۳ نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

در مقاله راه میانبر ثروتمند شدن گفتیم که نمی توان هم احساس قربانی  شرایط و روزگار بودن را داشت و هم ثروتمند شد وقتی احساس قربانی بون  کنید در نهایت به چه چیزی دست خواهید یافت ؟ به قربانی بودن . مگر می شود کسی جو بکارد ولی گندم برداشت کند ؟ پس اولین گام این است که ریشه این احساس قربانی بون را پیدا کنید و سپس احساس جدیدی را جایگزین آن کنید؛ شما ارباب زندگی و سرنوشت خود هستید.
سوال : چطور است که برخی افراد این راه را نرفته اند اما ملیونها و میلیارد ها پول کسب کرده اند ؟
جواب : صربح ترین جواب من این است شما هم اگر میتوانید همین کار را بکنید اما اگر نمی توانید ٬ پس ادامه مطالب را دنبال کنید.

 

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

 

کارما ٬ نقش غیر قابل پیش بینی در زندگی هر فرد دارد. هرگز همه آدمها با تقدیر یکسان به دنیا نیامده اند. نقطه صفر آدمها یکی نیست. اما هیچ قانونی هم در کائنات نیست که بگوید شما نمی توانید تقدیر خود را تغییر دهید و یک نکته مهم دیگر اینکه شما قرار است ثروتمند شوید نه صرفا پولدار ٬ یک ثروتمند هم پول دارد و هم اعتبار و هم شاد و خوشحال است .اما هر پولداری لزوما خوشبخت نیست.

لازم است ” ویژگی های” جدیدی را در جهت موفقیت مالی کسب نماییم. این ویژگی ها زمانی به دست می آیند که فایل اطلاعاتی آنها از ذهن خودآگاه ما به ذهن ناخودآگاه منتقل شوند به زبان ساده : به” عادتی ” جدید تبدیل شوند برخی دیگر از این فایلهای اطلاعاتی ثروت ٬ باید به ” باورهای” جدید ما تبدیل گردند. یک راه برای داشتن یک باور جدید ٬ تکرار کردن آن عقیده است و همزمان احساس کردن آن. چه بسیار شنیده و دیده اید که دروغی را که شخص ٬ زیاد تکرار کند. خودش هم باورش می شود.

از دست ندهید :   چرا ابراز احساسات خوب است؟

البته قصد ما از این کار ٬ دروغ گفتن و خود فریبی نیست بلکه برنامه ریزی آگاهانه ضمیر ناخودآگاه مان است. اگر یک بار ناخودآگاه ما را در جهت عدم موفقیت مالی برنامه ریزی کرده اند چرا ما نتوانیم آن را در راستای خواست خودمان برنامه ریزی کنیم ؟ واقعیت همان چیزیست که شما باور دارید و نه آن چیزی که تجربه میکنید ٬ چرا که هر آنچه را واقعیت بدانید همان را تجربه خواهید کرد.

 

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

3 نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید

 

این سه نشانه به شما کمک می کند که بفهمید آیا احساس قربانی بون می کنید یا خیر :

1- سرزنش کردن

مقصر اصلی مشکلات مالی شما کیست و چیست ؟ ( صادقانه و از عمیق ترین بخش احساستان پاسخ بدهید ) والدین ؟ دولت ؟ تحصیلاتتان؟ نداشتن سرمایه ؟ خودتان؟… وقت آن رسیده که از سرزنش کردن خود و دیگران بخاطر وضع موجود دست بردارید . شما قرار است ارباب سرنوشت خود بشوید .

از دست ندهید :   چگونه ظرفیت خود را برای ثروتمند شدن بالا ببریم؟

2- گلایه و شکایت کردن

اگر همواره در حال شکایت کردن از وضع موجود هستید ٬ بدون شک شما در اعماق ناخودآگاه خود احساس قربانی بون  میکنید .اما چرا گلایه ها و شکایت ها از وضع مالی ٬ مانعی بر سر راه ثروتمند شدن است؟ هنگام گلایه کردن ٬ تمرکز ذهنی ما ٬ روی چیزیست که نمیخواهیم . و احساس ما منفی است. هنگامی که با حس منفی روی چیزی که نمی خواهید ٬تمرکز می کنید٬ خود را بیشر و بیشر درگیر آن چیز می کنید . (از هر چی بدت بیاد ٬ سرت میاد ) هنگام گلایه کردن از وضع بد مالی٬ در واقع تمرکز شما روی مشکلات مالی است و شما در حال خلق و جذب کردن مقدار بیشتری از همان مشکلات هستید. شما با احساس خود ٬ به موقعیت ها جان می دهید . پس دقت کنید که چه چیزی را به زندگی خود وارد می کنید . نمی شود هم احساس قربانی بون  کرد هم ثروتمند شد. کسی که احساس قربانی بون  میکند یک بازنده است.

3- توجیه کردن

سومین نشانه ی داشتن احساس قربانی بون  ٬ ” توجیه کردن ” است. آنها که نمی توانند به موفقیت مالی دست پیدا کنند ٬ یا دیگران را سرزنش میکنند یا وضعیت خود را توجیه می کنند. یکی از خطرناک ترین انواع توجیهات این است که بگویید ” پول ارزشی ندارد”. افراد ثروتمند برای پول ارزش قائلند. پس از همین امروز این سه را در خود شناسایی کنید و آنها را به مرور زمان کنار بگذارید. در عوض این حس را در خود تقویت کنید که شما ارباب سرنوشت خویش هستید.  همواره تکرار کنید: “من زندگی خود را می سازم”

از دست ندهید :   چرا باید در پی علت هر اتفاق بود؟

سرزنش ٬ گلایه و توجیه کردن هر سه نشانه این است که فرد ٬ احساس قربانی بون  میکند ٬ قربانی زندگی و شرایط ٬ قربانی جامعه و محیط ٬ قربانی خانواده و کسی که احساس میکند قربانی شرایط شده نمیتواند ثروتمند شود چون این حس او را به سمت مقابل ثروت و خوشبختی می کشاند چشمان خود را ببندید و تصور کنید سکان کشتی زندگی و سرنوشت خود را در دست دارید ٬ بادبانها را برافراشته اید و باد موافق کائنات شما را به سوی ” هدف و رویایتان ” هدایت میکند یادتان باشد بدون هدف و رویا ٬ هیچ بادی موافق نیست و کشتی شما به هرسویی میرود. هرگاه حس کردید طوفانهای اقیانوس زندگی بر شما سخت گرفته و توان ایستادگی ندارید ٬ سکان را به دستان ” نیروی برتر ” بسپارید تا کشتی زندگی شما را هدایت کند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
[تعداد امتیازات: 16 میانگین امتیاز: 3.3]

2 نظر در مورد «۳ نشانه اینکه احساس قربانی بودن می کنید»

 • پروانه علی ضامنی می‌گوید:

  سپاس از مطلب بسیار ارزشمندتان بنده نیز همین احساس را دارم ولی ریشه ان در کودکی است واز انجا که پدر ومادرم وهم چنین بعضی از اطرافیان این احساس اعتماد به نفس وعزت نفس را در من متزلزل کرده اند واین مسله در ذهن من هنوز که هنوزه با وجود یک بچه در ذهنم پا برجاست وقتی می خواهم شروع به کاری کنم همش به خودم می گویم تو نمی توانی تو یک احمق هستی تو دیوانه ای البته نیمه دیگر من این موارد را انکار میکند ولی باز هم انگا ر نمی توانم چه کار کنم که حالم خوب بشه کمکم کنید

  • سپهر زارعی می‌گوید:

   سلام و احترام
   بسیار از شما متشکرم که شجاعتِ بیان مسائلتان را دارید و از آن مهم‌تر به دنبال حل آ‌ن‌ها هستید.
   تصمیم گرفتم پاسخ را به ایمیل شخصی‌تان ارسال کنم.
   اما به طور کلی اینگونه احساس ضعف درونی، ریشه در عزتِ نفس دارند.
   پیشنهاد می کنم از لینک زیر مطالب مرتبط را مطالعه کنید و در صورت لزوم سؤالات خود را مطرح نمایید.
   https://khodbavar.com/tag/%D8%B9%D8%B2%D8%AA-%D9%86%D9%81%D8%B3
   ارادتمند
   سپهر زارعی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *