یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

در این فایل به بررسی نقش آموزش و یادگیری در موفقیت و پیشرفت در زندگی خواهیم پرداخت. با تیم خودباور با هفدهمین فایل از مجموعه فایل های ثروت همراه باشید.
قسمت های قبل این سری مقالات جذب ثروت را میتوانید به ترتیب در لینک های “ثروتمندی را از اینجا شروع کنید!“، “قوانين مالی بيرونی و درونی“، “طرح کلی یک ذهن موفق“، “چهار گام برای داشتن یک ذهن ثروتمند“، “برای ثروتمند شدن چه چیزهایی لازم است؟“، “هفت الگوی ذهنی مانع کسب پول و ثروت“، “کلید تغییر دادن خود چیست؟“، “چرا میخواهید ثروتمند شوید؟“، “چرا ذهن شرطی میشود؟“، “چهار گام برای داشتن باورهای پول ساز“، “زندگی مالی تان به کدام سو می رود؟“، “جملات تاکیدی برای همگام سازی مالی“، “ارزش یک فکر چقدر است؟“، “چگونه عادت کنیم که برنده باشیم؟!“، “راه میانبر ثروتمند شدن“، “پاسخ به یک سوال مهم در مسیر کسب ثروت“، “چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟“، “هدف گذاری صحیح برای پولدار شدن“، “فکر بزرگ، فروش بزرگ، پول بزرگ“، “چگونه دیگران شانسی ثروتمند میشوند؟“، “چرا حس بدی نسبت به افراد موفق داریم؟“، “چرا ثروتنمدان با افراد مثبت و موفق در ارتباطند؟“، “چگونه ارزش کالا یا خدمات خود را به خوبی به دیگران نشان دهیم؟“، “ثروتمندان چگونه بر مشکلات پیروز میشوند؟“، “چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟“، “چرا بسیاری از افراد سود ثابت و محدود را ترجیح میدهند؟“ٍ “در ذهن شما علم بهتر است یا ثروت؟“، “چگونه با سرمایه گذاری درست ثروتمند شویم؟“، “نقش سرمایه در ثروتمندی افراد چیست؟“، “داشتن درآمد غیر فعال، لازمه ی موفقیت مالی!” و “ثروتمندان با ترس چه رابطه ای دارند؟” مشاهده کنید. در ادامه با وبسایت خودباور همراه باشید.

هفدهمين فایل ثروت

ثروتمندان همواره در حال یادگيری هستند. فقرا فکر می کنند همه چيز را می دانند. لطفا به اولين مقاله این مجموعه؛ (ثروتمندی را از اینجا شروع کنید) بازگردید و دوباره آنرا بخوانيد.

بخش اول

اگر نتيجه مطلوب را از زندگيتان نميگيرید یعنی اینکه چيزی هست که نميدانيد.

حتما بخوانید :   تصویر سازی ، مهم ترین گام برای تحقق هدف!

تقریبا همه افراد ثروتمند مانند هم فکر ميکنند. و البته افراد فقير هم مانند هم فکر ميکنند. اگر مانند ثروتمندان بيندیشی و رفتار کنی تو هم ثروتمند ميشوی.

دانستن دو شرط دارد:

  • اول چيزی را تجربه کرده باشيد پس در مورد آن می دانيد.
  • دوم در مورد آن شنيده یا مطالعه کرده باشيد

و در هر دو مورد نمی توانيد به دانسته های خود اطمينان صد در صد داشته باشيد چرا که آدمی همواره در حال یادیگری و پيشرفت است و دانش خود را توسعه می دهد.
اگر هنوز ثروتمند نيستيد و آن را تجربه نکرده اید پس لازم است اصول آنرا یاد بگيرید.
اما فقرا (آنها که ذهنی فقير دارند) همواره سعی می کنند ثابت کنند که درست می گویند و همه چيز را می دانند.
مطمئن باشيد آنها که در همه موارد نظر می دهند و مطمئن هستند نظرشان هميشه درست است و همه چيز و همه کس را قضاوت می کنند. افراد فقيری هستند و فقرشان را هم به حساب بد شانسی و روزگار می گذارند.

 

یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

یادگیری در موفقیت چقدر مهم است؟

 

شما یا ثروتمند هستيد یا همه چيز دان. اما نمی توانيد هر دو را با هم باشيد.

اگر راهی را بروید که هميشه می رفتيد قطعا به همان جایی خواهيد رسيد که هميشه رسيده اید.
اگر کاری را انجام دهيد که هميشه انجام داده اید قطعا همان نتيجه ای را خواهيد گرفت که هميشه گرفته اید.
و اگر همان طرز فکر و دیدگاه های قدیمی را داشته باشيد چيزی در زندگی شما تغيير نخواهد کرد.
باید افکار و باورهای ناکارآمد و غير مفيد گذشته را دور بریزید و ویژگي های جدیدی کسب نمایيد.
افراد فقير یا لزوم یادگيری و آموزش را درک نمی کنند و یا برای آن وقت و بودجه ندارند . و این بزگترین اشتباه آنهاست.
چون فکر می کنند پول و وقت برای آموختن ندارند پس چيزی یاد نمی گيرند و تغيير هم نمی کنند پس همواره فقير باقی می مانند. بهای آموزش را بدهيد حتی اگر زیاد باشد چرا که دانش به شما قدرت می دهد ٬ قدرت تغييرآموختن دانش تجارت و مدیریت کسب و کار از ملزومات اوليه موفقیت مالی است.
بياد داشته باشيد اگر دیگران می توانند کاری را انجام دهند پس شما هم می توانيد.

  • افراد بازنده منتظرند تا مشکلاتشان حل شود و پولدار شوند تا بعد بروند دنبال یادگيری و تغيير.
  • افراد موفق می دانند تا یادگيری را شروع نکنند و تا تغيير نکنند موفقیت را بدست نخواهند آورد.
حتما بخوانید :   7 باور ذهن ثروتمند

 موفقیت دو جنبه دارد:

  • جنبه درونی
  • جنبه بيرونی

جنبه درونی موفقیت یعنی دانستن و یادگيری ٬ تغيير الگوهای ناکارآمد ذهنی ٬ تغيير باورهای بازنده ٬ تغيير ویژگي های شخصيتی ٬ تغيير فکر و احساس ٬ تغيير نگرش و در نهایت تغيير رفتار ها.

جنبه بيرونی موفقیت یعنی یادگيری دانش تجارت ٬ روش های سرمایه گذاری ٬یادگيری مدیریت فروش و بازاریابی ٬ روشهای تبليغاتی ٬ مدیریت نيروی انسانی و تمام علوم و مهارت های مربوط به مدیریت کسب و کار و نيز کسب مهارت و تخصص بيشتر در زمينه ی شغلی خودتان.

یادتان باشد

دنيای بيرونی شما انعکاس دنيای درونی شماست.

شما می توانيد هزاران بهانه برای شکست های خود پيدا کنيد . می توانيد ده ها مقصر برای ناکامی های خود بيابيد اما این روحيه یک فرد بازنده و قربانی است. باید رویکرد و نگرشی متفاوت را برگزینيد . روحيه یک جنگجو را داشته باشيد که فقط به هدفش فکر می کند نه به موانع. زندگی شما مانند اسب شماست. یا آن را رام و کنترل ميکنيد یا این اسب شما را به هر کجا که خودش خواست می برد.
در عين حال شما باید فعالانه با فرایند زندگی همکاری و همراهی کنيد. از نگاهی دیگر زندگی مانند یک رودخانه است که می توانيد خود را با اطمينان به آن بسپارید و بجای تقلا و شنا کردن خلاف جهت آب ٬ با جریان آن همراه شوید و از آن لذت ببرید.
به نظر متناقض می آید اما واقعيت است . درک این تناقض ها کليد اصلی خوشبختی است. موفقیت و خوشبختی نتيجه همکاری بين شما و نيرویی ورای شماست.
شما آرزو ها و خواسته های خود را به شانس و تقدیر واگذار نمی کنيد بلکه تمام تلاشتان را می کنيد و هر آنچه لازم باشد را انجام می دهيد اما واگذار کردن نتيجه یک هنر و یک راز است که هر کسی از آن خبردار نيست.
برای نتایج برنامه ریزی کنيد اما برای آنها زندگی نکنيد و وابسته به آنها نباشيد.
خوشبختی در حرکت کردن است نه در رسيدن.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *