یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

در این فایل به بررسی نقش آموزش و یادگیری در موفقیت و پیشرفت در زندگی خواهیم پرداخت. با تیم خودباور با هفدهمین فایل از مجموعه فایل های ثروت همراه باشید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانین مالی بیرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟“، “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟“ٍ “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟“، “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟“، “نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟“، “داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!” و “ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟” مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

از دست ندهید :   ایده‌های پولساز برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

هفدهمین فایل ثروت

ثروتمندان همواره در حال یادگیری هستند. فقرا فکر می کنند همه چیز را می دانند. لطفا به اولین مقاله این مجموعه؛ (ثروتمندی را از اینجا شروع کنید) بازگردید و دوباره آنرا بخوانید.

بخش اول

اگر نتیجه مطلوب را از زندگیتان نمیگیرید یعنی اینکه چیزی هست که نمیدانید.

تقریبا همه افراد ثروتمند مانند هم فکر میکنند. و البته افراد فقیر هم مانند هم فکر میکنند. اگر مانند ثروتمندان بیندیشی و رفتار کنی تو هم ثروتمند میشوی.

دانستن دو شرط دارد:

  • اول چیزی را تجربه کرده باشید پس در مورد آن می دانید.
  • دوم در مورد آن شنیده یا مطالعه کرده باشید

و در هر دو مورد نمی توانید به دانسته های خود اطمینان صد در صد داشته باشید چرا که آدمی همواره در حال یادیگری و پیشرفت است و دانش خود را توسعه می دهد.
اگر هنوز ثروتمند نیستید و آن را تجربه نکرده اید پس لازم است اصول آنرا یاد بگیرید.
اما فقرا (آنها که ذهنی فقیر دارند) همواره سعی می کنند ثابت کنند که درست می گویند و همه چیز را می دانند.
مطمئن باشید آنها که در همه موارد نظر می دهند و مطمئن هستند نظرشان همیشه درست است و همه چیز و همه کس را قضاوت می کنند. افراد فقیری هستند و فقرشان را هم به حساب بد شانسی و روزگار می گذارند.

 

یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

 

شما یا ثروتمند هستید یا همه چیز دان. اما نمی توانید هر دو را با هم باشید.

اگر راهی را بروید که همیشه می رفتید قطعا به همان جایی خواهید رسید که همیشه رسیده اید.
اگر کاری را انجام دهید که همیشه انجام داده اید قطعا همان نتیجه ای را خواهید گرفت که همیشه گرفته اید.
و اگر همان طرز فکر و دیدگاه های قدیمی را داشته باشید چیزی در زندگی شما تغییر نخواهد کرد.
باید افکار و باورهای ناکارآمد و غیر مفید گذشته را دور بریزید و ویژگی های جدیدی کسب نمایید.
افراد فقیر یا لزوم یادگیری و آموزش را درک نمی کنند و یا برای آن وقت و بودجه ندارند . و این بزگترین اشتباه آنهاست.
چون فکر می کنند پول و وقت برای آموختن ندارند پس چیزی یاد نمی گیرند و تغییر هم نمی کنند پس همواره فقیر باقی می مانند. بهای آموزش را بدهید حتی اگر زیاد باشد چرا که دانش به شما قدرت می دهد ٬ قدرت تغییرآموختن دانش تجارت و مدیریت کسب و کار از ملزومات اولیه موفقیت مالی است.
بیاد داشته باشید اگر دیگران می توانند کاری را انجام دهند پس شما هم می توانید.

  • افراد بازنده منتظرند تا مشکلاتشان حل شود و پولدار شوند تا بعد بروند دنبال یادگیری و تغییر.
  • افراد موفق می دانند تا یادگیری را شروع نکنند و تا تغییر نکنند موفقیت را بدست نخواهند آورد.
از دست ندهید :   1 و تنها پیش نیاز برای موفقیت چیست؟

 موفقیت دو جنبه دارد:

  • جنبه درونی
  • جنبه بیرونی

جنبه درونی موفقیت یعنی دانستن و یادگیری ٬ تغییر الگوهای ناکارآمد ذهنی ٬ تغییر باورهای بازنده ٬ تغییر ویژگی های شخصیتی ٬ تغییر فکر و احساس ٬ تغییر نگرش و در نهایت تغییر رفتار ها.

جنبه بیرونی موفقیت یعنی یادگیری دانش تجارت ٬ روش های سرمایه گذاری ٬یادگیری مدیریت فروش و بازاریابی ٬ روشهای تبلیغاتی ٬ مدیریت نیروی انسانی و تمام علوم و مهارت های مربوط به مدیریت کسب و کار و نیز کسب مهارت و تخصص بیشتر در زمینه ی شغلی خودتان.

یادتان باشد

دنیای بیرونی شما انعکاس دنیای درونی شماست.

شما می توانید هزاران بهانه برای شکست های خود پیدا کنید . می توانید ده ها مقصر برای ناکامی های خود بیابید اما این روحیه یک فرد بازنده و قربانی است. باید رویکرد و نگرشی متفاوت را برگزینید . روحیه یک جنگجو را داشته باشید که فقط به هدفش فکر می کند نه به موانع. زندگی شما مانند اسب شماست. یا آن را رام و کنترل میکنید یا این اسب شما را به هر کجا که خودش خواست می برد.
در عین حال شما باید فعالانه با فرایند زندگی همکاری و همراهی کنید. از نگاهی دیگر زندگی مانند یک رودخانه است که می توانید خود را با اطمینان به آن بسپارید و بجای تقلا و شنا کردن خلاف جهت آب ٬ با جریان آن همراه شوید و از آن لذت ببرید.
به نظر متناقض می آید اما واقعیت است . درک این تناقض ها کلید اصلی خوشبختی است. موفقیت و خوشبختی نتیجه همکاری بین شما و نیرویی ورای شماست.
شما آرزو ها و خواسته های خود را به شانس و تقدیر واگذار نمی کنید بلکه تمام تلاشتان را می کنید و هر آنچه لازم باشد را انجام می دهید اما واگذار کردن نتیجه یک هنر و یک راز است که هر کسی از آن خبردار نیست.
برای نتایج برنامه ریزی کنید اما برای آنها زندگی نکنید و وابسته به آنها نباشید.
خوشبختی در حرکت کردن است نه در رسیدن.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *