چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

ظرف شما برای ثروت  و ثروتمند شدن چقدر گنجایش دارد؟

ثروتمندان دریافت کننده های خوبی برای ثروت هستند، به این معنی که ظرفیتشان برای ثروت زیاد است. آنها همچنین به عرضه ی بی رویه پول اعتقادی ندارند. در ادامه این مقاله توضیحات کاملی در مورد این باور و طرز فکر یک فرد ثروتمند داده شده. لطفا باتیم خودباور همراه باشید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟” و “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟” مشاهده کنید.

از دست ندهید :   اگر در 20 سالگی می دانستم، امروز موفق تر بودم!

دهمین فایل ثروت

افراد ثروتمند گیرنده های خوبی هستند. افراد فقیر گیرنده های ضعیفی هستند.

به واژه گیرنده در عنوان توجه کنید.

ثروتمندان چه چیزی را خوب “می گیرند” ؟
پاسخ: پول ٬ثروت و موقعیت های خوب را.

اگر خوب دریافت نکنید پس چیزی هم نخواهید داشت. ثروتمند کسی است که سهم زیادی از پول ٬ خوشبختی و  … را از زندگی “دریافت ” می کند. بر عکس فقیر کسی است که گیرنده خوبی نیست و سهم کمی دریافت می کند. اما چگونه می توانیم ظرف و ظرفیت خود را برای دریافت بیشتر ٬ بالا ببریم؟ برخی معتقدند هر چه بیشتر ببخشی زندگی ٬ یشتر به تو می دهد. این به نوعی درست است اما بسیاری دچار سو تفاهم می شوند و اشتباها هر آنچه را هم که خود نیاز دارند به دیگران می بخشند و دست آخر فقیر تر می شوند. حتی برخی در مورد مسائل احساسی هم زیاده روی می کنند و ممکن است در آثر بخشش بی رویه و بی حساب عاطفی دچار ورشکستگی و سرشکستگی عاطفی شوند.

 

چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

 

از دست ندهید :   قدرت کلام یا قدرت اندیشه ، کدام برتر است؟

یک ثروتمند خدمات و کالای خود را به دیگران می دهد و عرضه می کند و در قبالش پول دریافت می دارد. این فرایند ” دادن و عرضه کردن” باید جایگزین بخشش بی رویه و بی حساب شود. یک ثروتمند با خدمات و کالای خود مشکلی را از دیگران بر طرف می کند و باعث ارتقا و بهبود زندگی دیگران می شود. در واقع بجای بخشش بی رویه ٬ عرضه ی حساب شده انجام می دهد. در آینده بررسی خواهیم کرد که چرا بعضیها گیرنده های خوبی نیستند.
دومین دلیل اینکه چرا برخی افراد گیرنده های خوبی نیستند این است که اعتقادات افراطی در مورد بخشش و ایثار دارند و فکر میکنند دادن بهتر از گرفتن است. اگر چنین فکر می کنید آنگاه شما با بخشش و دادن افراطی ٬ فرصت خوب بودن را از دیگران دریغ کرده اید و به آنها اجازه بخشش و عرضه نداده اید. اگر دیگران هم گیرنده های خوبی نباشند آنگاه آنها نیز فرصت دادن و بخشش را از شما گرفته اند.
پس باید تعادل بین عرضه و تقاضا حفظ شود. بخشش و دادن افراطی نشانه خودخواهیست چون فرصت دادن و عرضه را از دیگران می گیرد. و ضعف در گرفتن نشانه عزت نفس پایین است. وقتی چیزی را عرضه می کنید حس خوبی خواهید داشت اما اگر کسی تمایل به دریافت آن نداشته باشد فرد عرضه کننده حس بدی پیدا خواهدکرد. ثروتمندان روز به روز ثروتمند تر می شوند زیرا تمایل به دریافت دارند و فقرا روز به روز فقیر تر می شوند زیرا تمایل به دریافت ندارند.

از دست ندهید :   برنامه ریزی به شیوه ی ثروتمندان!

گویی وقتی تمایل به دریافت نداشتید سهم شما به سمتی می رود که کشش بیشتری باشد(قانون خلاء). ثروت مانند باران است ٬ اگر چتری بالای سر خود بگیرید بر شما نخواهد بارید. اگر آموزه های خانوادگی و اجتماعی شما به گونه ای بوده که تمایل به دریافت پول و ثروت بد و منفی تلقی شده ٬ شما علی رغم تلاشتان گیرنده ی ضعیفی باقی خواهید ماند. یادتان باشد بهترین کمکی که می توانید به فقرا کنید این است که جزء آنها نباشید.

 

نکته آخر:

پول باعث تشدید خصوصبات فردی شما می شود. اگر فردی خسیس باشید خسیس تر خواهید شد. اگر مهربان و سخاوتمند باشید سخاوتمند تر خواهید شد. پس سعی کنید دریافت کننده های خوبی باشید ٬ هم برای پول و هم برای عشق و آرامش و شادی.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟” مطالعه کنید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 8 میانگین امتیاز: 2.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *