چگونه مذاکره کنیم!

چگونه مذاکره کنیم!

همه ما هر روز بارها مذاکره میکنیم ، خواه بخواهیم مال و اموال یا ارث و میراثی تقسیم کنیم ، خواه تقاضای افزایش حقوقی در کار باشد ، باید راه متعادلی وجود داشته باشد که به درد همه بخورد تا در مسیر راحت و کم تنش در مورد خواسته هایشان صحبت و مذاکره کنند .

روش های رقابتی را فراموش کنید.

اغلب مردم به مذاکره به چشم یک رقابت نگاه می کنند که در آن باید حریف را شکست دهند. این رویکرد تهاجمی کمترین اثرگذاری را دارد. هرچه بیشتر تلاش کنید که مساله را از دید طرف مقابلتان ببینید، موفق تر خواهید بود.

چگونه مذاکره کنیم!

چگونه مذاکره کنیم!

محدودیت بگذارید

بالاترین و پایین ترین محدوده مذاکره را مشخص کنید. واقع بینانه آنچه که کمترین توقعتان از مذاکره است و آنچه که فکر می کنید در بهترین حالت ممکن است را تجسم کنید. این کار به شما کمک می کند که برای هدف گذاریتان بهتر تصمیم گیری کنید و بدانید کجا باید کوتاه بیایید و کجا باید مذاکره را ترک کنید.

از دست ندهید :   جملات زیبای انگلیسی از بزرگان

رابطه تان چیست؟

مقیاسی میان کسی که هرگز دوباره نخواهید دید(مثلا فروشنده ای که می خواهد خانه ای به شما بفروشد.) و دوست صمیمی تان در نظر بگیرید . هرچه فرد نزدیک تر باشد شما راحت تر می توانید با به اشتراک گذاری اطلاعات شخصی وارد رویکرد همکاری متقابل شوید. اما ابدا این کار را با غریبه ها نکنید، چرا که ممکن است از اطلاعاتی که گرفته اند علیه تان استفاده کنند.

تحقیق کنید

برای مثال وقتی می خواهید تقاضای افزایش حقوق بدهید (خصوصا خانم ها که در این موارد دچار اضطراب می شوند که کارفرما درخواستشان را قبول نکند.) اول به خوبی راجع به وضعیت مالی موسسه تان و نقش اساسی شما در سازمان ٬تحقیق کنید. وقتی بدانید که موسسه تان در چه وضعیتی است و حقوق ماهیانه همکاران شما در موسسات دیگر چقدر است، با اعتماد به نفس بیشتری درخواست می دهید .

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 2 میانگین امتیاز: 1.5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *