۱۱ راه مقابله با احساس نا امیدی

۱۱ راه مقابله با احساس نا امیدی

هرکسی در دوره ای احساس نا امیدی ، درماندگی و ضعف میکند. به هرحال یافتن راهی برای بیرون آمدن از این احساسات مهم و حیاتی است تا سرانجام زندگی که خواستار آن هستید را خلق کنید .

دراینجا 11 تا از مواردی که در زمان داشتن احساس نا امیدی باید به یاد داشته باشید را ذکر میکنیم .

۱۱ راه مقابله با احساس نا امیدی

۱۱ راه مقابله با احساس نا امیدی

1- همه چیز تغییر میکند . زندگی شما مدام درحال تغییر و تحول است . حتی زمانی که شما از کارهایی که برای بهتر شدن اوضاع انجام میدهید مطمئن نیستید . فقط بدانید که شما تا ابد احساس ضعف و درماندگی نخواهید داشت.

2- شما از پس گرفتاری ها در گذشته برآمده اید . شما قدرت ، هوش ، ابتکار و مهارت حل مسئله برای بر آمدن از پس این یکی را نیز خواهید داشت.

3- حتی وقتی که شما گیرافتاده اید و احساس درماندگی و ضعف دارید چیزهای ارزشمند زیادی برای یاد گرفتن از آن موقعیت وجود دارد . ببینید چه چیزی از این یکی میتوانید یاد بگیرید؟

4- اگر به گذشته فکر کنید ، زمانی را به یاد می آورید که به خواسته ای که داشتید نرسیدید و به سمت چیزی بهتر از آن هدایت شدید . گاهی اوقات نرسیدن به چیزی که فکر میکنید و میخواهید یک موهبت الهی در یک لباس جدید است.

از دست ندهید :   ایده های کسب و کار کوچک ؛ ۱۳ ایده ناب کسب و کار

5- به خودتان اجازه خوش گذرانی بدهید . کارهایی که سبب خندیدنتان میشود را انجام دهید . فعال و بی آلایش مثل کودکان باشید . زمانی را با کسانی بگذرانید که می دانند چطور لبخند را به لبهای شما بیاورند .

6- مراقبت از خود به طور کلی در سلامت شما مهم است . مهربان بودن با خود بهترین راه برای بالا بردن سلامت جسمی و روانی است . گاهی اوقات یک روز کامل از تمام تعهدات خود فاصله بگیرید تا دریابید چه چیزهایی برای بالا بردن انرژی ، موفقیت و رها شدن از درگیری احتیاج دارید .

7- سعی کنید از انسان های منفی باف فاصله بگیرید . آن ها میتوانند مستقیم شما را یا حتی دنیا را تحت تاثیر قرار دهند . به طور کلی آن ها ارزش نگرانی ندارند . منفی بودن سمی است پس ذهن و قلب خود را برروی افکار منفی ببندید و روی منابع انرژی مثبت خود تمرکز کنید .

از دست ندهید :   قانون جذب در 21 روز | روشی برای ایجاد تغییر پایدار

8- شما یک دوجین از توانایی ها و نیروهای منحصربه فرد دارید . از یک دوست صمیمی یا یکی از اعضای خانواده خود درباره اینکه آن ها از چه چیز شما خشنود هستند سوال کنید و یا یک لیست سریع از توانایی هایی که از خود سراغ دارید تهیه کنید . این ها مشخصه های مفیدی است که به شما در رها شدن از ناامیدی و بیرون آمدن از آن کمک میکند .

9- همه چیز امکان پذیر است . جهان منابع نامحدودی را  برای شما در نظر گرفته تا از آنها استفاده کنید و پیشرفت کنید و تنها چیزی که شما را محدود میکند تصورات و اعتماد به نفس شما است . به زندگی که می خواهید خلق کنید باور داشته باشید شما میتوانید لیست بلندی از آرزوها داشته باشید و به تمام آنها برسید .

10- موفقیت در کارهای بزرگ و یا رسیدن به آرزوهای بزرگ زمان بر است . اگر شما احساس نا امیدی و درماندگی میکنید به این دلیل است که با بی صبری منتظر رسیدن به هدف هستید . سعی کنید صبور باشید . حتما علت خوبی برای گرفتاری و درماندگی شما وجود دارد و زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد .

از دست ندهید :   قدرت کلام یا قدرت اندیشه ، کدام برتر است؟

11-  درآخر همیشه یک چیزی برای قدردانی و سپاس وجود دارد . چند دقیقه برای قدردانی از ۳ تا ۵ چیزی که میتواند نشان دهد شما آنقدر ها هم که فکر میکنید درمانده نیستید صرف کنید . و اگر شما هنوز هم نا امید هستید تمرین قدرشناسی به یاد شما می آورد که تحمل زمانی کوتاه از نا امیدی و ناکامی بدترین چیز ممکن در دنیا نیست.

درباره ی داشته هایتان مثبت نگر باشید تا چیزهای مثبت بیشتری در ازای آن در زندگیتان جذب کنید!

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 9 میانگین امتیاز: 3.3]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *