چگونه مذاکره کنیم تا دیگران به حرفمان گوش کنند؟

چگونه مذاکره کنیم تا دیگران به حرفمان گوش کنند؟

زندگی از ابتدا تا انتها یک مذاکره است. ما چه مطلع باشیم چه نباشیم در حال انجام تعداد زیادی مذاکره  در طول روز هستیم. نتیجه و برآیند بعضی از این مذاکره ها، آینده مارا رقم میزنند. حتما دیده یا شنیده اید که کسانی که به اصطلاح خوش سر و زبان هستند موفقیت های چشم گیری در دستیابی به اهدافشان داشته اند. در ادامه چند تکنیک ساده و کاربردی برای افزایش موفقیت در مذاکره را مطرح میکنیم.

یک صدای اصیل و قاطع مار را به دیگران پیوند می دهد.

ایجاد تغییر در تن صدا یا مخاطب را جذب می کند و یا بلافاصله باعث دفع او می شود. مهمترین نکته این است که طیفی از تن های صدایتان را انتخاب کنید؛ چرا که وقتی صدا یکنواخت باشد، ذهن شنوندگان از بحث خارج می شود. حتی اگر جذاب ترین اطلاعات را با صدای یکنواخت بازگو کنید، شنیده نخواهید شد.

از دست ندهید :   زبان بدن عمدی چیست؟

 

به عکس العمل ها دقت کنید.

در کدامیک از این دام ها می افتید؟ آیا برای جذب مخاطب با صدای بلند حرف می زنید؟ آیا گاهی به اشتباه و بی منظور پرخاش گرانه صحبت می کنید؟ یا حرفهایتان را نصفه نیمه می خورید و مخاطب باید خودش حرفتان را کامل کند؟ به عکس العمل آدم ها وقتی حرف می زنید، دقت کنید. خودتان می فهمید مشکل کار کجاست.

 

تنش را با خمیازه دور کنید.

هر فشار و تنشی در بدن شما ، روی صدای شما منعکس می شود. در نتیجه، حتی اگر می خواهید حامی و مهربان باشید منفی به نظر می آیید. اگر برای بیان مطلبی مضطرب هستید، قبل از گفتن آن خمیازه بکشید. این حرکت عضلات گلویتان را باز کرده و صدایتان را از گرفتگی رها می کند. پس دیگر صدای تنش دار نخواهید داشت.

از دست ندهید :   چگونه افکار مثبت داشته باشیم؟ | 10 راه کاربردی برای داشتن افکار مثبت!

 

خودتان با چیزی که می خواهید بگویید ارتباط برقرار کنید.

وقتی بدون اینکه از نظر عاطفی با گفته هایتان ارتباط برقرار کرده باشید، آنها را بازگو می کنید، مخاطب هم با آن ارتباط نمی گیرد. لیستی از واژه های قدرتمند تهیه کنید(مثلا عشق، نفرت، همه، هیچ) و تمرین کنید که آنها را در زندگی تان استفاده کنید. خودتان احساس خواهید کرد که مردم ناخودآگاه به شما گوش فرا خواهند داد.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 1 میانگین امتیاز: 5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *