعنی همان هدف باشد خط بسیار راست تر و بهتری ترسیم خواهید نمود.
البته درک این موضوع همیشه به این راحتی هم نیست و تمرکز بر موانع اغلب بطور ناخودآگاه اتفاق می افتد چرا که بصورت عادت درآمده است. برای رهایی از عادت ناخودآگاه تمرکز بر موانع ٬ باید عادات مثبت جدیدی ایجاد نمود . عادت تمرکز بر فرصت ها و خواسته ها بسیار پیش می آید که شخص در مواجهه با ” مشکلات” بطور ناخودآگاه موانع را می بیند و احساس ناامیدی و ترس و غیره را در خود بیدار میکند.
البته با داشتن دیدگاه های متعالی تر می توان واژه ” مشکل” را به “چالش ” یا ” فرصت” تغییر داد و فضای بین موانع را به عنوان فرصتی برای عبور و رسیدن به هدف دید.

از دست ندهید :   ذهن و کشف راز کیمیاگری

 

نشانه ها ی تمرکز بر موانع:

اغلب آدمی خود متوجه نیست که بر موانع تمرکز کرده است نه خواسته هایش. این نشانه ها به شما کمک خواهند کرد که متوجه وضعیت ذهنی عاطفی خود بشوید.

  • اگر در حال گلایه کردن از مشکلات هستید تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر انتخاب و تصمیم گیری شما با ترس همراه است ٬ تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر ذهنتان در کشمکش و تقلاست تا بفهمد کجای کارتان اشتباه بوده یا کجا ممکن است اشتباه کنید٬ باز هم تمرکزتان بر موانع است.
  • جملاتی مانند ” اگر نشد چه ؟” بدین معناست که تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر قادر به ریسک کردن نیستید پس تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر از تغییر استقبال نمی کنید و ترس دارید می توان گفت بر موانع تمرکز کرده اید.
  • و دست آخر؛ اگر این دست و آن دست می کنید و بی عمل و بی حرکت مانده اید، و وقت کشی میکنید بدانید که تمرکز شما بر موانع است.

اکنون خودتان تصور کنید که چگونه می توان تمام فرایندهای بالا را برعکس کرد و بر فرصتها تمرکز نمود.

از دست ندهید :   ‫عادت هایی که عادت های دیگر را تغییر میدهند

اگر شما هم دنبال اسرار و فرمولهای ثروتمند شدن هستید باید بدانید که این اسرار و فرمولها وجود دارند اما هیچ جادویی نیست که شما را یکشبه میلیاردر کند. شاید استثناهایی سراغ داشته باشید اما نمیتوان منتظر تاس بازی کائنات ماند تا چنین شانسی نصیب شما هم بشود. راز ثروتمند شدن در درون خود شماست. در ذهن ناخودآگاهی که برای کسب ثروت پرورش داده شده. شاید شما ویدیو کلیپ آن بازیکن بیسبال را دیده باشید که در حین مصاحبه با خبرنگار در زمین بیسبال ٬ توپی که با شدت و سرعت تمام از پشت سر به او نزدیک می شود را با دست بگیرد. چه عاملی باعث میشود که خانم خبر نگار متوجه توپی که به سمت صورتش می آید نشود اما یک بازیکن حرفه ای در حالی که پشتش به توپ است آنرا با دست میگیرد؟
جواب در ذهن ناخودآگاهی است که در راستای هدفش تربیت شده. این همان شم است. شم اقتصادی ٬ شم تجاری ٬ شم پولدار شدن ٬ مهره مار یا هر نام دیگری که روی آن بگذارید. ممکن است شما با یک فرد ثروتمند در حال قدم زدن در خیابان باشید و ناگهان موقعیتی توجهش را جلب کند و در همان زمان برای خرید یا فروش چیزی اقدام کند و بعدا متوجه شوید که سود زیادی عاید او شده است یا هر دو شما یک آگهی را در روزنامه ای ببینید که از نظر او یک موقعیت تجاری پر سود باشد اما برای شما هیچ معنایی نداشته باشد. ثروتمند این شم را بطور ناخودآگاه دارد و بارها برنده می شود در حالی که یک فرد عادی سر از کارش در نمی آورد و اصطلاحا از فرمولها و اسرار کار ثروتمندان بی خبر است.
این شم جذب ثروت تا آنجا که من میدانم از دو راه بدست می آید؛
یا شما در محیط و جمعی رشد کرده اید که با ثروتمندان و اسرار آنها در تماس طولانی مدت بوده اید . پس این شم را بطور ناخودآگاه کسب کرده اید. مانند کسی که زبان انگلیسی را در تماس با انگلیسی زبانان یادگرفته باشد.

از دست ندهید :   یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

و یا در جمع بازندگان یا افراد معمولی رشد یافته اید که در این صورت باید دانش برنامه ریزی ضمیر ناخودآگاه را بیاموزید و الگوهای ذهنی ثروتمندان را تکرار و تمرین کنید تا جزئی از وجودتان شود درست مانند کسی که مجبور است زبان انگلیسی را با مطالعه و تکرار و تمرین بیاموزد.
اگر سری مقالات ثروت وبسایت خودباور  را مطالعه و تمرین کنید در میان مدت تغییرات چشمگیری را در خود خواهید دید. یکی از مناسب ترین زمانها برای الگو سازی ٬ پیش از خواب شب است. اگر بتوانید با تکنیکهای ریلکسیشن ذهن خود را آرام کنید و امواج آلفا را فعال نمایید در این حالت نتایج بهتری بدست خواهید اورد در آینده در مورد تکنیکهای مراقبه مرتبط با تمرینات ذهن ثروتمند توضیحات بیشتری داده خواهد شد. (پیشنهاد میکنم مقالات “روش درست برای تجسم خلاق چیست؟” و “مدیتیشن چیست؟” را مشاهده کنید)

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *