گوشه ای از قدرت ضمیر ناخودآگاه

گوشه ای از قدرت ضمیر ناخودآگاه

هدیه ای به نام ضمیر ناخودآگاه

ما همه با قدرت و نیروی عظیمی که خداوند در ضمیر ناخودآگاه ما قرار داده است، متولد میشویم. هدف ما این است تا با کمک هم بتوانیم بیشترین استفاده را از این قدرت نامحدود ببریم. با استفاده از  قدرت ضمیر ناخودآگاه می توانید موفقیت، ثروت، رابطه دلخواه، شغل مناسب، خانه رویایی، احترام، ماشین دلخواه، و هر چیزی که فکرش را بکنید به زندگی خود جذب کنید. تنها چیزی که لازم است، تمایل شدید شما به موفقیت است، اگر جدیت کافی داشته باشید و تمرینات را باحوصله و منظم انجام دهید غول درونتان بیدار خواهد شد و بهشت را در همین جا تجربه خواهید کرد.

در شروع این دوره در مطلب “آشنایی با دنیای درون” ارتباط دنیای درون انسان با ضمیر خودآگاه و ضمیر ناخودآگاه را بررسی کردیم و سپس در مطلب “راز قدرت درون انسان را کشف کنید!” آموختیم که چگونه باید منبع قدرت درونمان را بشناسیم و اولن تمرین این دوره رایگان را انجام دادیم. اگر هنوز این مطالب را مطالعه نکرده اید، پیشنهاد میکنیم آن ها را از دست ندهید.

گوشه ای از قدرت ضمیر ناخودآگاه

گوشه ای از قدرت ضمیر ناخودآگاه

خلاصه ای در مورد ارتباط دنیای درون انسان و ضمیر ناخودآگاه

  • دنیای بیرون ما بازتاب دنیای درون ما است.
  • منبع همه قدرت ها دنیای درون ماست.
  • خرد جهانی ( دانش نامحدود کل ) در هر اتم، مولکول و سلول وجود دارد.
  • ما با خرد جهانی از طریق ضمیر ناخودآگاه و با  با دنیای عینی از طریق ضمیر خودآگاه در رابطه  هستیم.
  • توانایی ما در فکر کردن، ناشی از استفاده از خرد جهانی است که بنیان هر ماده در اطراف ما را شکل می دهد.
  • هر اندیشه یک علت و هر موقعیت یک معلول است.
از دست ندهید :   قیف فروش (Sales Funnel) چیست؟

 اندیشه انرژی است

اندیشه انرژی است. اندیشه غیر متمرکز، انرژی غیر متمرکز است. اندیشه متمرکز، انرژی متمرکز است.
اندیشه ای که روی هدف به خصوصی متمرکز می شود تبدیل به قدرت و نیرو می گردد.

توانایی ما در دریافت و خلق کردن نیرو بستگی به توانایی ما در شناخت انرژی بی انتهایی دارد که همیشه در درون ما وجود دارد و پیوسته به تولید و باز تولید هم جسم و هم ذهن ما می پردازد و در هر لحظه آمادگی آن را دارد که به هر شکلی که با افکارمان بخواهیم در ما خودش را نشان دهد. تجلی آن در زندگی ما دقیقاً به نسبت شناخت درونی ما از این انرژی و دنیای درون است.

همه فرآیندها، حتی فرآیند اندیشه، پایه، اصول و قواعدی محکم دارند. مشکلات ما در زندگی تا حدود زیاد ناشی از اندیشه های نادرست و نادیده گرفتن علاقه های واقعی و ذاتی مان است. نیروها، موارد استفاده ها و امکانات ذهن به طرز غیر قابل مقایسه ای اعجاب برانگیز هستند، حتی شگفت انگیز تر از اغلب دستاوردهای بیرونی یا رویاهای مادی.
بنابراین اندیشه و نگرش درست و اخلاقی بیش از حد ارزشمند هستند.

آشنایی با ضمیر ناخودآگاه

عملیات ذهن توسط دو فعالیت، یکی خودآگاه و دیگری ناخودآگاه در دنیای بیرون صورت خارجی پیدا می کند.

در اوایل سال های 1033 دونالد دیوید سون، فیلسوف، اینگونه توضیح داد:
“کسی که فکر می کند همه ایده ها و دستاوردهای ذهنی با نور آگاهی و اندیشه خود او روشن می شود، بی شباهت به کسی نیست که بخواهد عالم هستی را با نور یک مشعل روشن کند”

اگر انسان چیزی را کشف میکند بدون شک خرد جهانی در یافتن آن به او کمک کرده و بدون اتصال به خرد بی نهایت کار های بزرگی نمیتوان کرد. نور اندک یک مشعل برای روشن کردن فضای بی انتها مانند توانمندی ضعیف اندیشه منطقی برای  درک عمیق و شناخت و آگاهی کامل از عالم هستی است.

از دست ندهید :   تغییرات مثبت - چگونه عادت های بد را ترک کنیم؟

ضمیر ناخودآگاه که گاه روح و روان خوانده می شود مانند غریبه خیرخواهی عمل می کند که تنها میوه های رسیده و شیرین را در دامان ما می اندازد. فرآیندهای گوناگون ناخودآگاه با اطمینان و نظمی رخ می دهد که هیچ امکان اشتباهی در آن ها وجود ندارد. این ذهن تامین کننده نیاز های همه فعالیت های انسان است، هرچند از طرز کار آن کمترین اطلاعی نداریم.

چرا ضمیر ناخودآگاه ارزشمند است؟

ارزش ضمیر ناخودآگاه بسیار زیاد است. به ما الهام می بخشد، به ما هشدار می دهد. واقعیت ها و صحنه های موجود در انبار خاطره را در اختیارمان قرار می دهد. اندیشه و حتی سلیقه ما را هدایت می کند. کارهایی انجام میدهد آن چنان ظریف و دقیق که هیچ ضمیر خودآگاهی، حتی اگر قدرتش را داشت نمی توانست انجام دهد.
می توانیم اگر بخواهیم راه برویم، هرگاه اراده کنیم می توانیم دستمان را بلند کنیم، می توانیم به کمک چشم یا گوش به هرچه می خواهیم توجه کنیم. اما نمی توانیم به اراده ضربان قلب خود را متوقف کنیم، نمی توانیم مانع گردش خون در بدن شویم، نمی توانیم نگذاریم که عصب ها و بافت های عضلات ما صورت خارجی پیدا نکنند، نمی توانیم جلوی رشد استخوان هایمان را بگیریم. نمی توانیم مانع بسیاری از فرآیندهای مهم و حیاتی بدن خود شویم.

از دست ندهید :   آیا هیپنوتیزم کننده، قدرت جادویی دارد؟

ضمیر ناخودآگاه در ضمن منبع درک، بینش و درایت است. باید از طریق ضمیر ناخودآگاه بوده باشد که شکسپییر بدون تلاش به حقایقی پی برد که از دید ضمیر خودآگاه پنهان بود و فیدیاس مجسمه برنزی مشهور خود را خلق کرد و رافائل مادونا را نقاشی کرد و بتهوون سمفونی ها را تصنیف نمود.

در هر مهارتی، راحتی و کمال تنها بستگی به این دارد که دیگر تابع آگاهی ضمیر خودآگاه نباشیم. نواختن پیانو، اسکیت کردن، استفاده از کامپیوتر، انجام دادن کارهایی که به هنر بستگی دارد، همگی به ضمیر ناخودآگاه متکی هستند. توانایی نواختن پیانو و تایپ کردن و هم زمان با آن، گفت و گو کردن با اشخاص، توانایی و قدرت ضمیر ناخودآگاه ما را نشان می دهد. همه می دانیم که تا چه اندازه به ضمیر ناخودآگاه خود وابسته هستیم.

در مقاله “با ضمیر ناخودآگاه و اندیشه خلاق آشنا شوید” کشف خواهید کرد که چگونه با افکارمان دنیایمان را خلق میکنیم. همچنین با انجام تمرین این مطلب یاد خواهید گرفت، چگونه اندیشه خود را کنترل کنید. این مقاله را نیز از دست ندهید.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 161 میانگین امتیاز: 3.1]

4 نظر در مورد «گوشه ای از قدرت ضمیر ناخودآگاه»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *