3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

در مقاله راه میانبر ثروتمند شدن گفتيم که نمی توان هم احساس قربانی  شرایط و روزگار بودن را داشت و هم ثروتمند شد وقتی احساس قربانی بون  کنيد در نهایت به چه چيزی دست خواهيد یافت ؟ به قربانی بودن . مگر می شود کسی جو بکارد ولی گندم برداشت کند ؟ پس اولين گام این است که ریشه این احساس قربانی بون را پيدا کنيد و سپس احساس جدیدی را جایگزین آن کنيد؛ شما ارباب زندگی و سرنوشت خود هستيد.
سوال : چطور است که برخی افراد این راه را نرفته اند اما مليونها و ميليارد ها پول کسب کرده اند ؟
جواب : صربح ترین جواب من این است شما هم اگر ميتوانيد همين کار را بکنيد اما اگر نمی توانيد ٬ پس ادامه مطالب را دنبال کنيد.

 

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

 

کارما ٬ نقش غير قابل پيش بينی در زندگی هر فرد دارد. هرگز همه آدمها با تقدیر یکسان به دنیا نيامده اند. نقطه صفر آدمها یکی نيست. اما هيچ قانونی هم در کائنات نيست که بگوید شما نمی توانيد تقدیر خود را تغيير دهيد و یک نکته مهم دیگر اینکه شما قرار است ثروتمند شوید نه صرفا پولدار ٬ یک ثروتمند هم پول دارد و هم اعتبار و هم شاد و خوشحال است .اما هر پولداری لزوما خوشبخت نيست.

لازم است ” ویژگی های” جدیدی را در جهت موفقيت مالی کسب نمایيم. این ویژگی ها زمانی به دست می آیند که فایل اطلاعاتی آنها از ذهن خودآگاه ما به ذهن ناخودآگاه منتقل شوند به زبان ساده : به” عادتی ” جدید تبدیل شوند برخی دیگر از این فایلهای اطلاعاتی ثروت ٬ باید به ” باورهای” جدید ما تبدیل گردند. یک راه برای داشتن یک باور جدید ٬ تکرار کردن آن عقيده است و همزمان احساس کردن آن. چه بسيار شنيده و دیده اید که دروغی را که شخص ٬ زیاد تکرار کند. خودش هم باورش می شود.

حتما بخوانید :   چه تعریفی از زندگی مالی تان دارید؟

البته قصد ما از این کار ٬ دروغ گفتن و خود فریبی نيست بلکه برنامه ریزی آگاهانه ضمير ناخودآگاه مان است. اگر یک بار ناخودآگاه ما را در جهت عدم موفقيت مالی برنامه ریزی کرده اند چرا ما نتوانيم آن را در راستای خواست خودمان برنامه ریزی کنيم ؟ واقعيت همان چيزیست که شما باور دارید و نه آن چيزی که تجربه میکنيد ٬ چرا که هر آنچه را واقعيت بدانيد همان را تجربه خواهيد کرد.

 

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

 

این سه نشانه به شما کمک می کند که بفهميد آیا احساس قربانی بون می کنيد یا خير :

1- سرزنش کردن

مقصر اصلی مشکلات مالی شما کيست و چيست ؟ ( صادقانه و از عميق ترین بخش احساستان پاسخ بدهيد ) والدین ؟ دولت ؟ تحصيلاتتان؟ نداشتن سرمایه ؟ خودتان؟… وقت آن رسيده که از سرزنش کردن خود و دیگران بخاطر وضع موجود دست بردارید . شما قرار است ارباب سرنوشت خود بشوید .

2- گلایه و شکایت کردن

اگر همواره در حال شکایت کردن از وضع موجود هستيد ٬ بدون شک شما در اعماق ناخودآگاه خود احساس قربانی بون  ميکنيد .اما چرا گلایه ها و شکایت ها از وضع مالی ٬ مانعی بر سر راه ثروتمند شدن است؟ هنگام گلایه کردن ٬ تمرکز ذهنی ما ٬ روی چيزیست که نميخواهيم . و احساس ما منفی است. هنگامی که با حس منفی روی چيزی که نمی خواهيد ٬تمرکز می کنيد٬ خود را بيشر و بيشر درگير آن چيز می کنيد . (از هر چی بدت بياد ٬ سرت مياد ) هنگام گلایه کردن از وضع بد مالی٬ در واقع تمرکز شما روی مشکلات مالی است و شما در حال خلق و جذب کردن مقدار بيشتری از همان مشکلات هستيد. شما با احساس خود ٬ به موقعيت ها جان می دهيد . پس دقت کنيد که چه چيزی را به زندگی خود وارد می کنيد . نمی شود هم احساس قربانی بون  کرد هم ثروتمند شد. کسی که احساس قربانی بون  ميکند یک بازنده است.

حتما بخوانید :   ضمیر ناخودآگاه چیست؟ | از سیر تا پیاز ضمیر ناخودآگاه

3- توجيه کردن

سومين نشانه ی داشتن احساس قربانی بون  ٬ ” توجيه کردن ” است. آنها که نمی توانند به موفقيت مالی دست پيدا کنند ٬ یا دیگران را سرزنش ميکنند یا وضعيت خود را توجيه می کنند. یکی از خطرناک ترین انواع توجيهات این است که بگویيد ” پول ارزشی ندارد”. افراد ثروتمند برای پول ارزش قائلند. پس از همين امروز این سه را در خود شناسایی کنيد و آنها را به مرور زمان کنار بگذارید. در عوض این حس را در خود تقویت کنيد که شما ارباب سرنوشت خویش هستيد.  همواره تکرار کنيد: “من زندگی خود را می سازم”

سرزنش ٬ گلایه و توجيه کردن هر سه نشانه این است که فرد ٬ احساس قربانی بون  ميکند ٬ قربانی زندگی و شرایط ٬ قربانی جامعه و محيط ٬ قربانی خانواده و کسی که احساس ميکند قربانی شرایط شده نميتواند ثروتمند شود چون این حس او را به سمت مقابل ثروت و خوشبختی می کشاند چشمان خود را ببندید و تصور کنيد سکان کشتی زندگی و سرنوشت خود را در دست دارید ٬ بادبانها را برافراشته اید و باد موافق کائنات شما را به سوی ” هدف و رویایتان ” هدایت ميکند یادتان باشد بدون هدف و رویا ٬ هيچ بادی موافق نيست و کشتی شما به هرسویی ميرود. هرگاه حس کردید طوفانهای اقيانوس زندگی بر شما سخت گرفته و توان ایستادگی ندارید ٬ سکان را به دستان ” نيروی برتر ” بسپارید تا کشتی زندگی شما را هدایت کند.

2 نظر در مورد «3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید»

 • پروانه علی ضامنی می‌گوید:

  سپاس از مطلب بسیار ارزشمندتان بنده نیز همین احساس را دارم ولی ریشه ان در کودکی است واز انجا که پدر ومادرم وهم چنین بعضی از اطرافیان این احساس اعتماد به نفس وعزت نفس را در من متزلزل کرده اند واین مسله در ذهن من هنوز که هنوزه با وجود یک بچه در ذهنم پا برجاست وقتی می خواهم شروع به کاری کنم همش به خودم می گویم تو نمی توانی تو یک احمق هستی تو دیوانه ای البته نیمه دیگر من این موارد را انکار میکند ولی باز هم انگا ر نمی توانم چه کار کنم که حالم خوب بشه کمکم کنید

  • سپهر زارعی می‌گوید:

   سلام و احترام
   بسیار از شما متشکرم که شجاعتِ بیان مسائلتان را دارید و از آن مهم‌تر به دنبال حل آ‌ن‌ها هستید.
   تصمیم گرفتم پاسخ را به ایمیل شخصی‌تان ارسال کنم.
   اما به طور کلی اینگونه احساس ضعف درونی، ریشه در عزتِ نفس دارند.
   پیشنهاد می کنم از لینک زیر مطالب مرتبط را مطالعه کنید و در صورت لزوم سؤالات خود را مطرح نمایید.
   https://khodbavar.com/tag/%D8%B9%D8%B2%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B3
   ارادتمند
   سپهر زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *