چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟

چگونه دیگران شانسی پولدار میشوند؟

ثروتمند بر فرصت ها تمرکز دارد فقير بر موانع ؛

لطفا با تمرکز و عميق مطالعه بفرمایيد؛ فایل پنجم از کليدی ترین فایلهای ثروت در ذهن ناخودآگاه یک فرد موفق است.

قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن” و “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ” مشاهده کنید. در ادامه این مطلب با وبسایت خودباور همراه باشید.

اینجاست که تفاوت افراد خوش شانس و بد شانس معلوم می شود. قانون جذب نيز به همين صورت عمل ميکند ٬ هنگامی که تمرکز شما بر فرصت هاست ٬ فرصت ها را به چشم شما می آورد و وقتی که بر موانع تمرکز می کنيد ٬ موانع را خواهيد دید. در نظر بگيرید قرار است با دوچرخه از مسيری پر از موانع کله قندی عبور کنيد ٬ اگر همه حواس شما متمرکز بر موانع باشد احتمالا بارها با آنها برخورد خواهيد کرد اما اگر مسير بين موانع را ببينيد ٬ شانس موفقيت شما بيشتر خواهد بود. شاید شما هم بارها سعی کرده باشيد که کارهای کوچک و بزرگی را بدون خرابکاری یا بدون سروصدا انجام دهيد اما موفق نشده اید. در این حالت تمرکز شما بر چيزی است که نمی خواهيد اتفاق بيفتد. شما می خواهيد خرابکاری نکنيد ٬ سروصدا نکنيد یا به چيزی نخورید اما همه این اتفاقات می افتد. همين الان سعی کنيد روی کاغذ بين دو نقطه ٬ خطی راست ترسيم کنيد . اگر تمام سعيتان بر این باشد که کج نروید و نگاهتان به مسير باشد کار خود را سخت کرده اید اما اگر بجای نگاه کردن به مسير و دقت بيهوده در تمام مدت کشيدن خط نگاه شما متمرکز به نقطه دوم یعنی همان هدف باشد خط بسيار راست تر و بهتری ترسيم خواهيد نمود.
البته درک این موضوع هميشه به این راحتی هم نيست و تمرکز بر موانع اغلب بطور ناخودآگاه اتفاق می افتد چرا که بصورت عادت درآمده است. برای رهایی از عادت ناخودآگاه تمرکز بر موانع ٬ باید عادات مثبت جدیدی ایجاد نمود . عادت تمرکز بر فرصت ها و خواسته ها بسيار پيش می آید که شخص در مواجهه با ” مشکلات” بطور ناخودآگاه موانع را می بيند و احساس نااميدی و ترس و غيره را در خود بيدار میکند.
البته با داشتن دیدگاه های متعالی تر می توان واژه ” مشکل” را به “چالش ” یا ” فرصت” تغيير داد و فضای بين موانع را به عنوان فرصتی برای عبور و رسيدن به هدف دید.

حتما بخوانید :   چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!

 

نشانه ها ی تمرکز بر موانع:

اغلب آدمی خود متوجه نيست که بر موانع تمرکز کرده است نه خواسته هایش. این نشانه ها به شما کمک خواهند کرد که متوجه وضعيت ذهنی عاطفی خود بشوید.

  • اگر در حال گلایه کردن از مشکلات هستيد تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر انتخاب و تصميم گيری شما با ترس همراه است ٬ تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر ذهنتان در کشمکش و تقلاست تا بفهمد کجای کارتان اشتباه بوده یا کجا ممکن است اشتباه کنيد٬ باز هم تمرکزتان بر موانع است.
  • جملاتی مانند ” اگر نشد چه ؟” بدین معناست که تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر قادر به ریسک کردن نيستيد پس تمرکز شما بر موانع است.
  • اگر از تغيير استقبال نمی کنيد و ترس دارید می توان گفت بر موانع تمرکز کرده اید.
  • و دست آخر؛ اگر این دست و آن دست می کنيد و بی عمل و بی حرکت مانده اید، و وقت کشی ميکنيد بدانيد که تمرکز شما بر موانع است.

اکنون خودتان تصور کنيد که چگونه می توان تمام فرایندهای بالا را برعکس کرد و بر فرصتها تمرکز نمود.

اگر شما هم دنبال اسرار و فرمولهای ثروتمند شدن هستيد باید بدانيد که این اسرار و فرمولها وجود دارند اما هيچ جادویی نيست که شما را یکشبه ميلياردر کند. شاید استثناهایی سراغ داشته باشيد اما نميتوان منتظر تاس بازی کائنات ماند تا چنين شانسی نصيب شما هم بشود. راز ثروتمند شدن در درون خود شماست. در ذهن ناخودآگاهی که برای کسب ثروت پرورش داده شده. شاید شما ویدیو کليپ آن بازیکن بيسبال را دیده باشيد که در حين مصاحبه با خبرنگار در زمين بيسبال ٬ توپی که با شدت و سرعت تمام از پشت سر به او نزدیک می شود را با دست بگيرد. چه عاملی باعث ميشود که خانم خبر نگار متوجه توپی که به سمت صورتش می آید نشود اما یک بازیکن حرفه ای در حالی که پشتش به توپ است آنرا با دست ميگيرد؟
جواب در ذهن ناخودآگاهی است که در راستای هدفش تربيت شده. این همان شم است. شم اقتصادی ٬ شم تجاری ٬ شم پولدار شدن ٬ مهره مار یا هر نام دیگری که روی آن بگذارید. ممکن است شما با یک فرد ثروتمند در حال قدم زدن در خيابان باشيد و ناگهان موقعيتی توجهش را جلب کند و در همان زمان برای خرید یا فروش چيزی اقدام کند و بعدا متوجه شوید که سود زیادی عاید او شده است یا هر دو شما یک آگهی را در روزنامه ای ببينيد که از نظر او یک موقعيت تجاری پر سود باشد اما برای شما هيچ معنایی نداشته باشد. ثروتمند این شم را بطور ناخودآگاه دارد و بارها برنده می شود در حالی که یک فرد عادی سر از کارش در نمی آورد و اصطلاحا از فرمولها و اسرار کار ثروتمندان بی خبر است.
این شم جذب ثروت تا آنجا که من ميدانم از دو راه بدست می آید؛
یا شما در محيط و جمعی رشد کرده اید که با ثروتمندان و اسرار آنها در تماس طولانی مدت بوده اید . پس این شم را بطور ناخودآگاه کسب کرده اید. مانند کسی که زبان انگليسی را در تماس با انگليسی زبانان یادگرفته باشد.

حتما بخوانید :   چند روش موثر برای ترک اعتیاد به الکل

و یا در جمع بازندگان یا افراد معمولی رشد یافته اید که در این صورت باید دانش برنامه ریزی ضمير ناخودآگاه را بياموزید و الگوهای ذهنی ثروتمندان را تکرار و تمرین کنيد تا جزئی از وجودتان شود درست مانند کسی که مجبور است زبان انگليسی را با مطالعه و تکرار و تمرین بياموزد.
اگر سری مقالات ثروت وبسایت خودباور  را مطالعه و تمرین کنيد در ميان مدت تغييرات چشمگيری را در خود خواهيد دید. یکی از مناسب ترین زمانها برای الگو سازی ٬ پيش از خواب شب است. اگر بتوانيد با تکنيکهای ریلکسيشن ذهن خود را آرام کنيد و امواج آلفا را فعال نمایيد در این حالت نتایج بهتری بدست خواهيد اورد در آینده در مورد تکنيکهای مراقبه مرتبط با تمرینات ذهن ثروتمند توضيحات بيشتری داده خواهد شد. (پیشنهاد میکنم مقالات “روش درست برای تجسم خلاق چیست؟” و “مدیتیشن چیست؟” را مشاهده کنید)

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟” مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *