چگونه راز نگهدار باشیم؟

چگونه راز نگهدار باشیم؟

آیا در نگه داری راز های اطرافیانتان ناتوانید؟  آیا کسی را میشناسید که نمیتوانید به او اعتماد کنید و راز های خود را به او بگویید؟ آیا تا به حال شاهد برهم خوردن روابط صمیمی به دلیل ناتوانی طرفین در نگه داری رازهای طرف مقابل بوده اید؟

سارا نیش میگوید : “محرم اسرار بودن، دوستی را تقویت میکند. ”

چگونه راز نگهدار باشیم؟

چگونه راز نگهدار باشیم؟

فهرست

تقویت روابط

از آنجایی که اعتماد از پایه های اساسی صمیمیت است، فاش کردن اسرار و یا رازنگه دار بودن ، بهترین و نزدیک ترین دوستان ما را از دوستان معمولی ما متمایز می کند. اگر دوستی رازی را با شما در میان گذاشت، از این فرصت برای مستحکم کردن روابط دوستانه تان استفاده کنید و به آن ها نشان دهید که چقدر به آنها اهمیت می دهید.

از دست ندهید :   چرا باید در پی علت هر اتفاق بود؟

اشتیاق شدید

داشتن راز فرد را دربخش کودک (از میان 3 بخش شخصیتی کودک، بالغ، والد) قرار می دهد. لذا فرد بدون منطق شده و تنها تمایل شدیدی به افشای راز در رفتار او هویداست. با تمام میلی که فرد برای بازگویی اسرار در خود احساس می کند، این یک نیاز موقت است و اگر تنها 24 ساعت مقاومت کند، آن گرایش از بین خواهد رفت. احساس خوب بعد از راز نگهداری بسیار قوی تر از آن احساس هیجان کوتاه مدت بازگو کردن آن است.

راز را به کاغذ بگو

اگر رازی شما را از درون می خورد، آن را روی کاغذ و یا در دفتر خاطراتتان بنویسید و از فشاری که به شما وارد می شود بکاهید. با این روش شما کاغذ را محرم اسرار خود کرده اید و بار راز نگه داری را به آن محول کرده اید تا از نظر احساسی به آرامش برسید. اما یادتان باشد که آن را جایی رها نکنید که کسی آن را بخواند.

از دست ندهید :   هویت شخصی و نمود آن در زبان بدن

چگونه راز نگهدار باشیم؟

چگونه راز نگهدار باشیم؟

خبرهای ممنوعه

خبرهای خوشحال کننده را هم باید با احتیاط رازنگهداری کرد. یک ارتقای شغلی یا حاملگی ، خبرهایی هستند که دوست شما می خواهد خودش آن ها را بازگو کند. خراب کردن حس گفتن این خبر برای اولین بار توسط خودشان، تمام اشتیاق را در آن ها می کشد.به دوستانتان اجازه دهید خودشان خبر خوب را اعلام کنند ، حتی اگر بسیار از موفقیتشان هیجان زده و مفتخر هستید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 5 میانگین امتیاز: 2.6]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *