چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

ظرف شما برای ثروت  و ثروتمند شدن چقدر گنجایش دارد؟

ثروتمندان دریافت کننده های خوبی برای ثروت هستند، به این معنی که ظرفیتشان برای ثروت زیاد است. آنها همچنین به عرضه ی بی رویه پول اعتقادی ندارند. در ادامه این مقاله توضیحات کاملی در مورد این باور و طرز فکر یک فرد ثروتمند داده شده. لطفا باتیم خودباور همراه باشید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟” و “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟” مشاهده کنید.

دهمين فایل ثروت

افراد ثروتمند گيرنده های خوبی هستند. افراد فقير گيرنده های ضعيفی هستند.

حتما بخوانید :   نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟

به واژه گيرنده در عنوان توجه کنيد.

ثروتمندان چه چيزی را خوب “می گيرند” ؟
پاسخ: پول ٬ثروت و موقعيت های خوب را.

اگر خوب دریافت نکنيد پس چيزی هم نخواهيد داشت. ثروتمند کسی است که سهم زیادی از پول ٬ خوشبختی و  … را از زندگی “دریافت ” می کند. بر عکس فقير کسی است که گيرنده خوبی نيست و سهم کمی دریافت می کند. اما چگونه می توانيم ظرف و ظرفيت خود را برای دریافت بيشتر ٬ بالا ببریم؟ برخی معتقدند هر چه بيشتر ببخشی زندگی ٬ یشتر به تو می دهد. این به نوعی درست است اما بسياری دچار سو تفاهم می شوند و اشتباها هر آنچه را هم که خود نياز دارند به دیگران می بخشند و دست آخر فقير تر می شوند. حتی برخی در مورد مسائل احساسی هم زیاده روی می کنند و ممکن است در آثر بخشش بی رویه و بی حساب عاطفی دچار ورشکستگی و سرشکستگی عاطفی شوند.

 

چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

 

یک ثروتمند خدمات و کالای خود را به دیگران می دهد و عرضه می کند و در قبالش پول دریافت می دارد. این فرایند ” دادن و عرضه کردن” باید جایگزین بخشش بی رویه و بی حساب شود. یک ثروتمند با خدمات و کالای خود مشکلی را از دیگران بر طرف می کند و باعث ارتقا و بهبود زندگی دیگران می شود. در واقع بجای بخشش بی رویه ٬ عرضه ی حساب شده انجام می دهد. در آینده بررسی خواهيم کرد که چرا بعضيها گيرنده های خوبی نيستند.
دومين دليل اینکه چرا برخی افراد گيرنده های خوبی نيستند این است که اعتقادات افراطی در مورد بخشش و ایثار دارند و فکر ميکنند دادن بهتر از گرفتن است. اگر چنين فکر می کنيد آنگاه شما با بخشش و دادن افراطی ٬ فرصت خوب بودن را از دیگران دریغ کرده اید و به آنها اجازه بخشش و عرضه نداده اید. اگر دیگران هم گيرنده های خوبی نباشند آنگاه آنها نيز فرصت دادن و بخشش را از شما گرفته اند.
پس باید تعادل بين عرضه و تقاضا حفظ شود. بخشش و دادن افراطی نشانه خودخواهيست چون فرصت دادن و عرضه را از دیگران می گيرد. و ضعف در گرفتن نشانه عزت نفس پایين است. وقتی چيزی را عرضه می کنيد حس خوبی خواهيد داشت اما اگر کسی تمایل به دریافت آن نداشته باشد فرد عرضه کننده حس بدی پيدا خواهدکرد. ثروتمندان روز به روز ثروتمند تر می شوند زیرا تمایل به دریافت دارند و فقرا روز به روز فقير تر می شوند زیرا تمایل به دریافت ندارند.

حتما بخوانید :   5 قانون برای خلاقیت و تفکر خلاق خودکار

گویی وقتی تمایل به دریافت نداشتيد سهم شما به سمتی می رود که کشش بيشتری باشد(قانون خلاء). ثروت مانند باران است ٬ اگر چتری بالای سر خود بگيرید بر شما نخواهد بارید. اگر آموزه های خانوادگی و اجتماعی شما به گونه ای بوده که تمایل به دریافت پول و ثروت بد و منفی تلقی شده ٬ شما علی رغم تلاشتان گيرنده ی ضعيفی باقی خواهيد ماند. یادتان باشد بهترین کمکی که می توانيد به فقرا کنيد این است که جزء آنها نباشيد.

 

نکته آخر:

پول باعث تشدید خصوصبات فردی شما می شود. اگر فردی خسيس باشيد خسيس تر خواهيد شد. اگر مهربان و سخاوتمند باشيد سخاوتمند تر خواهيد شد. پس سعی کنيد دریافت کننده های خوبی باشيد ٬ هم برای پول و هم برای عشق و آرامش و شادی.

شما همراه محترم و دوست داشتنی وبسایت خودباور میتوانید ادامه این مطلب را در مقاله “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟” مطالعه کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *